Messi van de partij op WK Premier wil best schoenen poetsen 39 Tour komt belofte aan Zeeland na Ook Honduras plaatst zich voor het WK voetbal Van de Fifa mag Fellaini spelen Snelle rentree voor Robben TICKET VOOR ZUID-AFRIKA Argentinië geplaatst na nipte o-i tegen Uruguay vodafone Profiteer alleen dit weekend van nog meer voordeel r De eerste 9 maanden 50% korting vrijdag 16 oktober 2009 g\ door Robert-jan Friele BUENOS AIRES - De wereldvoetbal bond Fifa kan opgelucht ademha len: de beste voetballer van de we reld is volgend jaar aanwezig op het WK. Of Lionel Messi daar ook kan schitteren, is nog de vraag. Ar gentinië kwalificeerde zich allesbe halve overtuigend voor het toer- nooi in Zuid-Afrika. Argentinië, Uruguay en Ecuador konden zich allemaal nog kwalifi ceren voor het WK. Argentinië won met 1-0 van Uruguay, zodat de ploeg van Diego Maradona zich rechtstreeks plaatste voor Zuid- Afrika. Ecuador verloor met 1-0 van Chili en viel buiten de boot. Ondanks de vele inspanningen van Ajax-aanvoerder Luis Suarez speelt Uruguay noodgedwongen een play-off tegen Costa Rica om het laatste WK-ticket. Door de overwinning van het al gekwalificeerde Chili had Argenti nië - dat voor het eerst sinds 1976 won in Montevideo - zich ook bij een gelijkspel geplaatst. Mario Bo- latti zorgde in de 85e minuut voor de volle drie punten en een iets overtuigender eindstand in de kwalificatie. Brazilië, Paraguay en Chili zijn de andere drie landen die hun reis naar Zuid-Afrika al mogen boeken. Niettemin is het de vraag wat dit Argentijnse voetbalelftal kan be werkstelligen op het WK. Eén bondscoach (Alfio Basile) sneuvel- de tijdens het kwalificatietraject al door het slechte spel van Argenti nië en in de nacht van woensdag op donderdag bleek wederom dat ook Maradona de ploeg nog niet op de rails heeft gekregen. Eén van de meest in het oog sprin gende zaken is het spel van Lionel Messi. De voetballer, bij Barcelona een lust voor het oog, slaagt er in het blauw-witte shirt van zijn land maar niet in om goed te spelen. De reden is eenvoudig: tot dusver re lukt het geen enkele coach van Argentinië de tactiek te vinden om hem te laten renderen. De dag voorafgaande aan het duel met Uruguay was de kritiek in Ar gentinië dan ook niet van de lucht. Diverse columnisten, trai ners en voormalige bondscoaches constateerden openlijk dat de ploeg dramatisch speelt en legden de schuld daarvoor vooral bij trai ner Maradona. Zo zei oud-bondscoach César Me- notti in de Spaanse sportkrant AS dat 'de ploeg niet wint omdat ze slecht spelen, het heeft niets met hun houding te maken'. Tegelijker tijd riep hij op Maradona niet lan ger te bekritiseren. „De discussie had voor zijn aanstelling moeten plaatsvinden, nu moeten we hem helpen door stil te zijn." Dat ook binnen de ploeg zelf veel ontevre denheid heerst, bleek uit de op roep van veteraan Juan Sebastian Verón. Volgens hem viel er niets te vieren en Veron riep op tot een uit voerige reflectie over de WK-kwali- ficatie, „van de voorzitter van de voetbalfederatie tot en met de laat ste speler". Maradona zelf - die AZ-keeper Ro mero weer in de basis had gezet - toonde zich na het duel met Uru guay slechts euforisch. Uit woede over de in zijn ogen onheuse beje gening door de pers schoot hij live op tv enkele keren uit zijn slof het geen tot boze reacties leidde in Ar gentinië. „Blijf er maar lekker aan zuigen", zei hij onder meer. SAN SALVADOR - Ook Honduras heeft zich geplaatst voor het WK voetbal in 2010. Het nationale voet balteam eindigde door een krappe 1-0-zege op El Salvador als derde in de Noord- en Midden-Ameri kaanse lcwalificatiegroep. Carlos Pavon kopte in de 64e minuut het winnende doelpunt binnen. Honduras deed één keer eerder mee aan het WK, dat was in 1982. Het kreeg deze keer hulp van de VS, dat diep in blessuretijd gelijk maakte tegen Costa Rica (2-2). De Costaricanen zijn nu aangewezen op een play-off tegen Uruguay. LIVERPOOL - De wereldvoetbal bond Fifa is Dick Advocaat in de discussie rondom Marouane Fellai ni niet tegemoet gekomen. De mid denvelder van Everton liet begin deze week een verstandskies ver wijderen en ontbrak daardoor woensdag in de WK-kwalificatie- wedstrijd van België tegen Est land. De Belgische bond besloot op aandringen van Advocaat de Fi fa in te schakelen. De KBVB wees op de 'vijf dagen-regel', die spelers verbiedt om binnen vijf dagen na een gemiste interland voor hun club uit te komen. De Fifa besliste echter dat Fellaini morgen mag spelen tegen Wolverhampton. LJUBLJANA - De Sloveense premier I Borut Pahor heeft de spelers uit de nationale voetbalploeg beloofd hun schoenen te poetsen als ze zich alsnog weten te plaatsen voor het WK, volgend jaar in Zuid-Afri ka. Dat zei Pahor gisteren tijdens een persconferentie, waarbij hij ook even inging op de prestaties van de nationale ploeg in de kwali ficatiereeks. Slovenië won woensdagavond de laatste kwalificatiewedstrijd tegen San Marino met 3-0 en eindigde daardoor op de tweede plek in groep 3, achter poulewinnaar Slo wakije. Via de play-offs, die wor den gespeeld op 14 en 18 novem ber, kunnen de Slovenen alsnog een ticket voor de mondiale ein dronde bemachtigen. „We krijgen een tweede kans en die willen we ook gaan gebrui ken", aldus Pahor. „Ik zal dan de schoenen van de spelers gaan poet sen", beloofde de premier. Slovenië hoort aanstaande maan dag wie de opponent wordt in de play-offs. De Oost-Europeanen moeten het opnemen tegen Rus land, Frankrijk, Portugal of Grie kenland. MÜNCHEN - Veel sneller dan ver wacht kan Arjen Robben zijn ren tree maken bij Bayern München. Twee weken na zijn knie-operatie behoort de aanvaller alweer tot de selectie voor de competitiewed strijd tegen SC Freiburg, zo maak- te coach Louis van Gaal gisteren bekend. „Robben is ongelooflijk snel terug", sprak de oefenmeester tevreden. De international begint in Freiburg waarschijnlijk wel op de bank. Mark van Bommel, her steld van een gebroken teen, is ook klaar voor zijn terugkeer. door Frits Bakker MIDDELBURG - De Tour de France heeft woord gehouden: de Zeeuw en krijgen volgend jaar een door- komst van een etappe in het groot- ste wielerevenement ter wereld. Benny Ceulen, die samen met een verantwoordelijke voor het par- j koers de route heeft uitgezet voor de etappe van Rotterdam naar Brussel, reageert opgelucht. „De Tour komt zijn belofte na." De Limburger beseft dat het niet is geworden waar Zeeland al die ja ren een lobby voor heeft gevoerd, laap Hennekeij uit Breskens lan ceerde al in 1999 het plan om de Tour met een doorkomst door de Westerscheldetunnel naar Zeeland te lokken. „Die opzet is helaas mis- lukt, maar we hebben er iets moois voor teruggekregen", vindt Ceulen. Het Zeeuwse Tourcomité denkt daar anders over en schitterde woensdag door afwezigheid bij de presentatie van het parkoers in Pa rijs. De contacten worden alleen nog onderhouden door de provin cie. Pieter Stoter, voorzitter van het comité dat in 2000 is opge richt: „Wij hadden er niets meer te zoeken, we zijn geen partij meer voor de Tour de France." Het comité komt nog één keer bij elkaar en zal zichzelf daarna ophef fen. „We zijn bereid om onze dien sten aan te bieden, maar het initia tief ligt bij de provincie en de plaat sen waar de Tour doorkomt." Zo liggen bij de gemeente Goes al plannen klaar om activiteiten op te zetten op zondag 4 juli, de dag dat de Tourkaravaan door de bin nenstad rijdt. Het Zeeuwse comité heeft vijf jaar lang pogingen gedaan om een start of een finish van de Tour bin nen te halen. Toen een passage door de Westerscheldetunnel was afgeblazen door de toenmalige Tourbaas Leblanc, werd ingezet op 2006. Benny Ceulen: „We zijn er heel dicht bij geweest, want de etappe was al uitgezet van Valken burg naar Middelburg. Op het laat ste moment is het niet doorge gaan, omdat de Töür dagen tekort kwam in het schema van 2006." De Zeeuwse doortocht volgend jaar is een goedmaker. Ceulen vindt dat de Tour woord heeft ge houden: „Wat Leblanc destijds heeft beloofd, is nu door Prud- homme waargemaakt. De Zeeuw en krijgen een mooie doortocht van tachtig kilometer, langs de mooiste plaatsen van de provincie. Ik heb van de Tourbazen zelfs be grepen dat er plannen zijn om de etappe integraal uit te zenden, dus Luis Suarez (rechts) heeft het zwaar tegen Rolando Schiavi. Uruguay moet nu via de play-offs plaatsing voor het WK zien af te dwingen. foto AP power to you Kom snel naar de Vodafone winkel of naar vodafone.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57