op grote afstand te herkennen zijn' 2/ Raad van State: loswal Zijpe biedt ruimte voor overslag zand en grind Wfbniek^ XjyiödE Scouts Zierikzee hele weekeinde op het internet vrijdag 16 oktober 2009 C. van Marle (links) en archivaris Huib Uil met de vlag van Ouwerkerk, vooralsnog het enige dorp dat van het ontwerp van Hans van Heijningen een vlag liet maken. foto Dirk-Jan Gjeltema foto Ronald den Dekker De vlag van Sirjansland De vlag van Oosterland foto Ronald den Dekker door Jan van Ommen BRUINISSE - De Raad van State ziet weinig in de bezwaren van W. Ge luk en J. Storm uit Bruinisse tegen de zand- en grindoverslag op de loswal in Zijpe. Dat blijkt uit een tussenuitspraak van het rechtsor- gaan. Volgens de Raad van State biedt de vrijstelling voor de loswal ook ruimte voor het overslaan van zand en grind. De uitspraak is een tegenvaller voor bewoners van Zij pe. Zij hebben last van de zand en grindoverslag die herrie en over last van vrachtwagens oplevert. Bovendien gaat de zand- en grind overslag volgens de bezwaarma kers ten koste van de mossel- en schelpdierenkwekers die de loswal willen gebruiken voor de op- en overslag van onder meer mossel- zaadvanginstallaties. De Raad van State ziet evenwel geen reden om de zand- en grindoverslag te blok keren. Volgend jaar behandelt de Raad van State de bodemzaak. Storm erkende eerder dat in het begin van de loswal er nog niet zo veel mosselkwekers waren die er gebruik van maakten en dat de zandoverslag bedoeld was om een exploitatietekort te voorkomen. Maar door het succes met de mos- selzaadvanginstallaties hoeft de los wal volgens de Bruenaren niet meer voor zand en grindtranspor- ten te worden gebruikt. Dat lijkt echter eerder een beslissing voor de gemeente dan voor de Raad van State. Zie onze prachtige collectie mantels en coats o.a. Feyem, Violanti, Yell Airfield, cénse HERFST aanbieding coats en korte wollen mantels div modellen en kleuren van 249,- 229,- NU 99,75 Lange Vorststraat 18 Goes tel. 0113-211935 www.moniekmode.nl ZIERIKZEE - Zo'n tachtig scouts van de Mr. Bakkergroep in Zierikzee doen dit weekeinde mee met de jaarlijkse Joti, de Jamboree on the Internet. De padvinders kruipen in hun clubhuis aan de Van Veenlaan ach ter de computer en zoeken dan contact met andere scouts op de wereld. Zo heeft de Bakkergroep contacten in Slowakije, Tanzania en Ierland opgedaan tijdens kam pen en jamborees. Dit weekend gaan ze proberen met elkaar te chatten. De Joti in Zierikzee be gint op vrijdagavond en duurt tot zondag 12.00 uur. In totaal zitten dit weekend meer dan honderd duizend scouts op het wereldweb. De dorpskernen Van Burgh en Haamstede hebben ieder nog een eigen vlag. Die van Burgh, hier op de foto, wordt bij elke festiviteit uit de kast gehaald. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51