40 [sport Baricnello acht zich nog #l niet kansloos voor titel Bunnik verrast over sportagenda w n mm VIERDE KLASSE ZONDAG Walcheren is enige ploeg in de vierde klasse A Eerste verlies poolers Roadhouse Roadies Koppeltijdrit sluit wegseizoen af Rolstoelbasketballers in Adana elfde op EK Van der Meet verliest nu wel van Harmsen vrijdag 16 oktober 2009 SAO PAULO - Autocoureur Rubens Barrichello heeft wat afgefoeterd dit seizoen in de Formule 1. Naar zijn stellige overtuiging trok Bra wn GP herhaaldelijk zijn teamge noot Jenson Button voor. De stand in het- wereldkampioen schap liegt er ook niet om; de Brit Button leidt met 85 punten, Barri chello heeft er 71. Maar toch, met een huzarenstukje komende zon dag in zijn geboortestad Sao Paulo kan Barrichello alsnog een gooi doen naar de wereldtitel. „Ik moet winnen en daarna maar zien wat er achter me is gebeurd", zei de 37-jarige ervaren rot (11 ze ges in 286 Grote Prijzen) in de aan loop naar de Grote Prijs van Brazi lië op het circuit van Interlagos. „Uiteraard ga ik mijn best doen, want ik geloof dat het kan." Winst is de enige optie voor de Braziliaan, die aan zijn zeventien de seizoen in de Formule 1 bezig is. Dan nog is hij afhankelijk van het resultaat van Button. Wordt de Brit tweede, dan is hij zeker van de wereldtitel. Barrichello hoopt natuurlijk dat het scenario volgens zijn plan ver loopt. Dat hij boven zichzelf uit stijgt op Interlagos, waar hij als kleine jongen al stiekem naar races Rubens Baricheilo UIT m BADMINTON Almere. Dutch Open. Mannen. Dubbelspel, eerste ronde: Muyris/Wouters (Ned)-Kumar/ Thomas (Ina) 21-14 21-17, Hopp/Schoettler (Dui)-Van Daalen de Jel/Suijkerland (Ned) 21-11 21-15, Khodabux/De Ruiter (Ned)- Kuchenbecker/Lindner (Dui) 21-13 21-11, Kaesbauer/Roth (Dui)-Arends/Maas (Ned) 21-16 16-21 21-15, Conrad-Petersen/Pieler Kolding (Den)-Van Os/Starren (Ned) 21-13 21-12. Vrouwen. Enkelspel, tweede ronde: Stolzen- bach (Ned) - Tan (Bel) 21-17 21-13, Meulen- dijks (Ned) - Sorensen (Den) 21-17 21-3, Yao Jie (Ned) - Ludikova (Tsj) 21-14 21-14. Gemengd dubbel: Ellis/Oliver (Eng)-Wouters/ Muskens (Ned) 21-13 21-12. BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Roadies - Sharkey's 2-7: Straight. Chris van Renswoude - Marco Vermeer 50-15; Chris van Renswoude - Richard Vernimmen 25-50. 10-ball. Rinus Witte - Richard Vernimmen 6-2. 9-ball. Robbin Jobse - Marco Vermeer 3-7; 8-ball. Marco Verrips - Peter Brand 2-6; Marco Verrips - Peter Brand 1-6. Tweede klasse. Cues PerfActioN - Scooby's Disaster 9-0: Straight. Mark Schelling - Ron de Jong 40-38. 9-baall. Pim Stil - Koen Huijbregts 6-3; Thijs Koopman Ron de Jong 6-3; Yorick Verhage - Yordi Stoop 6-2. 8-ball. Sean Dennis - Yordi Stoop 5-1; Jochem Bruijnooge - Koen Huijbregts 5-2. WIELRENNEN Fossano. 95e Ronde van Piemonte: 1Gilbert (Bel) 184 km in 4.32.54, 2. Moreno (Spa), 3. Gavazzi (Ita), 4. Paolini (Ita), 5. Honing (Ned) 0.02, 6. Martens (Dui), 6. Oesov (WRu) 0.06, 8. Löwik (Ned), 17. Mollema, 24. Maaskant, 40. Boom, 50. Poels 0.19, 53. De Jongh, 82. Duyn 1.03, 109. Ten Dam 1.10, 111. Reus 1.29,115. Westra 1.43. 116. Hoogerland. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl ging kijken en uiteindelijk werd ge grepen door het snelheidsvirus. Barrichello rekent ook op de Brazi liaanse fans, die hem hartstochtelij ker dan ooit zullen aanmoedigen omdat zijn landgenoten Felipe Massa en Nelsinho Piquet niet meerijden. Slechts de statistieken zijn tegen hem. Barrichello wist namelijk nog nooit te winnen op zijn gelief de circuit. In 2004 behaalde hij de derde plaats en dat is zijn beste re sultaat op Interlagos in al die jaren in de Formule 1. Hij viel eigenlijk vaker uit dan dat hij de finishlijn passeerde. Barrichello's tirade na de Grote Prijs van Duitsland halverwege het seizoen sorteerde wel effect. De routinier fulmineerde tegen de ploegleiding van Brawn GP, die op de Nürburgring volkomen de mist inging door tactische fouten. „Het team heeft heel goed laten zien hoe je een race moet verliezen", brieste Barrichello na de race. „Ik heb alles goed gedaan, reed op kop na de eerste ronde en toch hebben ze me laten verliezen." Daarna won Barrichello twee grand-prixraces (Valencia en Mon- za) en liep geleidelijk in op zijn teamgenoot Button. Teambaas Ross Brawn spreekt geen voorkeur meer uit. Het duo, dat over identie ke bolides beschikt, mag het onder ling uitvechten. De goede prestaties van Barrichel lo zijn niet onopgemerkt gebleven. Ondanks zijn leeftijd dingen diver se teams naar zijn diensten voor volgend seizoen. „Ik ben vereerd dat er teams zijn die mij willen contracteren, dat ik zelfs kan kie zen. Daar had ik niet meer op gere kend. Ik voel me een bevoorrecht mens." Het team van Williams heeft de meeste kans op het aantrekken van Barrichello, maar ook Brawn GP is nog in beeld. „Ik heb nog geen beslissing genomen." door Ron de Waal VLISSINGEN - De koppositie die zijn club Walcheren momenteel in neemt in de vierde klasse A, is voor Paul Bunnik geen reden om zich ineens blind te gaan staren op een kampioenschap. De midden velder wil op termijn echter wel graag doorgroeien naar de derde klasse. Voor Paul Bunnik zelf is het mis schien wel de grootste verrassing dat Walcheren als enige ploeg in de vierde klasse A de volle buit heeft binnengehaald na vijf wed strijden. Het doelsaldo van maar liefst negentien doelpunten voor en slechts vier treffers tegen, mag daarbij indrukwekkend genoemd worden. „Voor mezelf is het behoorlijk on verwacht. We waren een beetje ge wend aan de Brabantse klas, waar toch wel wat anders gevoetbald wordt. We spelen nu bij Zeeuws-Vlaamse ploegen, tegen hen is het meer een fysiek verhaal. Ik wist niet goed wat ik van dit sei zoen moest verwachten, ook al omdat er wat nieuwe jongens inge past zijn. Heerlijk dat het zich dan tot nu toe zo goed ontwikkelt", al dus Bunnik. Toch geeft de geweldige start van Walcheren volgens Paul Bunnik in eens geen andere invulling aan de doelstelling voor dit seizoen. „We willen als team groeien in deze sa menstelling. Er zijn uit de eigen A- jeugd twee jongens doorge stroomd naar het eerste elftal, wat op zich natuurlijk enorm positief is. Je ziet tenslotte tegenwoordig vaak genoeg dat ze hun heil elders zoeken." „Die gasten spelen heerlijk onbe vangen en doen het gewoon hart stikke goed. Daarnaast is spits Ni- gel Holmes weggevallen, dus ook dat moest anders ingevuld wor den. We willen dan ook op ter- MIDDELBURG De poolspelers van Roadhouse Roa dies liepen in de thuiswedstrijd in de regionale eerste klasse tegen Sharkey's hun eerste nederlaag aan, 2-7. De start van de Middelbur gers was prima. Chris van Rens woude en Rinus Witte openden met winstpartijen. Daarna won de thuisploeg echter geen partij meer. In de stand staan de Middelburgers nog wel tweede, maar de ploeg heeft wel opeens een achterstand van 9 partijpunten. HEINKENSZAND Wielervereniging Theo Middel kamp sluit morgen het wegseizoen af met de traditionale koppeltijdrit. Aan deze rit tegen het horloge mag door iedereen worden deelgeno men. Er worden twee klassementen op gemaakt. Eén voor het koppel dat zijn opgegeven tijd het dichtst be nadert en één op tijd. Start en fi nish zijn bij Stelleplas in Heinkens- zand. Inschrijven vanaf 14.00 uur, eerste start 15.00 uur MIDDELBURG Het Nederlands rolstoelbasketbal team, met de Zeeuwen Mark Aal- ders en Edwin Schalks in de gelede ren, is op het EK in het Turkse Ada na op een tegenvallende elfde plaats geëindigd. De verjongde ploeg verloor van Is raël, Duitsland, Spanje, België, Ita lië en Zweden. De enige overwin ning werd geboekt tegen Zwitser land. Nederland degradeerde door dit re sultaat naar de B-categorie. ANTALYA Voor tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke zit het tweede ITF-toernooi in Antalya er op. De achttienjarige Bevelandse ver loor gisteren in de tweede ronde van landgenote Danielle Harmsen: 3-6 6-4 7-6. Vorige week, tijdens het eerste toernooi in de Turkse stad, won Van der Meet nog wel van Harmsen. De nummer 757 van de wereld deed deze week niet mee in het dubbelspel. ATLETIEK ZATERDAG Appelgaardloop. Start en finish: zwempa radijs Scheldorado, Terneuzen. 14.45 uur: jeugd (1000 meter). 15.00 uur: 3900, 7800 en 15.600 meter. Veldloopestafette. 11.00 uur pupillen 4x1200 m, 11.30 uur: junioren C/D 4x1800 m, 12.15 uur: junioren A/B, man nen, vrouwen, masters 4 x 3000 m. Loca tie: Openluchtheater bij de Kanovijver, Nollepad 1 te Vlissingen. BASKETBAL VRIJDAG Vrouwen. Eerste klasse: Marathon-Mara thon 2 (19.45 uur), BV Souburg 2-Volhar- ding (19.45 uur). Mannen. Eerste klasse: Volharding- Smokkelhoek (21.00 uur). Tweede klas se: Volharding 2-BV Souburg (19.30 uur). ZATERDAG Vrouwen. Hoofdklasse: BC Vlissingen- Almonte (18.45 uur). Overgangsklasse: Scheldesport-Agathos (19.30 uur). Mannen. Hoofdklasse: Scheldesport - High Five 2 (21.15 uur). Overgangsklas se: Black Eagles 2-BC Vlissingen 2. Eerste klasse: Scheldesport 2-Vossenberg (17.45 uur). Jongens U18. Hoofdklasse: BC Vlissin- gen-Attacus (17.00 uur). BILJARTEN VRIJDAG Driebanden. Tweede divisie. Pearle Opti- ciens-Teletronika. Locatie: Zaal Reseda, Sas van Gent. Aanvang: 19.30 uur. Poule Noord/Midden. Organisatie: BV Scheldezicht. Locatie: Hotel Smits, We- meldinge. Aanvang: vrijdag 19.00 uur, za terdag en zondag 12.00 uur. ZATERDAG Driebanden Derde divisie. De Stene Brug-Hoondert/de Waard. Locatie: Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 13.30 uur. ZONDAG Driebanden. Tweede divisie, 's Lands Welvaren-J&W Electrogroep. Locatie: Lands Welvaren. Kwadendamme. Aan vang: 14.00 uur. DAMMEN ZATERDAG Ereklasse: Orfam Telecom Twente-PWG 's-Gravenpolder. Eerste klasse C: PSV Dammen-Middelburg. Tweede klasse E: De Variant-PWG 's-Gravenpolder 2. Aan vang: 12.00 uur. HOCKEY ZONDAG Vrouwen. Tweede klasse B: Goirle-Rapi- de. Derde klasse C: Vlissingen-Pelikaan. Vierde klasse C: Teteringen-Olympia. Mannen. Derde klasse C: Tempo-Rapide. Vierde klasse C: Dommel-Vlissingen, Mis- tral-Goes, DDHC-Olympia. KORFBAL ZATERDAG Eerste klasse G: Rust Roest-AII Ready, Paul Bunnik: „We willen als team groeien in deze samenstelling." mijn doorgroeien naar een hoger staan. Dat neemt uiteraard niet plan en nu niet ineens zaken bij weg, dat als zich de kans voordoet gaan stellen omdat we bovenaan om een prijs te pakken, dat we er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42