voor afdeling in Zeeland 3 Zeeuwse politie scoort hoog in O vergelijkend onderzoek prestaties Nucleaire opleiding in Zeeland Sollicitatie 'Dat een fractie bestaat uit nieuwe mensen is helemaal niet erg. Maar we willen wel dat het mensen zijn die de Zeeuwse situatie kennen' www.pzc.nl TWITTER MOOISTE GEDICHT commentaar vrijdag 16 oktober 2009 zetels zijn er te verdele n in de Staten van Zeeeland. De Partij voor de Vrijheid hoopt er vijf tot acht te bezetten na de verkie zingen in maart 2011. Lucas Hartong, PVV-coördinator provinciale verkiezingen in Zeeland. De naam van Cees Freeke (van de Lijst Cees Freeke in Terneuzen) circuleert als mogelijke kan didaat voor de PW. Freeke, die op deze foto van juli dit jaar de hand schudt van Wilders, ontkent dat hij voor die positie in is. „Dat is onverenig baar met wat ik nu doe. Als ik politiek niet ge bonden was aan mijn eigen, lokale partij, zou het een andere zaak zijn", zegt Freeke. „Mijn doelstel lingen zijn niet in strijd met de PW, al stellen zij de zaken scherper." Over zijn ontmoeting met Wilders, toen zijn idool verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen bezocht, zegt Freeke dat het een misverstand was. „Hij stevende de directrice voor bij en ging recht op mij af, de man in het strakke pak." Freeke liet Wilders weten bereid te zijn, in Terneuzen zijn beweging te leiden. „Bij het weg gaan zei Wilders: ik neem contact op. Maar dat heeft hij nooit gedaan." foto Wim Kooyman door Marcel Modde MIDDELBURG - De Politie Zeeland is het vierde best presterende korps van Nederland. Dat conclu deert het adviesbureau OBMC op basis van de prestaties van alle 25 regionale korpsen in 2008. OMBC baseert zich op jaarversla gen van het ministerie van Binnen landse Zaken. De kerngegevens ge ven inzicht in de prestaties en fi nanciële huishouding van de korp sen. Daaruit laat zich volgens direc teur Frank Rozenberg echter lastig een vergelijking aflezen ten opzich te van elkaar én voorgaande jaren. OMBC heeft een aantal tabellen omgezet in grafieken, waardoor de gegevens inzichtelijker zijn gewor den. De Politie Zeeland komt in die vergelijking met andere korp sen goed uit de bus. Een duidelijk pluspunt is het groot ste aantal aangeleverde verdachten per één miljoen euro beschikbaar budget. „Met het geld dat de poli tie krijgt, wisten ze in Zeeland veel verdachten aan te houden. Terwijl het grootste korps van ons land, Amsterdam-Amstelland, bin nen datzelfde budget de minste boeven heeft aangeleverd bij het Openbaar Ministerie", zegt Rozen berg in een toelichting. Hij benadrukt dat het gaat om een verhoudingsgewijze vergelijking. In absolute aantallen legt een veel kleiner korps als Zeeland het op dit gebied af tegen de grote steden. Een ander opvallend punt in het onderzoek is dat over de volle breedte het budget van de politie in 2008 toenam, terwijl de sterkte minder is geworden. Volgens het overzicht heeft het Zeeuwse korps op de landelijke schaal het minst aan mankracht ingeleverd. Wanneer wordt gekeken naar het percentage vrouwen, staat Zeeland op de 2esde plek Van onderen. En dat terwijl hier vorig jaar ten op zichte van 2007 nog vijf procent meer vrouwen zijn aangenomen. Sinds september bestaat de Zeeuw se korpsleiding zelfs volledig uit vrouwen. Over het totaal geno men, presteert het korps Bra bant-Noord het best en Gelder land-Midden het slechtst. Volg de PZC op Twitter. Ga naar www.twitter.com/pzcredactie Nog één dag om te stemmen op het mooiste gedicht van Hans Warren. Stem en maak kans op het Geheim Dagboek, www.pzc.nl/hanswarren STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl PZC-nieuws op uw mobiel: www.pzc.mobi wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Het heeft er alle schijn van dat in 2011 PW'ers de Sta ten van Zeeland bin nenmarcheren. De partij van Wilders voert deze maand solli citatiegesprekken met Zeeuwse kandidaten. Op basis van de re sultaten die werden geboekt tij dens de Europese verkiezingen in juni dit jaar, rekent de PW op 5 tot 8 van de 39 zetels. De partij zoekt minimaal vijftien serieuze kandidaten, want deel name aan het dagelijks provin ciebestuur is een optie. De partijen die momenteel ver tegenwoordigd zijn in de Sta ten, lijken hun opstelling te heb ben bepaald. Ze treden de nieuwkomer open tegemoet. Van een cordon sanitaire, waar het Vlaams Blok mee te maken kreeg, is geen sprake. Resteert de vraag of de PW in Zeeland met een eigen programma komt, of dat de partij uitslui tend gokt op de populariteit van de partijleider. Heeft de PW geen standpunten over Zeeuwse zaken, dan kan zij voor geen enkele partij een se rieuze gesprekspartner zijn. MIDDELBURG - Hogeschool Zee land, de beide Zeeuwse ROC's, Delta, EPZ, Covra en Economi sche Impuls Zeeland hebben el kaar gevonden in het samenstellen van een nieuwe afstudeerrichting voor de nucleaire sector. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk par tijen, zowel uit de onderwijswe reld als uit het bedrijfsleven, zich hierbij aansluiten. Hogeschool Zee land neemt het initiatief om sa men met andere onderwijsinstel lingen een nieuw lesprogramma te ontwikkelen. Alleen al bij EPZ (met Kerncentra le Borssele) en Covfa (Centrale Or ganisatie Voor Radioactief Afval) ontstaan er de komende tien jaar ruim tweehonderd vacatures. Die moeten allemaal ingevuld worden. Jos Bongers, directeur van EPZ: „Veiligheid staat centraal in onze bedrijfsprocessen. En dat begint met goed opgeleide werknemers. We investeren dan ook volop in bedrijfsinterne opleidingen." Delta-directeur Peter Boerma: „Wij hebben plannen om onze nu cleaire activiteiten in Zeeland uit te breiden met de bouw van een tweede kerncentrale. Ook een nieuwbouw van de Hoge-Flux reactor in Zeeland ondersteunen wij van harte. Maar dat kan alleen als er voldoende medewerkers zijn om een dergelijke complexe instal latie te bemensen. Door nu te in vesteren in goede opleidingen, wil len we de toekomst van de nucleai re sector in Zeeland veilig stellen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3