buitenland 19 Moskou en Clinton niet op één lijn LASTMINUTES HERFSTVAKANTIE Pakistan bombardeert extremisten Waziristan Banken en kerncentrales moeten begroting van België redden KRA5.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Vrouw leeft normaal met één hersenhelft SANCTIES IRAN Russen willen dialoog ZUID-HOLLANDSE KUSïlPoort naar het SAUERLAND woensdag 14 oktober 2009 DERA ISMAIL KHAN - De Pakistaan se luchtmacht heeft gisteren stellin gen en schuilplaatsen van moslim extremisten in het aan Afghanis tan grenzende Zuid-Waziristan ge bombardeerd. Volgens het leger en de regering in Islamabad wordt het overgrote deel van de aanslagen die in Paki stan worden gepleegd, georkes treerd door opstandelingen in Zuid-Waziristan. De VS zeggen dat ook de toename van aanslagen in Afghanistan voor rekening komt van Talibanstrijders die zich ophouden in het noordwesten van Pakistan. Het leger laat weten een groot grondoffensief tegen extre misten in het noordwesten voor te bereiden. Wanneer het offensief wordt ingezet, liet het leger in het midden. Sinds een maand of drie wordt de luchtmacht tegen de op standelingen ingezet. Gisteren werden schuilplaatsen van opstandelingen gebombar deerd in de regio's Makeen, Ladha en Barwand. Zeker vijftien gebou wen werden verwoest, zeiden bronnen bij de Pakistaanse inlich tingendienst. De extremisten vie len op hun beurt een legerkonvooi aan. Het konvooi werd met ruim dertig raketten bestookt. Twee sol daten liepen verwondingen op, zei het leger. Maandag bombardeerde de lucht macht schuilplaatsen van de Tali ban in Bajur, 300 kilometer ten noorden van Waziristan. Gisteren werden de opstandelingen in Ba jur onder vuur genomen door ge vechtshelikopters. Daarbij zouden 26 extremisten om het leven zijn gekomen. Het leger had eerder dit jaar gezegd dat de extremisten in deze regio waren verslagen. Maandagmiddag maakte een 13- of 14-jarige zelfmoordenaar een ein de aan zeker 41 mensenlevens op een markt in Alpurai, de hoofd stad van het district Shangla. De aanslag kwam een dag nadat commando's een einde hadden ge maakt aan een gijzelingsactie in het hoofdkwartier van het Paki staanse leger in Rawalpindi. Zeker 23 mensen, onder wie elf soldaten, acht militanten en drie gegijzel den, kwamen om het leven. Russen vinden sancties tegen Iran contraproductief en wil len dialoog houden. Minister Clinton deed geen of ficieel verzoek maar had wel op toezegging gehoopt. Wel aanzienlijke vooruitgang bij Start-verdrag. MOSKOU - Dreiging met nieuwe sancties tegen Iran is contraproduc tief Dat heeft de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov gisteren in Moskou gezegd tegen zijn Amerikaanse ambtge noot Hillary Clinton. Amerikaanse diplomaten hadden voor de ontmoeting laten blijken dat Clinton niet onomwonden om sancties tegen de islamitische repu bliek zou vragen, maar volgens de BBC gisteravond was de minister wel degelijk op zoek naar een con crete toezegging op dit gebied van Moskou. Die krijgt zij dus niet. Lavrov zei dat in de huidige om standigheden de dreiging met sanc ties geen zin heeft. Moskou wijst er op dat in verband met het ver onderstelde kernwapenprogram ma van Teheran al drie ronden van VN-sancties tegen Iran zijn af gekondigd en dat die sancties ei genlijk niets hebben opgeleverd. Rusland wordt in die opvatting ge steund door China. Clinton beaamde dat diplomatie belangrijk is in de contacten met Iran, maar dat voor Teheran geldt dat een stok achter de deur even zeer van belang is. „Wij hebben al tijd naar het potentieel van sanc ties gekeken in het geval wij (met diplomatie, red.) niet succesvol zijn." Lavrov zei ook dat de Vere nigde Staten en Rusland aanzienlij ke vooruitgang hebben geboekt ten aanzien van een nieuw ver drag ter vervanging van Start, het uit 1991 daterende Strategie Arms Reduction Treaty. Start loopt afin december. Clinton en Lavrov spra ken over mogelijke samenwerking met betrekking tot raketverdedi ging. De Amerikaanse president Barack Obama verwees onlangs de plannen voor een raketschild in Polen en Tsjechië naar de prullen mand, den stap die in Moskou met instemming werd begroet. Obama noemde evenwel tegelijkertijd de mogelijkheid van alternatieven en Rusland wil nu graag meer details vernemen. Clinton had gisteren ook een ont moeting met president Dmitri Medvedev. Op de agenda stonden kwesties als Afghanistan, Noord-Korea, de Navo-uitbrei- ding, Georgië, mensenrechten en wapenbeheersing. Het is Clintons eerste bezoek aan Moskou als minister van Buiten landse Zaken. BRUSSEL - De banken en kerncen trales in België moeten de begro ting van 2010 redden. De finan ciële instellingen moeten volgend jaar 220 miljoen bijdragen om een gat van 25 miljard te dichten. In 2011 loopt het bedrag verder op tot 670 miljoen euro. Dë kerncentrales van Doel en Ti- hange blijven open tot 2025, tien jaar langer dan gepland. Een om streden beslissing die is bedoeld om de schatkist te spekken. „We maken de zwaarste crisis mee sinds de Tweede Wereldoorlog", zei de Belgische premier Herman van Rompuy gisteren in zijn 'state of the union', zijn beleidsverkla ring. Toch wil hij niet weten van een blinde sanering. „Het is niet de tijd voor spektakel, we moeten dag in dag uit stappen in de goede richting zetten." Volgend jaar wil de regering 3,5 FALLS CHURCH - Hoewel een Ameri kaanse vrouw al 37 jaar met maar één hersenhelft leeft, leidt ze een zelfstandig leven. Een dokter ont dekte tien jaar geleden dat Michel le Mack 95 procent van haar linker hersenhelft mist. Daardoor heeft Michelle Mack de wetenschap ver steld doen staan, berichtte CNN gisteren. De linkerhersenhelft zorgt ervoor dat je onder meer kunt bewegen, praten en lezen. Door een beroer te vóór haar geboorte is bij Mack dat deel van de hersenen nauwe lijks ontwikkeld. De rechterhersen- helft heeft een groot deel van die functies overgenomen, waardoor de vrouw uit Falls Church in de staat Virginia normaal kan praten en haar opleiding aan de middelba re school met succes kon afron den. Mack woont bij haar ouders, betaalt huur en doet het grootste deel van het huishouden. Ze is fi nancieel onafhankelijk door haar administratieve baan bij een kerk. Ze brengt haar verhaal naar buiten om duidelijk te maken 'dat ik nor maal ben maar wel speciale be hoeften heb'. miljard besparen. De banken, die mede aan de basis stonden van de crisis, draaien voor een deel hier voor op. Ze moeten een verzeke ringspremie gaan betalen, omdat de overheid ervoor garant staat dat spaargeld van klanten veilig is. De bijdrage is veel hoger dan ver wacht en lokt kritiek uit. Deutsche Bank spreekt over een 'niet zo in telligente' beslissing en voorspelt doorberekening van kosten. Geniet voordelig van de schitterende natuur! H Luxueuze bungalows in de duinen! Vakantiepark Vallée de Rabais 4/5 dgn o.b.v. logies Aankomst: ma. en vr. van 19/10 t/m 14/12 Ligging: u verblijft in dit gezellige vakantiepark op ca. 2 km van het vriendelijke plaatsje Virton. Faciliteiten: het park beschikt o.a. over tennisbanen, minigolf en squashbanen Tips: maak heerlijke wandel- en fietstochten of bezoek het historische stadje Dinant. Ook de grotten van Han is een echte aanrader! Bungalowparck Tulp en Zee 4/5/8 dgn o.b.v. logies Aankomst: ma. en vr. van 23/10 t/m 28/12 Ligging: dit nieuwe bungalowpark in koloniale stijl, ligt vlakbij het centrum van Noordwijk, middenin de duinen. Faciliteiten: u verblijft in een volledig uitgeruste, luxe bungalow. Tips: ga heerlijk uitwaaien op het Noordzeestrand of ga shoppen in Haarlem en Den Haag. Natuurrijke omgeving! Mercure Hotel Hagen* 3/4/5/8 dgn o.b.v. logies Aankomst: ma. en vr. van 19/10 t/m 18/12 Ligging: u verblijft aan de rand van het Sauerland, in een 4-sterren hotel op ca. 2 km van het centrum van Hagen. Faciliteiten: het hotel is o.a. voorzien van een lift, restaurant, bar en zwembad. Tips: bezoek zeker het vestingstadje Attendorn, met de beroemde druipsteengrotten. Incl. alle dagen entree tot beide Parken! Résidhome Prestige Val d'Europe 2/3/4/5 dgn met ontbijt Aankomst: vrijwel dagelijks van 21/10 t/m 28/12 Ligging: dit appartementencomplex ligt op slechts 1 metrohalte van de beide Parken. Faciliteiten: het complex is o.a. voorzien van een lift, restaurant en bar. Tips: beleef magische dagen in het Disneyland®' Park en ontdek het spannende Discoveryland of het sprookjesachtige Fantasyland! Kijk voor ons complete aanbod op www.kras.nl/herfstvakantie waarom zou je meer betalen 15 cpm Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9