7 lopende band wilders wil 'snel super scherpe voordeel wekenl 20 Mb lelfbrtr. DNA familie moet naar zware criminelen leiden Tot TRIBUNAAL PW-leider wil 'Fitna' laten zien 25 EURO woensdag 14 oktober 2009 naar Engeland' DEN HAAG - Zware criminelen kun nen in de toekomst worden opge spoord via DNA van een familie lid. Dat staat in het wetsvoorstel dat minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) gisteren aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Justitie verwacht door de nieuwe wet jaarlijks enkele vastgelopen za ken nieuw leven in te kunnen bla zen. Soms hebben politie en het Openbaar Ministerie wel DNA uit een haartje of een beetje spuug van een moordenaar of verkrach ter, maar lopen vervolgens alle spo ren dood. Omdat het DNA van familieleden veel overeenkomsten vertoont, is het door het zogeheten DNA-ver- wantschapsonderzoek mogelijk om via een broer, vader of zus in de buurt van de dader te komen. Een match is overigens alleen mo gelijk wanneer een familielid zelf Britse overheid had Wilders in februari niet op vliegveld te gen mogen houden. Wilders spreekt van 'overwin ning van de vrijheid van me ningsuiting'. Britse regering is 'buitenge woon teleurgesteld'. LONDEN/DEN HAAG - PW-VOOr- man Geert Wilders wil zo snel mo gelijk naar Engeland afreizen, nu een Brits tribunaal hem gisteren in het gelijk heeft gesteld. Volgens de rechters was het besluit van de Britse overheid om Wildérs bij diens bezoek in februari niet toe te laten, onrechtmatig. Wilders zei gisteren nu naar Londen te willen reizen zodra is bestudeerd of het vonnis het besluit tot weigering ongedaan maakt. Als het aan de Britse parlementa riër Lord Pearson van de Onafhan kelijkheidspartij ligt, luncht hij ko mende vrijdag al met Wilders in het Britse Hogerhuis in Londen. „We zullen dan bespreken hoe we opnieuw een bijeenkomst kunnen organiseren waar Wilders zijn film Fitna kan laten zien, zonder dat hem opnieuw de toegang wordt geweigerd." De PW-leider reisde in februari naar Engeland op uitnodiging van de conservatieve parlementariër Wilders februari dit jaar op vlieg veld Heathrow bij Londen, waar hij bij aankomst werd aangehouden. Lord Pearson, die Fitna wilde ver tonen in het Britse Hogerhuis. Het Britse ministerie van Binnenland se Zaken had vooraf aangekondigd dat Wilders niet welkom zou zijn, omdat hij met zijn opvattingen over de islam de openbare orde zou bedreigen. Op het Londense vliegveld Heathrow werd Wilders tegengehouden, vastgezet en terug gestuurd. De Birkenhead Society, een organi satie die zich sterk maakt voor vrij heid van meningsuiting, tekende vervolgens beroep aan namens Wilders en betaalde de zaak voor hem. Het Britse asiel- en immigratietri bunaal gaf Wilders gisteren gelijk. Die noemde de uitspraak 'fantas tisch nieuws'. „Dit is een overwin ning van de vrijheid van menings uiting." Wilders liet gisteren weten het vonnis nog niet te kennen, maar stelde dat de Britse rechter 'gehakt heeft gemaakt van een politiek be sluit'. „Er was geen greintje bewijs dat er iets zou gebeuren als ik in Londen zou zijn." Minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen liet in een reac tie weten 'tevreden' te zijn met de uitspraak. Verhagen had Wilders eerder aangeraden in beroep te gaan. Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken liet weten 'buitengewoon teleurgesteld' te zijn. „De beslissing om Wilders de toegang te weigeren was gebaseerd op de overtuiging dat zijn aanwe zigheid voor spanningen zou kun nen zorgen." foto Jorrit Knuvelder/GPD „Daar kunnen fouten in zitten. Er verantwoordelijkheid." Brennink- zijn zoveel partijen bij betrokken meijer vreest dat het 'bespieden' dat het onduidelijk is met wie je te zal toenemen. „Helaas, er is geen maken, hebt. Niemand neemt zijn weg terug." ooit in de cel heeft gezeten, waar door zijn of haar erfelijk materiaal is opgeslagen in de centrale DNA-databank van het Neder lands Forensisch Instituut (NFI). Die bevat erfelijk materiaal van ie dereen die is veroordeeld voor een misdrijf waar minimaal vier jaar gevangenisstraf op staat. Het onderzoek mag alleen worden uitgevoerd bij zeden- en gewelds misdrijven waar een celstraf van minimaal acht jaar op staat. En soms bij andere delicten waar een straf van zes jaar of langer op staat. Aanleiding voor de wet is de zaak van een dode baby, die drie jaar ge leden in Utrecht werd gevonden op een stortplaats. Justitie wilde de ouders vinden door het DNA van het kindje te vergelijken met informatie in de NFI-databank. Maar of dat mocht, was in de wet niet goed geregeld. OVERSTAPBONUS viatelfort.nl Bel Bestel '0800-1707 telfort.nl I ofShopADSL.nl Betreft jaarcontract. Kijk voor de voorwaarden op telfort nl Bezoek de Telfort winkel of BelCompany

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7