PZCU Van Assche blijft onder zijn niveau Elf A-junioren zitten al vier dagen vast Jfl p au Driemanschap 36 en 37 37 WK TURNEN Sasse gymnast kan prestatie van Vught niet herhalen www.pzc.nl I Woensdag 14 oktober 2009 Wielerwereld staat stil bij overlijden van Frank Vandenbroucke Argentinië tussen hoop en vrees voor duel met Uruguay Tip? sport@pzc.nl door Roeland van Vliet Anthony van Assche LONDEN - Anthony van Assche heeft op de eerste dag van het we reldkampioenschap turnen in Lon den geen verpletterende indruk achter kunnen laten. De twintigja rige Sassenaar kreeg voor zijn ring- oefening, zijn belangrijkste optre den van gisteren, slechts 13.900 punten. Daarmee zat hij meer dan een punt onder zijn persoonlijk re cord. Dat Van Assche, die steeds sterker wordt, op het onderdeel ringen een hoog niveau aankan, liet hij een maand geleden zien in Vught. Daar verleidde hij de jury met een moeilijke oefening tot een waarde ring van 15.150 punten. Maar de. Zeeuws-Vlamingis nog niet in staat in elke wedstrijd zó stabiel te turnen. Dat weet hij zelf ook. Om dat onder de knie te krijgen, geeft hij zichzelf nog twee jaar. In de imposante O2 Arena, waar hij gisteren als vierde Nederlander in actie kwam, maakte hij wat klei ne foutjes, waardoor hij niet meer verdiende dan 13.900. Daarmee stond hij na twee van de drie sub divisies 25e. Op het onderdeel vol tige, al enige tijd niet meer zijn sterkste onderdeel, zette Van As sche een score van 12.950 punten neer. Daarmee stond hij voorlopig 39e. Met een redelijk gerust hart kon Epke Zonderland gisteravond de verrichtingen van de laatste kwali- ficatiegroep volgen. Zijn score op rek (15,300) is vrijwel zeker vol doende voor een finaleplaats. „De afsprong was zeker niet perfect, dat kostte me een paar tienden. Ik ga met een gerust hart naar de an dere turners kijken." En terecht, want zondag is hij één van de acht turners die om het 'rekgoud' zal strijden. Jeffrey Wammes plaatste zich gis teravond laat als enige Nederlan der voor de meerkampfinale. Epkes broer Herre Zonderland sloot zijn loopbaan af met 14,750 op sprong en 13,800 op vloer. Bart Deurloo haalde bijna zijn doelstel ling. De 18-jarige debutant uit Rid derkerk wilde foutloos turnen. Dat lukte alleen op het laatste toe stel (voltige) niet. Die misser kost te hem een punt; zijn 83,000 pun ten waren niet genoeg voor een plaats in de meerkampfinale. AMSTERDAM - Jorien van den Herik (links), Harry van Raaij (midden) en Michael van Praag (rechts) waren in de jaren negentig zwaargewichten in de Nederlands voetbalwe reld. Ze waren de voorzitter van respectieve lijk Feyenoord, PSV en Ajax. Gisteren kwam het driemanschap nog één keer bij elkaar, voor de presentatie van het boek 'De voorzit ter'. Het werk van journalist Leo Verheul geeft een kleurrijk inkijkje in het bestuurlijke wel en wee van de traditionele top drie van het Nederlandse voetbal. Zo onthult Van den Her ik dat het in 2004 niet de bedoeling was dat Ruud Gullit trainer van Feyenoord zou wor den. Zijn insteek was Gullit te benoemen tot technisch directeur en Mark Wotte als trainer. Gullit gaf echter te kennen liever op het veld te staan en Van den Herik draaide de rollen om. Achteraf heeft hij daar grote spijt van. foto Rick Nederstigt EINDHOVEN - Elf van de twaalf Ai-spelers van voetbalvereniging Gestel blijven voorlopig in de cel. De twaalfde speler is gisteren in de loop van de middag vrijgelaten. Ze werden zaterdagmiddag gearres teerd na een massale knokpartij, waarbij een speler van de tegenpar tij - een achttienjarige speler van Wilhelmina Boys uit Best - het zie kenhuis in werd geslagen. Dat ge beurde nadat hij zelf een zware overtreding had begaan. De gewonde speler kon na 24 uur het ziekenhuis verlaten. De dins dag vrijgelaten jongen was de spe ler die zaterdag zelf gewond raak te, na de charge van het latere slachtoffer. Volgens de politie kon de vrijgelaten jongen - die zelf ker mend op het veld lag - niet betrok ken zijn geweest bij de kloppartij. Volgens de politie worden de ande re spelers vastgehouden omdat ze weigeren openheid van zaken te geven. Elf rechercheurs werken sinds zondag aan de zaak, aldus een woordvoerster. Zij gaan nu ook de jongens van Wilhelmina Boys oproepen als getuige. „Zodra de rollen duidelijk zijn kunnen de teamleden van Gestel wat ons be treft naar huis, in afwachting van de beslissing van de rechter", aldus de woordvoerster. „Maar ze hou den hun mond dicht. We denken zelfs dat ze onderling afspraken hebben gemaakt over wat ze gaan zeggen." Plaatsvervangend korpschef Huub Schalken stelt dat geweld op sport velden van alle tijden is. „Maar dat wij als politie aangiftes krijgen, dat is iets van de laatste tijd. Vroeger was het bijna normaal om dit soort zaken onderling of via de KNVB af te handelen." Dat elf tieners nog vastzitten is nergens voor nodig, vindt Bert de Rooij, advocaat van acht spelers. Volgens hem hebben ze wel dege lijk verklaringen afgelegd. MEEST GELEZEN 1. Frank Vandenbroucke overleden 2. Van den Dries zet door 3. Ik mis Yuri STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Johnny kreeg tip van VDB, zie www.pzc.nl/blog/tourdezelande/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77