zeeland 125 Dorpsscholen moeten blijven HET ACHTERHUIS ONDERWIJS Borsele voelt niet voor aanbeveling Scoop over leefbaarheid Provincie akkoord met wijk in Wissenkerke Paardenliefhebbers hoeven niet te vrezen Zak van Zuid-Beveland krijgt bloemenranden Passanten laten hond in plas bloed liggen Klaar voor een superstorm Schouwen-Duiveland behoudt ambulance in Westhoek woensdag 14 oktober 2009 B m 1 -.i e n mmm mm mmmm m door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Ook al is het lot van de school in Ellewoutsdijk be zegeld, de gemeente Borsele tornt niet aan het principe 'elk dorp zijn eigen school'. Wethouder Jan Zan- dee voelt dan ook niets voor con centratie van scholen in grotere plattelandskernen, zoals de ge meente Sluis nu voorstaat. In Sluis is wel positief gereageerd op een aanbeveling van het Zeeuws instituut voor sociale en culturele ontwikkeling Scoop. Sluis vroeg Scoop een leefbaar- heidsonderzoek te doen onder de inwoners van de tien kleinste dor pen in West-Zeeuws-Vlaanderen. Onderzoeker Dick van der Wouw concludeert dat meer voorzienin gen niet automatisch gelukkigere inwoners betekent. Hij noemt Sint Kruis als voorbeeld. Dat dorp heeft geen school meer, maar wordt wel als leefbaar ervaren. Eén van zijn aanbevelingen is de bereikbaarheid te verbeteren: hef kleine scholen op en laat school bussen rijden. Ook in Borsele vroegen politici zich begin dit jaar, toen De Beren burcht in Baarland ternauwer nood werd gered, af of er wel zo krampachtig moet worden vastge houden aan een school in elke kern. Dié vraag is met het verdwij nen van de school in Ellewouts dijk opnieuw actueel. Zandee vindt dat Scoop te kort door de bocht gaat. „Ik ben het er wel mee eens dat een school niet hét icoon voor leefbaarheid is. Maar zolang je er één in een dorp hebt, moet je die proberen te be houden. Ik wil de conclusies van Scoop meenemen, maar alleen als de situatie daar om vraagt." Overi gens is Borsele in afwachting van een wet, die het mogelijk maakt scholen met een tijdelijk leerlin gentekort overeind te houden. WISSENKERKE De provincie staat de bouw van 59 duurzame woningen op het voor malige sportterrein in Wissenker ke toe. Het plan is omvangrijker dan de provincie verwachtte, maar kan doorgaan omdat de nieuwe wijk de komende jaren in delen ge reedkomt en verdere uitbreiding van het dorp niet aan de orde is. Omwonenden van de wijk die be zwaren hadden tegen aspecten van het plan, zijn volgens de provincie voldoende beantwoord. Zo schrap te de gemeente een fietspad omdat aanwonenden overlast vreesden door brommers en scooters. NIEUWDORP Bewoners van een huis aan Cou- dorp in Nieuwdorp hoeven niet te vrezen dat zij geen paarden meer kunnen houden, omdat hun grond door de provincie is aangemerkt als 'bestaand bebouwd gebied'. De provincie trok voor haar Omge vingsplan de grens precies ter hoogte van hun perceel. De bewoners wilden dat de be bouwde kom ophield ter hoogte van hun buren. Inmiddels heeft het Omgevings plan van de provincie geen status of functie meer. De bewoners hebben daarom geen belang meer bij deze zaak. KLOfTINGE Het fiets- en wandelnetwerk in de Zak van Zuid-Beveland ziet er van af volgende zomer een stuk fleuri ger uit. Gedeputeerde Staten heb ben dinsdag een subsidie van ruim 42.000 euro toegekend aan de stich ting Milieucoöperatie Zak van Zuid-Beveland in Kloetinge. De stichting is van plan om 3-jari- ge contracten af te sluiten met grondeigenaren om zes meter bre de bloemstroken met een lengte van 10.000 meter in totaal in te zaaien. Voor dit project is 63.000 euro nodig. De rest van het bedrag moet komen van de gemeente Borssele en de stichting zelf. ELLEWOUTSDIJK Koenraad Kik uit Ellewoutsdijk kan er met zijn pet niet bij; hij zag gisteren rond 13.30 uur op de Tren- teweg in zijn woonplaats een aan gereden bordercollie in een plas bloed liggen. Kik schoot in actie, waarna het dier per ambulance naar een arts in 's-Gravenpolder werd gebracht. Kik: „De hond over leeft, maar ik snap niet dat er voor mij automobilisten en een tractor bestuurder reden die het dier aan zijn lot overlieten. Waar gaat het heen in deze wereld?" KRUININGEN - Vanuit de lucht is goed te zien dat de Westerscheldedijk in de Kruiningenpolder bij Kruiningen weer klaar is voor tientallen jaren be scherming tegen stormen. Ook de dijk in de Zim- mermanpolder bij Rilland, is verhoogd (naar 9,5 meter boven NAP) en verbeterd. Aan de binnen zijde is een 1.40 meter dikke kleilaag aange bracht en ingezaaid, zodat de dijken 'overslagbe- stendig' zijn. Momenteel legt Waterschap Zeeuw se Eilanden de laatste hand aan het dijkvak bij Ril land. Beide dijken zijn nu bestand tegen een su perstorm die zich eens in de vierduizend jaar kan voordoen. Het project maakt deel uit van het lan delijke Hoogwaterbeschermingsplan, een initia tief van het Ministerie van Verkeer en Water staat. Maandag werd dit deel officieel afgesloten met de heropening van praathuis De Punt aan de Sluisweg bij Kruiningen. foto Peter Buteijn ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland houdt twee 24-uurs-bezette ambu lanceposten; een in Zierikzee en een in de Westhoek. Connexxion Ambulancezorg wilde de ambulan ce op Neeltje Jans in de winter maanden vervangen door een zo genaamde rapid-responder '- een gewone auto met een verpleegkun dige achter het stuur - maar ziet daar van af „Als we de ambulance uit de Schouwse Westhoek wegha len, voldoen we niet meer aan de 45-minutennorm, dé tijd die ver strijkt tussen de melding en de aankomst van de patiënt in het zie kenhuis", zegt directeur Michiel Wildschut van Connexxion Ambu lancezorg. Een ander plan gaat wel door. De post Neeltje Jans verhuist zo spoedig mogelijk naar de brand weerkazerne in Burgh-Haamstede. Met die post, eentje bij Wissenker ke en eentje in Oostkapelle ver wacht Wildschut het kustgebied boven de Westerschelde voldoen de te hebben afgedekt. INTERIEUR EN STOFFERING Gordijnen, luxaflex, vloerbedekking en kunststofvloeren. Kerkstraat 16, Hoedekenskerke. Tel. 0113-639560/06-43000705 Elke zaterdag geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73