Deze jongerenwerker 22 I Weinig kans op herstel monumentale schuur Raad positief over plannen voor Yerseke Project thuiswonende mensen met dementie 'Lang mag ze blijven!' Lezing over flora en fauna Oosterschelde Klezmer en gospel voor kinderen Israël Inloopdag bij jarig jeugdcircus Hogerop Herfstconcert van Kapelse jongeren woensdag 14 oktober 2009 door Lilian Dominicus GOES - De gemeente Goes is niet van plan geld te steken in de her bouw van de afgebrande monu mentale schuur aan de Wester straat in Goes. Dat zegt burgemees ter Dick van der Zaag van Goes. Daarmee lijkt de kans op herstel van het beeldbepalende stukje Goes uiterst minimaal. De eige naar van het monumentale woon huis met schuur, Martinus Suur- land, heeft geen geld om de her bouw zelf te financieren en wacht op de uitslag van de verzekering. „Ik zit in de mallemolen", zegt hij. Volgens Van der Zaag valt het per ceel buiten de verantwoordelijkhe den van de gemeente. „We heb ben indertijd een aanbod gedaan om het woonhuis met schuur te kopen en dat is door de eigenaar van het pand geweigerd. Hij vroeg teveel geld. Daarbij laten we het. Voor ons is het gewoon groen. Het is geen park waar we onderhoud aan horen te plegen en het valt ook niet onder het Zeeuwse land schap, want het is onderdeel van de stad", aldus Van der Zaag. Voor Suurland is het gemis van de schuur 'verrekte vervelend', maar meer ook niet. Voorheen gingen de schapen 's nachts naar binnen, maar die blijven nu gewoon bui ten. „Gelukkig zijn bij de brand geen mensen of dieren omgeko men. Voor mij is dat het voor naamste. Het was geen ongeluk zo als in Arnemuiden of Kamper land", zo relativeert hij. De schuur aan de Westerstraat ging medio september in vlam men op. Het woonhuis bleef ge spaard. door Lilian Dominicus KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal is positief over de concept-projectenportfolio en de ontwikkelingsvisie voor het dorp Yerseke. Wel waren er wat zorgen over de financiële haalbaar heid van de plannen en sprak een enkeling zijn bezorgdheid over het verstoren van de zondagsrust. „Ik heb zo mijn twijfels over de in vesteerders", sprak fractievoorzit ter Andries Jumelet van de Christenunie gisteravond tijdens de raadsvergadering in Kruinin- gen. „Vooral nu in deze tijd ieder een een pas op de plaats maakt. Ook subsidiemogelijkheden lijken te worden geblokkeerd." „Ik ben bang dat we Yerseke straks blij ma ken met een dode mus", zo vulde Kees Verburg van de PvdA aan. Volgens Rob de Waard van Nieuw- 'Oudere hangjongere Emile' in Kortgene over jongerenwerker Liesbeth Valk land Advies, die de plannen voor de gemeente Reimerswaal uit werkt, is er niet zo veel aan de hand. „Ik heb vorige week nog ge sprekken gehad met investeerders, die er vooral op aandringen om niet te lang te wachten met de be sluitvorming. Je kunt zelfs in deze tijden niet alleen bezuinigen, je moet ook investeren." Vanuit sommige fracties klonk lichte irritatie over de druk die sommige raadsleden uitoefenen om vooral de zondagsrust niet te verstoren. „Dat kan projecten echt blokkeren", zei Sylvia Schouwe naars van de WD. Burgemeester Jan Huisman wilde de discussie hierover echter niet aanwakkeren. „Nu niet", zo zei hij tegen raadslid Jumelet die erop wilde reageren. „We moeten daar nog eens goed over praten", zo opperde wethou der Hans de Kunder voorzichtig. hhh m - m -iu. mm mmmm - s ~r wmmm m KAPELLE De Oosterschelde kan wedijveren met de mooiste onderwatergebie den van de wereld in bijzonder heid en verscheidenheid van flora en fauna. Die overtuiging draagt Harmen van den Heuvel vrijdag 16 oktober uit in een lezing bij aqua riumvereniging De Vuurneon. De lezing is in het verenigingslokaal aan de Bruelisstraat in Kapelle van af 20.00 uur. GOES De stichting Christenen voor Israël houdt donderdag een Israëlavond met benefietconcert voor kansar me Joodse en Arabische kinderen met leer- en gedragsproblemen. Klezmergroep KlezMaar uit Eind hoven, gospelkoor Testimony en jongerenkoor Elsafan, beide uit Goes, verzorgen het programma. Dat begint om 19.30 uur in kerk De Levensbron in Goes-noord. GOES Zeeuws jeugdcircus Hogerop houdt zaterdag 17 oktober een in loopdag bij de thuisbasis aan de Bergweg in Goes. Aanleiding is het vijftigjarig jubileum van het jeugd circus. Fans, belangstellenden en kandidaat-artiesten zijn welkom in de piste van 10.00 tot 16.00 uur. De eerstkomende voorstelling, een show van anderhalf uur, is zater dag 7 november vanaf 14.00 uur. KAPELLE Het jeugdorkest en de slagwerk groep van Ons Genoegen uit Kapel le geven vrijdag 16 oktober een herfstconcert. Voor een aantal or kestleden wordt het een debuut. Orkestleiders Hans Reijerse en René de Jong laten een repertoire uitvoeren van populaire muziek. Het concert begint om 19.30 uur in het clubgebouw van Ons Genoe gen. Entree is gratis. door Eugène Verstraeten AXEL - Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) startte deze maand in Axel met een ontmoe tingscentrum voor thuiswonende mensen met dementie en hun mantelzorgers. Het is het eerste ont moetingscentrum in Zeeland. De komende tijd begint SVRZ ook op andere locaties in de provincie met dergelijke ontmoetingscentra 'naar Amsterdams model'. „Het pro ject onderscheidt zich van de regu liere dagverzorging en dagbehande ling, omdat het zich ook op mantel zorgers richt", zeggen Marianne Vermeulen, Anke Duysserinck en Lucia Hamelink van het Axelse cen trum. „We willen vooral een laag drempelige voorziening zijn: een in stelling, waar mensen met demen tie sociale contacten opdoen en (weer) activiteiten ondernemen, af gestemd op individuele behoef ten." Mensen kunnen gebruik maken van de dagsociëteit en meedoen in groepen van maximaal acht perso nen. Mantelzorgers kunnen elkaar ontmoeten, ervaringen uitwisselen en informatie en emotionele steun krijgen. Nieuw is dat het ontmoetingscen trum zich ook richt op jonge men sen met dementie. MEEST CELEZEN 1. Daten tijdens het eten voor singles 2. N256 even dicht 3. Dijken en praathuis bij de tijd VIDEO Kijk naar een video van de Zeeuwse biertapwedstrijden in 's-Heer-Hendrik- skinderen op www.pzc.nl/bevelanden STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Plaats uw foto in het album op www.pzc.nl/foto 1 Jeugdwerker Liesbeth Valk bij een veel gebruikte én misbruikte hangplek aan de Havenweg in Kortgene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70