Zeeland PZC Goes kan zich veel beter verkopen 2009 '|15 okt. 14.00 - 22.00 Toeters BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 27 CITYMARKETINC Groei op alle fronten mogelijk door mensen en bedrijven van buiten Zeeland te trekkeri VVN: bestuurders rijden veel te hard op Parallelweg in Krabbendijke CONTACTA NL 13 okt. 18.00 - 22.00 14 okt. 14.00 - 22.00 22.00 22.00 Werkzaamheden bij spoorwegviaduct almanak De jongerenwerker is van plan nog een tijdje te blijven Supermarktuitbater heeft het gehad met de gemeente Tholen 21 Woensdag 14 oktober 2009 Tip? beve!anden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes wil een sterk merk buiten de provincie worden. De vraag is: hoe speel je jezelf in de kijker en bij wie? Een dure recla mecampagne is volgens directeur Maarten Sas van woningcorporatie RWS zinloos. „Dat is schieten met een schot hagel in de hoop dat je iets raakt. Je moet je doelgroepen kiezen en die een gerichte bood schap brengen. Bijvoorbeeld dat hier werk in de zorg is en blijft. Dat kan onder meer via internet." Sas zei dat gisteravond tijdens een debatavond die op touw was gezet door Ondernemers Contact Goes (OCG), Koninklijke Horeca Neder land Goes, Ondernemers Organisa tie Goes (OOG, middenstand) en Stichting Goes Promotie (evene menten in het centrum). Ook frac tievoorzitters van Goese partijen waren aanwezig, evenals de SP. Momenteel buigen gemeente en al lerhande partijen in Goes zich al over de kansen van citymarketing. reacties: 378 Goes heeft de beste binnenstad van Nederland 42% oneens I 58% Twee speerpunten zijn geselec teerd: breng het beeld van Goes over als 1. dynamisch, bedrijvig knooppunt in Zuid-West-Neder land en 2. een stad waar je urbaan woont in een landelijk gebied. Volgens OCG-voorzitter Manfred Zurhorst is die keuze logisch, want de kracht van Goes is een sterk midden- en kleinbedrijf met bo vengemiddeld veel arbeidsplaat sen, afgezet tegen het aantal inwo ners. „Als het bedrijfsleven groeit, volgen de woningbouw, onderwijs en cultuur vanzelf." Overigens moet Goes dan wel snel de infra structuur op orde brengen, ergo, de westelijke entree verbeteren en een aansluiting op de A58 maken. Volgens RWS-directeur Sas is er nog een wereld te winnen. „Als corporatie hebben we personeel moeten werven buiten de provin cie. Dat viel niet mee, omdat men totaal geen beeld van Zeeland en Goes heeft. We zijn onbekend." Het streven van OOG om over twee jaar mee te dingen naar de ti tel beste binnenstad van Neder land (nu Bergen op Zoom), helpt ook om Goes als merk te vestigen. Ook als onderwijsstad - het Luzac College is al binnen, sommigen ho pen op de komst van de Hoge school Zeeland - liggen er kansen. KRABBENDIJKE - Bij de gemeente Reimerswaal en het waterschap Zeeuwse Eilanden waren ze er al achter dat er op de Parallelweg in Krabbendijke veel te hard wordt gereden. De ze week werd dat nog eens bevestigd door een rapport van Veilig Verkeer Nederland. Na diverse meldingen is VVN gaan meten: op het stuk dertig kilometerzone rijden mensen ge middeld 57,2 kilometer per uur. „Dat is inder daad erg veel, ja", bevestigt Marcella van Bel- zen van WN. Inmiddels wordt er hard aan ge werkt om de situatie verkeersveiliger te ma ken. Het fietspad komt nu apart van de weg te liggen, waardoor fietsers en automobilisten van elkaar zijn gescheiden. De zestig-kilome terzone blijft. „Dat komt omdat bromfietsers op dit stuk op de weg moeten blijven rijden, ook al ligt het buiten de bebouwde kom", al dus een woordvoerster van het waterschap. foto Ronald den Dekker 3ma Piaza KLOE-TINGE De provincie voert vanaf volgende week woensdag tot donderdag 29 oktober werkzaamheden uit op de hoofdrijbaan van de N289 ter hoog te van het spoorwegviaduct bij Kloetinge. Het werk vindt woens dag 21 oktober, maandag 26 okto ber, dinsdag 27 oktober en woens dag 28 oktober plaats van 20.00 uur tot 6.00 uur. De hoofdrijbaan is in beide richtingen afgesloten tussen het kruispunt Vierwegen en de aan sluiting met de Noordweg (N670). Ze waren uit nieuwsgierigheid vast gaan kijken naar het veelbesproken Monument voor de Verdronken Dor pen. Zo kort voor de officiële inwij ding wilde dat Walcherse paar eens zien waar de commotie over ging. Buiten Colijnsplaat, in het zicht van de Zeelandbrug, stak iets boven de dijk uit waar best 'ns een toren on der kon steken. Pal onder de dijk was de parkeerhaven bezet met grote con tainers waar een gruwelijke stank Tip? redactie@pzc.nl 5> n e uit dreef: kadavers. „Monument voor de verdronken dieren", mompel de de man. Eenmaal over de dijk ver beterde zijn stemming niet. Sterke as sociaties met zekere Kuifje-albums drongen zich op. Niet bij hem alleen, merkte hij aan een vrolijk ventje dat ook door het object op de oever was aangetrokken. Die schudde het hoofd over zoveel onkunde: „Ha! Die raket is helemaal verkeerd! Die toe ters horen aan de onderkant!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69