361 sport Vlaanderen valt stil voor een Pirc brengt Aangeenbrug aan kop BenZeker De allerhoogste spaarrente van Nederland? Gestopte strafschop Schot is punten waard Sranang moet veer laten tegen Malabata Bouke de Jonge zorgt voor Zierikzee-zege Aegon stopt vanwege economische situatie DOOD Frank Vandenbroucke overleed maandag op 34-jarige leeftijd tijdens een vakantie in Senegal. De wielerwereld staat stil bij een triest einde van een groot kampioen. woensdag 14 oktober 2009 BERGEN OP ZOOM De zaalvoetballers van Schouwse Boys handhaafden hun ongeslagen in de uitwedstrijd tegen Troy/Ideal Car Rent. In Bergen op Zoom won de titelkandidaat na een enerve rend duel met 3-4. Via 0-2 en 2-2 was het bij de rust 2-3. Daarna liep Schouwse Boys uit naar 2-4, voor dat Troy de spanning terugbracht. Ook al omdat doelman Erik Schot in de slotminuten een strafschop stopte, bleef de gelijkmaker uit. Voor Schouwse Boys waren Kevin Veerhoek (2x), Ben Verwest en Mar- tijn van Grunsven de doelpunten makers. ROOSENDAAL In de strijd om de bovenste plaat sen maakten de zaalvoetballers van FM Sranang een misstap in de uit wedstrijd tegen het tweede team van Malabata. De Goese hoofdklas ser ploeg verloor in Roosendaal na een 2-1-achterstand bij rust met 6-2. Sranang haakte lang aan bij de voor deze gelegenheid versterkte tegenstander, maar moest na de rust terrein prijsgeven toen de sco re van 2-t opliep naar 4-1. Nadat het nog 4-2 was geworden, scoorde Malabata nog eens twee keer. Voor Sranang waren Ugur Ka- hveci en Clarence Pahlad de doel puntenmakers. ZIERIKZEE De voetballers van Zierikzee heb ben gisteravond een oefenwed strijd tegen WFB uit Ouddorp met 4-3 gewonnen. Het winnende doel punt kwam van Bouke de Jonge. De Schouwse zondag-derdeklasser kwam twee keer terug van een ach terstand. Patrick Roggeband maak te de 1-1-gelijkmaker, in de tweede helft zorgde Ingmar Quist voor 2-2. Uit een benutte strafschop van Ben Verwest kwam Zierikzee voor het eerst op voorsprong. Na de gelijk maker van zaterdag-vierdeklasser WFB, getraind door Auke Wagen aar, zorgde Bouke de Jonge uitein delijk voor de Schouwse zege. DEN HAAG Aegon stopt na 25 jaar als hoofds ponsor van schaatsbond KNSB we gens de huidige economische situa tie. KPN volgt Aegon in de zomer van 2010 op. De telecomaanbieder gaat een verbintenis voor vier jaar aan met de KNSB. Aegon speelde een actieve rol bij het vinden van de nieuwe hoofdsponsor. KPN wil met de KNSB de Neder landse schaatssport in zowel de breedte als de diepte verder ont wikkelen. KPN is vanaf volgend jaar niet al leen zichtbaar bij topschaatsen, maar ook bij het skaten en toer- schaatsen. In het shirt van Cofidis behaalde VDB in 1999 zijn grootste succes: hij won Luik-Bastenaken-Luik. ZIERIKZEE - Hans Aangeenbrug heeft de leiding overgenomen in de clubcompetitie van schaakvere niging Zierikzee. In een recht streeks duel met de koploper Bas van de Graaf nam Aangeenbrug diens positie over. Ook Martin Krij ger wipte over Van de Graaf heen in het klassement door een zege op Aat Brakel. De op de tweede plaats staande Aangeenbrug speelde tegen Van de Graaf met zwart zijn tegenwoor dig favoriete Pirc-verdediging. Dit systeem is erop gebaseerd, vanuit een gesloten verdediging de vijan delijke stelling te ondermijnen. On danks scherp spel van Van de Graaf slaagde deze opzet. Aangeen brug kreeg een sterk paard in het centrum en doorstond een gevaar lijke koningsaanval. In het eindspel kwam de damevleugel open, en Aangeenbrug, die inmid dels een pion voorstond, benutte de vrijgekomen ruimte om de winst veilig te stellen. Piet de Vreede verbaast misschien niet zichzelf, maar zeker wel zijn tegenstanders. Op de helft van de competitie vorig jaar werd hij lid, en draaide zijn partijen mee. Nu staat hij na vijf ronden op de vier de plaats. Na vorige week van Kees Bimmel gewonnen te hebben, ver sloeg hij nu André Tillema, ook een speler van het eerste team. Ook Marco Vieveen gaat steeds be ter spelen. In zijn partij voor het derde team versloeg hij een sterke speler van Goes, op de clubavond versloeg hij Pang Yuen. Met een stuk minder profiteerde Vieveen van de slechte samenwerking van de stukken van Yuen, en met een fraaie aanval haalde hij de overwin ning binnen. Chris van Eldik kwam niet best te staan en tegenstander Erik Nieuw- lands verheugde zich al op een ze ge. Nu weten de meeste clubleden al lang, dat Van Eldik pas verloren heeft als hij zijn notatieboekje ge sloten heeft en zijn pen opgebor gen. Jeugdspeler Nieuwlands weet het nu ook. Terwijl hij zich concen treerde op de vijandelijke stelling, ging hij plots zelf mat 'achter de paaltjes'. BenZeke vergelijkt en helpt u op weg! Anderhalf jaar geleden kwam Vandenbrouckes biografie 'Ik ben God niet' uit over zijn bewogen (wieler)leven. foto Lieven van Assche

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66