PZC Ambulance in de Westhoek blijft 2009 ÈliSllÉttf 115 okt 14.00 - 22.00 Toeters SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 22 SPOEDEISEND VERVOER Connexxion ziet af van schrappen 24-uurs post Neeltje Jans Verrassende waterwereld aan boord van De Watervlo CONTACTA NL 13 °kt, 18.00 -22.00 IMV> IM,WLa 14 okt. 14.00 - 22.00 Granaat gevonden bij Haamstede almanak Zierikzee werpt tijdens Archievendag licht op de oorlog Woensdag 14 oktober 2009 Gemeenteraad wil meer gif spuiten bij onderhoud groen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland houdt twee 24-uurs-bezette ambu lanceposten; een in Zierikzee en een in de Westhoek. Connexxion Ambulancezorg wilde de ambulan ce op Neeltje Jans in de winter maanden vervangen door een zo genaamde rapid responder - een gewone auto met een verpleegkun dige achter het stuur - maar ziet daar van a£ „Als we de ambulance uit de Schouwse Westhoek wegha len, voldoen we niet meer aan de 4S:minutennorm, de tijd die ver strijkt tussen de melding en de aankomst van de patiënt in het zie kenhuis", zegt directeur Michiel Wildschut van Connexxion Ambu lancezorg. „Bovendien bleek de ra pid responder in de ritstatistieken geen toegevoegde waarde te heb ben. Het was een idee. We hebben het onderzocht, maar het bleek minder kansrijk en dus krijgt het geen vervolg." Een ander plan gaat wel door. De post Neeltje Jans ver huist zo spoedig mogelijk naar de brandweerkazerne in Burgh-Haamstede. Met die post, eentje bij Wissenkerke en eentje in Oostkapelle verwacht Wild schut het kustgebied boven de Westerschelde voldoende te heb ben afgedekt. Vanuit Burgh-Haam- stede kan de ambulance zowel het recreatiegebied als de N57 snel be reiken. Wildschut maakte zijn bijgestelde plan voor Schouwen maandag avond bekend tijdens een overleg met de huisartsen. „En het heeft onze instemming", zegt voorzitter Arie Speelman van de huisartsen vereniging Schouwen-Duiveland. „Temeer daar vestiging van de am bulancepost in Burgh-Haamstede vier minuten tijdwinst oplevert." Connexxion had afgelopen zomer buiten de twee ambulances ook een rapid-responder op Schou wen-Duiveland. Het is nog niet ze ker of die er volgend jaar ook komt. Wildschut: „De evaluatie van die inzet is nog niet klaar. Ge lukkig hebben we nog een paar maanden te gaan tot het volgend voorjaar." Ook het tijdstip van ver huizing naar Burgh-Haamstede staat nog niet vast. „Wat ons be treft morgen, maar we moeten daar eerst een goede verblijfplaats voor onze mensen inrichten", al dus Wildschut. BURCH-HAAMSTEDE - In een wei land naast de Kraaijensteinweg in Burgh-Haamstede is een kleine granaat gevonden. De granaat wordt door de EOD onschadelijk gemaakt. In opdracht van Rijkswa terstaat is een strook grond tussen de N59 en de Meeldijk op explosie ven onderzocht. Volgend jaar wordt daar begonnen met de aan leg van nieuwe wegvakken in het kader van de reconstructie van de Kraaijensteinweg. Tip? redactie@pzc.nl Ze waren uit nieuwsgierigheid vast gaan kijken naar het veelbesproken Monument voor de Verdronken Dor pen. Zo kort voor de officiële inwij ding wilde dat Walcherse paar eens zien waar de commotie over ging. Buiten Colijnsplaat, in het zicht van de Zeelandbrug, stak iets boven de dijk uit waar best 'ns een toren on der kon steken. Pal onder de dijk was de parkeerhaven bezet met grote con tainers waar een gruwelijke stank uit dreef: kadavers. „Monument voor de verdronken dieren", mompel de de man. Eenmaal over de dijk ver beterde zijn stemming niet. Sterke as sociaties met zekere Kuifje-albums drongen zich op. Niet bij hem alleen, merkte hij aan een vrolijk ventje dat ook door het object op de oever was aangetrokken. Die schudde het hoofd over zoveel onkunde: „Ha! Die raket is helemaal verkeerd! Die toe ters horen aan de onderkant!" BRUINISSE-Van buitenaf gezien is het hooguit blijf aan de loswal in Bruinisse vanaf vandaag derdag en vrijdag doen diverse scholen De spannende activiteiten als een labexperiment een lang schip. Voor wie aan boord klimt, aangemeerd aan 't Luitje in Zierikzee. Kinde- Watervlo aan. Zoals de leerlingen van De en een duikboottocht. gaat echter een verrassende wereld open. Het ren en volwassenen kunnen het schip van- Meerpaal gisteren al in Bruinisse deden. Zij Na Zierikzee vaart De Watervlo door naar educatieve schip De Watervlo ligt na een ver- daag (13.30 tot 16.00 uur) vrij betreden. Don- konden beleven hoe belangrijk water is, via Tholen-stad. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57