'straffe gast' z sport 37 Argentinië hoopt op wonder RIA stuurt De Vries weg Dirk Scheringa op reservebank bij AZ Flahaut volgt Dekkers op Van Wolfswinkel maakt er drie voor Jong Oranje Francesco Del Ponte Meest gespeelde interland PZC .bezorgers.nl woensdag 14 oktober 2009 In augustus 2006 nam Vandenbroucke onder een valse naam deel aan een juniorenwedstrijd in Italië. Hij was aangemeld als Francesco Del Ponte en op zijn licentie stond een foto van we reldkampioen Tom Boonen. door Ad Pertijs PUTTE-KAPELLEN - Het nieuws rond de dood van wielrenner Frank Vandenbroucke nam gisteren toch weer bizarre vormen aan. Gestor ven in een hotel in Senegal. Zijn vriend en ploegleider Nico Mattan kan het zich niet voorstellen dat Vandenbroucke een normale, na tuurlijke dood is gestorven. Vol gens hem zou VDB geestelijk weer met zichzelf overhoop hebben ge legen. „Uiterlijk gezien ging het hem weer goed, maar van binnen kon hij maar moeilijk leven met de rol die hij nu speelde", wist Mattan. In Putte-Kapellen, waar gisteren voor weer erg veel volk, het Vlaam se wielerseizoen werd afgesloten met de Nationale Sluitingsprijs, hadden weinigen bij de start weet van een nieuwe geestelijke crisis bij hun enfant terrible. Het leek gisteren in Vlaanderen of men VDB alsnog definitief liefdevol in de armen heeft gesloten. Vanden broucke was 'gene gewone'. Een 'straffe gast' die voor veel ophef zorgde. Buiten de koers dan. Do- pingverslaving, het gestrande hu- PUTTE-KAPELLEN - De Franse wiel renner Denis Flahaut heeft giste ren de Sluitingsprijs op zijn naam geschreven. De coureur van Land bouwkrediet bleef in de sprint de Nederlander Stefan van Dijk voor. James Vanlandschoot uit België kwam als derde over de streep. Flahaut, de eerste Franse winnaar, won in 2007 in Zeeland de Delta Profronde. Vorig jaar won Hans Dekkers uit IJzendijke de Sluitings prijs. UIT p. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. De Heeren straat-Scheepswerf De Schroef 2-6: Jan West- dorp-Louis Dallinga 34-35 (64 beurten); Kim- mo Pankow-Meerten Dallinga 30-35 (55 beur ten); André Karelse-Koen Pöpsel 25-30 (78 beurten); Alfred van den Dries-Leen de Koning 30-22 (63 beurten). TENNIS Shanghai. Mannen. Eerste ronde: Monfils (Fra/11) - Mathieu (Fra) 6-2 6-2, Berdych (Tsj) - Cilic (Kro/12) 7-6 (8) 3-6 6-4, Almagro (Spa) - Kohlschreiber (Dui) 6-7 (2) 6-1 7-6 (6), Söderling (Ned/9) - Hanescu (Roe) 6-3 6-4, Lju- bicic (Kro) - Benneteau (Fra) 6-3 3-6 6-1. Tweede ronde: Davidenko (Rus/6) - Koenitsin (Rus) 6-4 6-2, Stepanek (Tsj/13) - Beek (Dui) 7-5 6-4. Tweede ronde: Gonzalez (Chl/10) - Bellucci (Bra) 6-3 6-4, Wawrinka (Zwi) - Rod dick (VSt/4) 3-4 opgave. Linz. Vrouwen. Eerste ronde: Errani (lta/8) - Parra Santonja (Spa) 6-2 6-3, Govortsova (WRu) - Martic (Kro) 6-2 6-7 (7) 6-2, Malek (Dui) - Rezai (Fra) 7-5 7-5, Gorges (Dui) - Cir- stea (Roe) 6-3 6-3, Grönefeld (Dui) - Vinei (Ita) 7-5 6-1. WIELRENNEN Putte-Kapeilen. Sluitingsprijs: 1. Flahaut Fra) 177 km in 3.37.46, 2. Van Dijk (Ned), 3. Vanlandschoot (Bel), 4. Napolitano (Ita), 5. De Wilde (Bel), 6. Robert (Bel)' 14. Van Hummel, 15. Curvers, 35. Bellemakers, 40. Relou, 41. Stroetinga, 42. Kouwenhoven, 44. Ruygh. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Robert-Jan Friele welijk met Sarah, de liefde van zijn leven, drankproblemen. De af gelopen maand reed hij nog twee wagens in puin. Ondertussen reed hij in de koers al jaren geen platte prijs meer. Vlaanderen heeft het hem verge ven. De 'gazetten' puilen uit van de verhalen over de andere Frank. „Het was ook een prima jongen", zegt Stefan van Dijk, een van de weinige Nederlanders die met hem in één ploeg hebben gereden. Vandenbroucke leek de laatste tijd veranderd te zijn. Uitvoerig wordt bericht over zijn ontwapenende en deskundige aanwezigheid op het WK in Mendrisio. Zijn moe der had zondag nog een opgewek te zoon aan de lijn. De één minuut stilte die VDB voor de start in Putte-Kapellen ten deel viel, was indrukwekkend. Dui- zenden mensen die zo hun eigen gedachten hadden bij de verloren zoon van het Belgische wielren nen die onlangs op de rechtstreek se vraag of hij doping had gebruikt antwoordde: „Niet meer dan een ander hè." 'Net nu het weer goed ging met hem', klinkt het overal. Jarenlang was België er van overtuigd dat VDB gezien zijn levenswandel vroeg zou sterven, maar het be richt kwam alsnog als een donder slag bij heldere hemel. Nico Mattan twijfelt. Er gaat het verhaal dat hij zou zijn bezweken aan de drank, die hij bewust in grote hoeveelheden tot zich nam. En er wordt gesproken over grote hoeveelheden pillen. Ook na zijn dood in een hotelkamer in Saly blijft Frank Vandenbroucke een groot mysterie. Misschien dat de autopsie - vandaag of morgen vol gens de Senegalese gendarmerie - in het gerechtelijk laboratorium van Dakar meer duidelijkheid biedt. BUENOS AIRES - Argentinië, Uru guay en Ecuador maken vannacht aanspraak op de laatste tickets in de Zuid-Amerikaanse groep voor het WK voetbal in Zuid-Afrika. De ogen zijn vooral gericht op Montevideo, waar Argentinië te gen kleine broer Uruguay een de bacle moet zien te voorkomen. Nog voordat scheidsrechter Carlos Amarilla met zijn fluitsignaal de 'Klassieker van de Rio de la Plata' in beweging heeft gezet, is het eer ste wonder geschied. Al tweeën half jaar blokkeren bewoners van de Argentijnse grensplaats Gualeguaychü de brug naar Uru guay. Hun protest tegen een veron dersteld vervuilende cellulosefa- briek aan de overkant van de ri vier, heeft de buurlanden al vele miljoenen dollars gekost en de di plomatieke relaties ernstig ver stoord. Maar het eerste dat het blokkadecomité zondagochtend deed, was aankondigen dat voor de Argentijnse fans de brug tijde lijk wordt opengesteld. Als ze hun entreebewijs overleggen, kunnen ze gewoon met de auto naar het Estadio Centenario in Montevideo rijden en zijn ze niet veroordeeld tot boot of vliegtuig. Veel auto's zullen de oversteek over de rivier niet maken, zo bleek gisteren. Volgens de Argentijnse voetbalfederatie AFA zijn er in ei gen land slechts 1312 kaartjes ver kocht voor het duel met Uruguay. Dat aantal staat in schril contrast met de belangstelling aan de ande re kant van de rivier La Plata: bin nen enkele uren waren alle 57.000 entreebewijzen uitverkocht. 1 Uruguay tegen Argentinië is de meest gespeelde interland ter we reld. De landen troffen elkaar offici eel 176 keer en enkele 'dissiden te' duels meegerekend al bijna tweehonderd keer. Ter vergelijking: Nederland en België speelden tot nu toe 124 keer tegen elkaar. In juli 1902 speelden de landen voor het eerst in een officiële wed strijd tegen elkaar. Dat was meteen de eerste interland ter wereld waar bij geen land uit Groot-Brittannië, de bakermat van het voetbal, verte genwoordigd was. Argentinië won met 0-6, in Montevideo (I). De belangwekkendste ontmoeting dateert uit 1930. Opnieuw in Mon tevideo bestreden de landen elkaar in de finale van het eerste WK. Thuisland Uruguay won met 4-2, na een 2-1-achterstand bij rust. Een legende vertelt dat de eerste helft met de bal van de Argentij nen werd gespeeld, de tweede met die van Uruguay. WESTDORPE - Het bestuur van voet balvereniging RIA W. heeft Piet de Vries de laan uitgestuurd. De oefenmeester uit Axel kreeg zijn. ontslag vanwege de slechte competitiestart in de derde klasse van het zondagvoetbal. Na zes duels heeft de hekkensluiter nog niet één punt gepakt. RIA slaagde er zelfs nog niet in te scoren. Afgelopen zondag ging de ploeg op eigen veld onderuit tegen Alli ance (0-2). Twee dagen eerder had de spelersraad van de eerste selee- door Theo Brinkman ALKMAAR - Dirk Scheringa blijft vooralsnog voorzitter van AZ, maar staat wel aan de zijlijn. Hij zal zich niet bemoeien met de lo pende zaken. „Of en op welke ma nier Dirk Scheringa betrokken blijft bij de club valt op dit mo ment absoluut niet te zeggen. Dat zal de toekomst moeten uitwij zen", zegt Gerrit Valk, lid van de Raad van Commissarissen van AZ. Hij liet in het midden of de voor zitter aan de kant gezet was. „Het is in overleg gegaan. We kunnen nu niet van hem verwachten dat hij veel tijd en energie steekt in het besturen .van de club." Het bestuur van AZ bestaat al ja ren uit Dirk Scheringa (voorzit ter), René Neelissen (penning meester) en Baukje Scheringa (be stuurslid), de echtgenote van Dirk. De samenstelling van het bestuur blijft hetzelfde en dus houden 'Dirk en Baukje' formeel gezien de macht bij AZ. Samen hebben ze namelijk altijd een meerderheid in het bestuur. Maar omdat Scherin ga als het ware op de reservebank zit en geen actieve rol speelt, zal René Neelissen samen met Peter Verdegaal de bestuurstaken op zich nemen. Verdegaal, oud-be stuurslid van FC Volendam, is lid van de Raad van Commissarissen. Naast Valk gaf ook Toon Ger- brands, directeur algemene zaken, gisteren tekst en uitleg over de si tuatie bij AZ. Of hij zich AZ kan voorstellen zonder Dirk Scherin ga? „AZ heeft ontzettend veel te danken aan Dirk Scheringa, maar een club is altijd belangrijker dan de mensen die er werken. Dat geldt overal, dus ook voor AZ. Dat riep Scheringa zelf ook altijd: 'de Toon Gerbrands club is het belangrijkste, niet ik'", aldus Gerbrands. AZ speelt zaterdag in elk geval nog gewoon met de naam DSB op het shirt. „DSB heeft aan zijn verplich tingen voldaan - het geld is al be taald - en ook wij zullen de spon sorovereenkomst gewoon naleven. Dus spelen we zaterdag tegen Twente met de naam DSB op ons shirt. Het bedrijf DSB bestaat im mers nog", aldus Gerbrands. Die statistiek vertelt het verhaal van de wedstrijd Uruguay-Argenti- nië. Beide landen hebben twee Coupes Jules Rimet in de kast staan, maar de glorietijden van Uruguay (wereldkampioen in 1930 en 1950) zijn van vervlogen tijden en dat weten de Uruguayanen al te best. In een land van slechts 3,5 miljoen inwoners is het moeilijk elf voetballers van wereldniveau te vinden. Dat Uruguay - met Euro pees topscorer Diego Forlan (Atléti- co) en Ajacied Luis Suarez in de ba sis - überhaupt kans maakt op WK-deelname, heeft geleid tot feestvreugde. De wereldtitels van Argentinië da teren van 1978 en 1986. En gezien de spelers die voorhanden zijn, zou een finale eigenlijk altijd tot de mogelijkheden behoren. Dat is althans de mening van het gros van de Argentijnen, die zwaar te leurgesteld zijn in, hun ploeg. Sa mengevat door columnist Juan Pa- blo Varsky: „De chaos en het ge brek aan leiderschap smoren elke goede intentie in de dop. Alles stort in elkaar bij de eerste de bes te tegenslag." Het slechte spel van Argentinië tij dens de kwalificatiereeks kostte bondscoach Alfio Basile al zijn baan. Maar onder de leiding van Diego Maradona ging het van kwaad tot erger. De man die als voetballer ontelbare wonderen ver richtte, blijkt als trainer onge schikt, daar is iedereen het wel zo'n beetje over eens. tie al een gesprek met enkele be stuursleden gehad. Daarin maak ten de spelers hun ongenoegen duidelijk over onder meer het ge brek aan discipline en beleving. De Vries werd in zijn eerste sei zoen met RIA W. kampioen van de vierde klasse. Eén niveau hoger kreeg hij de boel echter niet op de rails. Jean-Pierre Hubregsen is zijn beoogde opvolger. Gisteravond vond het eerste gesprek met hem plaats. De training werd geleid door aanvoerder Gert-Jan Vael. of bel 0800 - 022 27 10 NieuwsMedia KIELCE - Jong Oranje heeft zijn on geslagen status in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van 2011 instandgehouden. De ploeg van bondscoach Cor Pot was gisteren in de derde groeps wedstrijd veel te sterk voor de leef tijdgenoten uit Polen: 0-4. Ricky van Wolfswinkel was in Kielce met drie treffers de grote man aan de zijde van Jong Oranje. Doelman Tim Krul onderscheidde zich ook door in de eerste helft bij een o-o-stand een strafschop van Jong Polen te keren. Vervolgens eis te Van Wolfswinkel echter de hoofdrol voor zich op. De spits van FC Utrecht maakte vijf minu ten voor rust de openingstreffer. Nog voor het verstrijken van de eerste helft verdubbelde Nicky Kui per, linksback van FC Twente, de score. Binnen een kwartier na rust had Van Wolfswinkel zijn driepun ter voltooid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55