zeeland25 1+1 Gratis Asaf, een koor voor iedereen, jubileert Stadsraad voelt zich niet serieus genomen Omega Omega Alleen urgent onderhoud aan openbare school Van top tot teen gezond met Omega vetzuren Omega Combi Leefvitaal Qtipega Combi voordeelbon Combi Combi JUBILEUM De toekomst ziet er veelbelovend uit Programma INTERSPORT VERMEERSCH woensdag 14 oktober 2009. Z Natuurlijke oliën - zoals visolie, teunisbloemolie en olijfolie - zijn rijk aan omega vetzuren. Deze worden bijna overal in het lichaam gebruikt om ervoor te zorgen dat processen geolied blijven verlopen. Omega vetzuren zijn de voorlopers van prostaglandines. Dit zijn "regelstofjes" die helpen bij het behoud van de gezondheid en het immuunsysteem stimuleren. Omega vetzuren hebben bovendien een verzorgende invloed op hart en bloedvaten en helpen bij de verlaging van het cholesterolgehalte. Bevordert het natuurlijk afweersysteem Beschermt de gezonde cellen en weefsels Houdt de bloedvaten soepel en elastisch M Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. f Bijv. 2 stuks Omega Combi 3-6-9' 50 tab.i5^0"nu voor V 12.95 A Omega Combi Visolie Pure en Omega Combi 3-6-9 50 of 100 tabletten WEGENER - PZC/DE STEM, ED.: ZEEUWS VLAANDEREN - C011 Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.'.0115-451662 Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.:0117-440200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.:0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Gezondheidswinkel Innatura Havenstraat 26 Terneuzen Tel.:0115-694544 Anton de Kort, Corrie Haak en Marian de Jonge. foto Mark Neelemans Het zangkoor Asaf uit Axel bestaat 95 jaar en viert dat zaterdag 17 oktober met een jubileumconcert. door Jeanette Vergouwen Een koorvereniging die bijna een eeuw floreert, dat is bijzonder. Asaf is met 95 jaar één van de oudste koren in Zeeland, het orato riumkoor uit Middelburg spant de kroon met 175 jaar. Toch een mijl paal voor 'oudje' Asaf, een koor dat nog springlevend is. Het jubileumconcert is zaterdag in de protestantse kerk aan de Kerk- dreef/Koestraat en begint om 20.00 uur. „De datum van het con cert valt in de periode van het Fes tival, maar 17 oktober was al vastge legd in het voorjaar. We moesten het concert verplaatsen omdat de financiën niet rond waren. We zien elke vijfjaar als een marke ring in de historie van Asaf en dat vieren we met muziek", legt diri gent Anton de Kort uit, die in 2010 Asaf dertig jaar leidt. Marion de Jonge (secretaris) en Corrie Haak (pr) zijn 29 en 30 jaar koorlid en vertellen dat de aantrekkings kracht van Asaf ligt in de soort klassieke muziek die ingestudeerd wordt en dat de werken die De Kort uitzoekt vaak een uitdaging vormen. „De samenwerking is fijn. Onze zangvereniging kent een christelijke basis, maar alle gezind ten zijn welkom." Marion blikt met plezier terug naar het 90 jaar jubileum. „Toen hebben we een expositie in het streekmuseum gehouden en over vijfjaar wordt het natuurlijk een echt groot jubileum. Wij zijn een koor met een vaandel, dat is onge woon, dat zie je vooral in de HaFa- wereld. Ons vaandel staat in het streekmuseum, maar tijdens het ju bileumconcert is het in de kerk te zien." Asaf is anders volgens De Kort. „Het zijn amateurs en de be zetting is klein, maar de balans is goed en de leden staan open voor nieuwe dingen en zetten zich voor honderd procent in." Corrie Haak: „We hebben als koor een functie in de regio, vooral in de gemeente Terneuzen. We zin gen elk jaar twee concertprogram ma's en omdat we uitwisselen met andere koren treden we ook regel matig op in Vlaanderen. Zo wer ken we ook vaak samen met het Ensemble Ostinato uit Sint Ni klaas en met professionele solis ten. Tijdens de uitvoeringen groeien we boven onszelf uit. Het repertoire is breed van a capella via kerkelijke muziek tot en met wereldlijke koorcomposities." De toekomst ziet er dus veelbelovend uit voor Asaf. Belangstellenden die zich willen aansluiten kunnen bel len naar Marion de Jonge (0115-563374) of eens langs lopen tijdens de wekelijkse maandagrepe titie van 20.00 rot 22.00 uur. Werken uit de Barok en Renaissan ce: orgelspel door Jos Vogel, a ca pella liederen, het concerto grosso Alexander's Feast van Handel door Ostinato. een anthem van Thomk- ins, Het Magnificat van Pachelbel, Lobe den Herrn, meine Seele van Erlebach en als grootste werk het Stabat Mater van Caldara. Mede werking verlenen de solisten: Hilde Venken (sopraan), Marion Kreike (alt), Paul Foubert (tenor) en Frank Hermans (bas). Toegangskaarten (12 euro in de voorverkoop) via 0115-563471. Kinderen tot 12 jaar gratis. L SPOT!SOK von SPORTERS 'SHIRT imn i'VAN 27.95 s tVJDOR "rZ.SQ SWEATER U BIJPASSENDE JOGGING PANTS VAN 39.95 VOOR 23.95 I7J57I VAN 59.95 Hulst, Gentsestraat 25A, tel: (0114) 31 28 47 Terneuzen, Noordstraat 33-35, tel: (0115) 69 68 00 door René Hoonhorst SLUIS - Burgemeester Jaap Sala riep tijdens het werkbezoek van het col lege inwoners van de stad Sluis de ze week op zitting te nemen in hun stadsraad. Door stadsraadslid te worden, kunnen burgers het col lege op de hoogte houden van wel en wee van Sluis en draagvlak voor verbeteringen creëren, be toogde Sala. „Mooie woorden, maar wel een beetje wrang", vindt secretaris Jean-Jacques Roels van de Stads raad Sluis. „Want we voelen ons als stadsraad vaak niet serieus ge nomen door burgemeester en wet houders. Vooral de communicatie is een bron van ergernis. Na het stellen van een vraag horen we tij den niets terug. Dat is één van de redenen waarom bestuursleden de laatste jaren vaak afhaken." Roels wijst op het Rondje Rozenoord dat ondanks eerdere beloften nog steeds niet voor iedereen goed toe gankelijk is. „De oplossing met een stabiiisébodem onder het schelpenpad voldoet bij nader in zien niet. Nu zouden de schelpen alsnog worden aangetrild, maar als stadsraad horen we maar niet wan neer dat gaat gebeuren." Bestuurders of ambtenaren leggen suggesties van stadsraadsleden vaak zonder veel argumenten naast zich neer, stelt Roels. „Er komt óf geen antwoord op mail- tjes óf de reactie dat onze sugges tie geen prioriteit heeft. Of het nou over verlichting, te hard rij den of parkeren gaat, we horen niets over onze suggesties." Wethouder Maria ie Roy liet tij dens het werkbezoek weten dat haar 'deur altijd open staat voor overleg'. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis pleegt al leen nog maar noodzakelijk onder houd aan de openbare scholen in Breskens en Oostburg. Die worden immers gesloopt zodra de brede scholen in beide plaatsen klaar zijn. Het college vindt het daarom zonde van het geld bijvoorbeeld een dak te vervangen omdat ver vanging nu eenmaal op een jaren geleden afgesproken planning staat. Een defecte cv-ketel of bij voorbeeld een lekkage wordt nog wel verholpen. Stichting Escalda scholen, de overkoepelende organi satie van het openbaar onderwijs, is op de hoogte van het besluit. „Mochten er gevaarlijke of onwerk bare situaties dreigen te ontstaan voor de leerlingen en/of hun ge zondheid, dan dient de gemeente haar zorgplicht waar te maken", zegt directeur Raymond de Jong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49