Zeeland Medicijngebruik wijkt toch niet af Jabbe Dabbe Doo weer open CONTACTA.NL 13 okt-1800 - 2200 2009 Zuid-West Nederland! y 15 okt" 14.00 -22.00 ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 XT MJXJ 21 25 ONDERZOEK Recente cijfers wijzen uit dat Zeeuws-Vlamingen niet zo veel pillen innemen als werd gedacht Bacchus, de prijsstier van de Limousinhof I 14 okt. 14.00 - 22.00 Bierbrouwers en wijnmakers zijn echte levensgenieters Woensdag 14 oktober 2009 Jubilerend koor Asaf is er voor iedereen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Zeeuws-Vlamingen zijn niet zulke grote medicijnge bruikers als gedacht. Dat blijkt uit recente cijfers. Er komt dan ook geen diepgaand onderzoek meer naar afwijkend medicijngebruik in Zeeuws-Vlaan- deren, deelt het college van burge meester en wethouders van Ter- neuzen de gemeenteraad mee. Het onderzoek was aanvankelijk als speerpunt opgenomen in de Regionale Nota Volksgezondheid. In de nieuwste nota 2009-2012 is het onderzoek geschrapt. Reden hiervoor is dat bij het ma ken van de Regionale Volksgezond heid Toekomst Verkenning voor Zeeland geen opvallende verschil len in medicijngebruik tussen di verse regio's zijn gevonden. Dit in tegenstelling tot bevindin gen uit een eerder onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM). Om de oorzaken van dit verschil in cij fers te achterhalen en conclusies te trekken zou volgens het RIVM grootschaliger onderzoek nodig zijn. Om een idee te krijgen van opval lende zaken in Zeeuws-Vlaande- ren is ziektekostenverzekeraar CZ gevraagd of er ten zuiden van de Westerschelde meer (antidepres- sie)medicijnen op recept werden gebruikt dan elders in de provin cie. „De Registratie van CZ wees vervolgens uit dat Zeeuws-Vlamin gen niet opvallend meer medicij nen afnamen dan andere Zeeuw en", schrijven burgemeester en wethouders van Terneuzen. „Op basis van de verkregen informatie kan niet meer geconcludeerd wor den dat er sprake is van afwijkend medicijngebruik. Zeker weten, doen we het niet, maar er zijn te weinig signalen om nu diepgaand en kostbaar onderzoek te verant woorden." Volgens de Regionale Nota Volksgezondheid hebben de plannen van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten voor nader onderzoek naar het gebruik van medicijnen indirect tot gevolg gehad dat huisartsen en apothe kers in de regio zich bewust zijn van het probleem. „Ze zijn gestart met het geven van voorlichting over een meer verant woord gebruik van medicijnen", al dus de nota. mmamummzm BIERVLIET - Bacchus is bijna drie en weegt zo'n 1200 kilo. De stier heeft naast een karak teristieke kop, de juiste lengte en schofthoog te. Bacchus, hier poserend voor enkele vrien dinnen en wat nageslacht, is gezegend met fijn benenwerk en is ook nog eens de vriende lijkheid zelve. Eddy Claeys is daarom niet echt verbaasd dat de 'koning van de Limousinhof' bij Biervliet tot Nederlands kampioen is ge kroond in Ermelo. Vorig jaar lieten Eddy en echtgenote Lieve de kampioenschappen aan zich voorbijgaan. Te weinig runderen en te weinig bezoekers. Maar afgelopen weekeinde was het weer ouderwets gezellig en druk. Be halve Bacchus werd ook pink Duvienne Neder lands kampioene. foto Peter Nicolai wummmmsm door Harold de Puysseleijr HULST - Kinderopvang Jabbe Dab be Doo in Hulst mag vanaf van daag de deuren weer openen. De ondernemer moet daarbij wel de met de GGD gemaakte afspraken strikt nakomen. De overschrijding van het aantal kinderen per leidster was een be langrijk argument voor de sluiting vorige week. Dat probleem is in middels opgelost. Daarnaast be schikt de exploitante nog niet over de vereiste diploma's. Daarom wordt tijdelijk naast de twee gedi plomeerde leidsters een derde ge kwalificeerde leidster ingezet. Jab be Dabbe Doo mag dan zestien kinderen opvangen. Elf kinderen zijn intussen bij andere centra on dergebracht. Tijdens een gesprek tussen de ex ploitante van de opvang en de GGD en gemeente zijn gisteren al le problemen besproken die vorige week bij de inspectie van het kin dercentrum aan het licht zijn geko men. Na de inspectie werd de op vang direct gesloten. De exploitan te heeft daarna onmiddellijk actie ondernomen. Er moeten nog enke le maatregelen worden genomen, maar die vormen volgens de GGD geen beletsel voor de heropening. Daarom hebben burgemeester en wethouders van Hulst besloten de sluiting van Jabbe Dabbe Doo niet te verlengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45