361 sport 4 QQQ Vlaanderen valt stil voor een Herminator regisseert eigen afscheid BenZeker al De allerhoogste spaarrente van Nederland? Aegon stopt vanwege economische situatie 'Verdachte spuiten bij Astana in Tour' Sranang moet veer laten tegen Malabata Gulf Serooskerke heeft langste adem DOOD Frank Vandenbroucke overleed maandag op 34-jarige leeftijd tijdens een vakantie in Senegal. De wielerwereld staat stil bij een triest einde van een groot kampioen. woensdag 14 oktober 2009 DEN HAAG Aegon stopt na 25 jaar als hoofds ponsor van schaatsbond KNSB we gens de huidige economische situa tie. KPN volgt Aegon in de zomer van 2010 op. De telecomaanbieder gaat een verbintenis voor vier jaar aan met de KNSB. Aegon speelde een actieve rol bij het vinden van de nieuwe hoofdsponsor. KPN wil met de KNSB de Neder landse schaatssport in zowel de breedte als de diepte verder ont wikkelen. KPN is vanaf volgend jaar niet alleen zichtbaar bij top- schaatsen, maar ook bij het skaten en toerschaatsen. PARIJS Het parket van Parijs heeft een vooronderzoek gestart naar het wielerteam van Astana, naar aanlei ding van de vondst van verdachte injectiespuiten in de laatste Ronde van Frankrijk. Dat meldde de Fran se sportkrant L'Equipe gisteren. Astana leverde met Alberto Conta- dor de Tourwinnaar en Lance Armstrong de nummer drie. De spuiten waarover L'Equipe rept werden gevonden in een van. de kisten die de ploegen ter beschik king kregen van de Tour-organisa tie die al het medische afval verza melde. Het materiaal is overgedra gen aan een laboratorium in Parijs. ROOSENDAAL In de strijd om de bovenste plaat sen maakten de zaalvoetballers van FM Sranang een misstap in de uit wedstrijd tegen het tweede team van Malabata. De Goese hoofdklas ser ploeg verloor in Roosendaal na een 2-1-achterstand bij rust met 6-2. Sranang haakte lang aan bij de voor deze gelegenheid versterkte tegenstander, maar moest na de rust terrein prijsgeven toen de sco re van 2-1 opliep naar 4-1. Nadat het nog 4-2 was geworden, scoorde Malabata nog eens twee keer. Voor Sranang waren Ugur Ka- hveci en Clarence Pahlad de doel puntenmakers. MIDDELBURG Het kartteam van Gulf Serooskerke heeft in Middelburg de tweede wedstrijd gewonnen van het Zeeuws Indoor Kart Kampioen schap. Autobedrijf de Krijger had de beste kwalificatie gereden en startte ook als beste. Een misser bij de kartwissel wierp het team ech ter terug. Daarvan profiteerden Gulf Serooskerke en Klaver 4 Ra cing, dat door een snelle 'stint' van Jamie-Lee Minnaar de leiding nam. Uiteindelijk werkten Gulf Seroos kerke en Kastaci/Van Liere zich nog langs Klaver 4 Racing, waarna Gulf Serooskerke de tweede zege in de ereklasse behaalde. w vrnzmmmmm ,-c,TWZM&M ïxS&MM - In het shirt van Cofidis behaalde VDB in 1999 zijn grootste succes: hij won Luik-Bastenaken-Luik. Anderhalfjaar geleden kwam Vandenbrouckes biografie 'Ik ben God niet' uit over zijn bewogen (wieler)leven. foto Lieven van Assche door Marc van Veen WENEN - Hermann Maier heeft be sloten met onmiddellijke ingang zijn loopbaan als skiër te beëindi gen. Vier maanden voor de start van de Winterspelen in Vancouver maakte de 36-jarige Oostenrijker zijn besluit gisteren in Wenen be kend. Maier - bijnaam Herminator - veroverde in zijn lange loopbaan tweemaal olympisch goud tijdens de Winterspelen van Nagano (1998), op de Super-G en de reu zenslalom. In totaal won hij vier olympische medailles. Maier won daarnaast 54 wereldbekerwedstrij den. Daarmee bezet hij de tweede plaats op de 'eeuwige' ranglijst ach ter de Zweedse skilegende Inge- mar Stenmark. De Oostenrijker werd ook nog eens drie keer we reldkampioen. Maier was op 24 augustus 2001 be trokken bij een zwaar motoronge luk. Daarbij verloor hij bijna een been. Hij vocht zich vervolgens weer terug op het hoogste niveau. „De voorbereiding op de Winter spelen is eigenlijk goed verlopen, toch heb ik deze beslissing geno men. Het ideale moment voor mijn afscheid is gekomen", zei Maier met tranen in de ogen. „Ik beëindig mijn droombaan. Als kind heb ik nooit durven dromen dat het zo'n mooie loopbaan zou worden." De sportwereld schreef Maier, die pas op zijn 23e als talent werd ont dekt, af na zijn zware motoronge luk. De Oostenrijker liet iedereen maar kletsen en werkte intussen hard aan zijn rentree. Na een afwe zigheid van 675 dagen keerde hij op 14 januari 2003 terug in het we reldbekercircuit. Dertien dagen la ter zegevierde hij al sensationeel bij de Super-G in Kitzbühel. In maart van dit jaar liep hij een knieblessure op. Na een moeiza me zomer had hij het plan in no vember zijn rentree te maken. „Het is altijd mijn doel geweest, met het oog op de toekomst, fy siek weer helemaal de oude te wor den. Dat is me gelukt. Dan is het ook een mooi moment om af scheid te nemen", zei hij gisteren met een brok in de keel. Ben vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38