Niemand is uit op de val van Delta Stort staalslak niet gestopt De wet legt De duivel en zijn oude moer woensdag 14 oktober 2009 Zelden had Geert Wil- ders het zo gemakkelijk. Hij wil alleen met FNV-voorzitter Agnes Jongerius persoonlijk praten over hun verzet tegen de verhoging van de AOW-leeftijd. Dat sms-te hij direct na haar knieval voor het eigen FNV-kader. Omdat ze in een interview met de Volkskrant had gezegd zaken te doen met de dui vel en zijn oude moer, viel poli tiek correct Nederland over haar heen. Samenwerking met de PW, die 'racistische organisatie' die de AOW wil betalen met een migran tenstop, uitzetting van moslims en afschaffing van linkse hobby's - was ze nu helemaal gek gewor den? Nee, want over samenwer ken had Jongerius het niet gehad en in hetzelfde interview bena drukte ze dat de oplossingen van Wilders niet die van de FNV zijn. En, voeg ik daar aan toe, wie de PW racistisch vindt, kan toch de rechter om een verbod vragen? Maar het kwaad was geschied. Agnes gaat nu niet zelf met de PW praten. Politieke spelletjes, zei Geert, en lachte in zijn vuistje. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 voorletters 1 Straat Postcode Woonplaats i l Telefoonnummer Emailadres l Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn/ekening af te schrijven. i l Rekeningnummer Handtekening ml De PZC gaat zorgvuldig om met peisoonsgegevens. In het colofon treft i j nadere informatie O" co, Wilders vindt het namelijk heer lijk als anderen hem afwijzen. Dat maakt hem tot underdog en ontslaat hem van elke verant woordelijkheid. Dus zou ik zeg gen: laat je juist door hém afwij zen. Om te beginnen had Jonge rius Wilders kunnen sms-en dat ze was uitgenodigd door PW-Ka- merlid Tony van Dijck. Dus hoezo alleen een gesprek tussen haar en de PW-leider? Vertrouwt hij de AOW soms niet toe aan zijn eigen financieel woordvoerder? Als loca tie had ze de bar van perscentrum Nieuwspoort kunnen voorstellen. Handig, vlak naast de Kamer en bovendien heeft de journalisten vakbond er een rekening. Aange zien niet alle PW-Kamerleden even goed tegen alcohol kunnen, zou het natuurlijk bij een kopje thee blijven. En Nieuwspoort mag dan wel tot no-go area voor PW'ers zijn verklaard, maar Geerts afkeer tegen 'die verschrik kelijke journalisten' is toch zeker niet belangrijker dan de AOW? Een beetje vals, maar wil je de dui vel partij geven, dan moet je je ge dragen als zijn ouwe moer. De ondernemingsraad van Delta heeft alarm geslagen. Het voort bestaan van het bedrijf is in ge vaar als waterpoot Evides eruit zou worden gelicht. Geen pa niek, zeggen de aandeelhouders. door Ben Jansen Delta is een opmerke lijk fenomeen in de Nederlandse energie wereld. Niet alleen handhaaft de Zeeuw se onderneming manmoedig haar onafhankelijke positie, waar grote re collega-bedrijven in de energie sector al door internationale ener giereuzen zijn opgeslokt, Delta is ook bijzonder omdat ze als enige mede-eigenaar is van een water bedrijf Dat verschaft Delta een gunstige positie. Delta kan daardoor ook de levering van drink- en industriewa ter aanbieden, waardoor een breed pakket van diensten ontstaan dat klanten bindt. Bovendien boert Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? - Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl waterbedrijf Evides (de klemtoon ligt op de tweede lettergreep) in fi nancieel opzicht goed, waardoor Delta tegen lage rentetarieven geld voor investeringen kan lenen. Concurrentievervalsing, klinkt het vanuit Noord-Brabant, waar het handelen van Delta onder een ver grootglas ligt omdat het Zeeuwse bedrijf zich verzet tegen de over dracht van de Brabantse helft in het bezit van de kerncentrale Bors- sele aan het Duitse RWE. Ook de Staten van Zeeland heb ben zich kritisch uitgelaten over de verhouding tussen Delta en Evi des. Daarbij speelde formeel het feit een rol dat de drinkwatervoor ziening een openbare nutstaak is die regelrecht door de overheid moet worden aangestuurd en niet in handen van een commerciële onderneming hoort. En dat laatste is Delta de afgelopen jaren in een rap tempo geworden. Bij deze prin cipiële benadering speelden ook fi nanciële overwegingen een rol: als aandeelhouder van Evides bepaalt Delta hoeveel ze van de water winst aan haar eigen aandeelhou Wettelijk gezien hoeven Delta en waterbedrijf Evides niet te worden ge splitst; toch is dat wat sommige politici willen. foto Lex de Meester ders uitkeert. De grootste aandeel houder, de provincie Zeeland, wil daar graag zelf over beschikken. Vooral de WD-fractie heeft zich hier sterk voor gemaakt. Fractie voorzitter Sjoerd Heijning vindt de noodkreet van de onderne mingsraad van Delta 'niet erg over tuigend'. Hij blijft: de huidige rela tie tussen Delta en Evides 'een ra re constructie' vinden. Hij houdt vol dat de Evides-aandelen in han den van de provincie en de ge meenten moeten komen. Daarbij tekent hij aan dat dit niet tot de ondergang van Delta mag leiden. „Niemand wil het op zijn geweten hebben dat Delta zou omvallen. Er valt wat ons betreft, mede in het licht van de. economische crises, te praten over een tussenoplossing." Deze opvatting wordt door andere fracties gedeeld. Wethouder Wim van Tatenhoven van de gemeente Veere - hij wordt gezien als iemand met een goed zicht op de gang van zaken bij Del ta - heeft nu evenmin behoefte aan grote veranderingen. Delta presenteert deze week tij dens informeel overleg met de aan deelhouders haar visie. Voorlopig handhaven van de huidige situatie en de afspraak dat de winst van Evides regelrecht naar de provin cie en de gemeenten gaat en dat deze meer invloed op het water bedrijf kunnen uitoefenen, lijkt een haalbaar compromis. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De wet schrijft niet voor dat Delta en waterbedrijf Evi des uit elkaar gehaald moeten wor den. „Zowel de Waterleidingwet als de Drinkwaterwet schrijven voor dat het overhëidseigendom van water bedrijven geborgd moet zijn", legt Paula de Jonge van het ministerie van Vrom uit. „Het waarborgen wmmmmmsmmmMmmmmmmmmmmmMm door Marcel Modde MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten zien geen reden de vergunning van Rijkswaterstaat voor het stor ten van staal- en fosforslakken in respectievelijk de Ooster- en Wes- terschelde in te trekken. Volgens het dagelijks provinciebestuur blijkt uit niets dat uitloging van de steenklompen een negatief effect heeft op het milieu. GS baseren zich op de jarenlange ervaring met hetzelfde materiaal in de Zeeuwse delta. Onderzoeken op die locaties hebben geen ecolo gische schade aan het licht ge bracht, aldus gedeputeerde Frans Hamelink gisteren in een toelich ting op het besluit. Bovendien is het gebruik van slakken voor de vooroeverversteving van dijken langs de Ooster- en Westerschelde toegestaan binnen de veertien jaar oude milieuwet, benadrukt hij. Desondanks zal de provincie voor een volgend project niet automa tisch een nieuwe vergunning afge ven, zegt Hamelink ook. Of die er komt, zal afhankelijk worden ge steld van het periodiek onderzoek dat Rijkswaterstaat laat doen naar de effecten op de plekken die nu worden versterkt. De werkzaamheden zijn afgelopen zomer bij Ritthem begonnen en worden in fases uitgevoerd. Eind 2012 moet een strook van bijna- tien kilometer zijn versterkt. On derwaterfilmer Edward Snijders van stichting Submarines had om onmiddellijke stopzetting ge vraagd. „Er is geen wetenschappe lijk onderzoek dat zegt dat het ge bruik van staalslakken schadelijk is. Maar er is ook geen onderzoek dat aantoont dat het géén kwaad kan. Genoeg reden voor twijfel, dus moet je dit niet doen in zo'n waardevol gebied. Vlaanderen gaat daarin nog veel verder. Daar wil len ze het niet eens in zee! Ik vind dit een tamelijk arrogante houding van GS." Snijders en medestan ders hebben een nieuwe stichting De Oosterschelde opgericht, die gaat waken over het gebied. Be staande organisaties als de Milieu federatie en het Nationaal Park hebben zitten slapen, vinden zij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2