écht tot het verleden zeeland 123 299,- zijn niet zo leeg als de onze' Project thuiswonen met dementie ALLES MOET WEG Fiets Scooter Shop Drie bedrijventerreinen in Vlissingen pakken samen onveiligheid aan MTV viert jubileum met turngala in vernieuwde sporthal De Zandkuil Uw trap gestoffeerd voor TEGEN ELK AANNEMELIJK BOD Fietsen, bromfietsen, scooters, accessoires, kleding en alles wat er nog te halen valt. woensdag 14 oktober 2009 vissershaven maakte van zijn eerste model, Wilma. foto Ruben Oreel sitief nieuws. In die grote winkel in de Sint Jacobspassage, waar de rolluiken altijd dicht zijn, opent eind deze week een grote dames modezaak. En op het Spuiplein is het de beurt aan Primera en die broodjeszaak. Een jaar geleden was het daar nog kaal." Maar een jaar geleden was dat niet het geval op de Kleine Markt. Dat is waar, geeft Van Dooren grif toe. „Over een jaar is dat misschien an ders. Ik weet dat een aantal win kels sluit en ik vind dat heel verve lend voor die ondernemers. Die pijn, die voel ik ook. En ik weet ze ker dat er nog wel meer zullen vol gen. Dat heeft ook te maken met internet. Onderschat die invloed niet; je krijgt heel ander koopge drag. Inderdaad, andere steden zijn niet zo leeg als de onze. Vlis- singen heeft dan ook een heel spe cifieke structuur. Onze inwoners wijken meer uit naar andere ste den en dat moet anders." De wethouder blijft optimistisch. Hij denkt 'dat we over een jaar best wel weer in een positieve flow zitten'. „Dit gaat gewoon een paar jaar duren, maar er zijn ook initiatieven die de stad er bovenop helpen. Kijk naar Walstraat-Zuid. Zo'n projectontwikkelaar knapt die panden niet voor niets op." Kijk op www.pzc.nl/walcheren voor een slideshow met alle re cente bewegingen in de stad door Eugène Verstraeten AXEL - De Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) is in Axel be gonnen met een ontmoetingscen trum voor thuiswonende mensen met dementie en hun mantelzor- gers. Het is het eerste ontmoetings centrum in Zeeland. Het Axelse project is deze maand van start gegaan. De komende tijd begint zorginstelling SVRZ - waar van het hoofdkantoor in Middel burg is gevestigd - ook op andere lo caties in de provincie met dergelij ke ontmoetingscentra 'naar Amster dams model'. „Het project onderscheidt zich van de reguliere dagverzorging en dag behandeling, omdat het zich ook op mantelzorgers richt", leggen Ma rianne Vermeulen, Anke Duysserin- ck en Lucia Hamelink van het Axel- se centrum uit. „We willen vooral een laagdrempelige voorziening zijn: een instelling, waar mensen met dementie sociale contacten op doen en (weer) activiteiten onder- w Wij gaan medio oktober/november verhuizen naar het ZEP Vrijetijdspark Middelburg Daarom nu Vrijlandstraat 55, Middelburg. Tel. 0118-614994 door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse Bedrij ven Club gaat samen met gemeen te, politie en brandweer de veilig heid op drie bedrijventerreinen verbeteren. Het gaat dan niet al leen om maatregelen tegen inbra ken en overvallen, maar ook om verkeersveiligheid en de uitstraling van de terreinen. Als beloning voor de inspannin gen die al zijn gedaan en als stimu lans voor komende maatregelen heeft Vlissingen daarom gisteren op de bedrijvenbeurs Contacta al het Keurmerk Veilig Ondernemen gekregen. Het gaan om Baskens- burg, Vrijburg en het Edison- gebied/Poortersweg/Souburg. De afgelopen maanden is een ana lyse van de huidige situatie ge maakt en een plan van aanpak ge maakt. Zo is vastgesteld dat de bocht in de Edisonweg bij de voor malige PZEM-centrale gevaarlijk is omdat er te hard wordt gereden. De wens is daar de snelheid te drukken. Op Vrijburg liggen geen stoepen langs de weg en dat zou wel moeten, als er genoeg ruimte overblijft voor (zwaar) verkeer. Op Baskensburg wordt geklaagd over sluipverkeer. Ook de brandveilig heid en het onderhoud van gebou wen en groen op de bedrijventer reinen moet beter, vinden de be drijven en de gemeente. Voor de zomer heeft Kiwa Neder land de Vlissingse bedrijventerrei nen en de plannen beoordeeld. Doel van het keurmerk is niet al leen dat het er veiliger en prettiger werken is, maar ook dat de be drijfsschade afneemt en dat het imago van het terrein verbetert. MIDDELBURG - Met een 'Gala der kampioenen' viert de Middelburg se Turnvereniging (MTV) zaterdag het veertigjarig bestaan. MTV ontstond in 1969 uit een fu sie van de Gymvereniging Wilhel- mina, opgericht in 1919, en gym- en schermvereniging Mediobur- gum die al in 1891 het levenslicht zag. Later sloot ook Achilles zich aan bij MTV. De afgelopen veertig jaar bracht MTV twee individuele Nederland se kampioenen voort: Tamara van Zandbergen en Manuela van de Mast. Ook de Middelburgse spring- groepen behaalden landelijke ti tels. De jazzgroepen acteerden op het hoogste landelijke niveau. En verder organiseert de vereni ging al sinds jaar en dag de avond vierdaagse. Sinds 1992 heeft MTV haar thuisba sis in de Zandkuil aan de Breeweg. De Zandkuil is onlangs verbouwd en van een nieuwe inrichting voor zien. Die wordt zaterdag om 15.30 uur officieel in gebruik genomen waarna in het gala de leden van MTV demonstraties geven. nemen, afgestemd op individuele behoeften." Mensen die naar het ontmoetings centrum komen, kunnen gebruik maken van de dagsociëteit en mee doen in groepen van maximaal acht personen. Mantelzorgers kun nen elkaar ontmoeten, ervaringen uitwisselen en informatie en emo tionele steun krijgen. Nieuw is dat het ontmoetingscen trum in Axel zich niet alleen richt op ouderen maar ook op jonge mensen die aan dementie lijden. Prijs inclusief Bonaparte Motion tapijt bij een gesloten trap van 13 treden, zonder bocht en exclusief zijkanten. De voordelen van ons Bonaparte tapijt op uw trap: geluidsarm, veilig, vuilve'rbergend, vakkundig gelegd. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25