meningen 15 Juwelier tie® Briljant h°i58"* 50% korting Na 35 jaar A. o. w. in zicht, sluiten wij onze winkel JUWELIER BRILJANT - LANGE DELFT 113 - MIDDELBURG brieven Laatste maanden van Rt#f/ u on# - "W Nu alle artikelen met uitgezonderd DAVIS HORLOGES. DEZE MET 10% KORTING HAAL VOOR 30 NOVEMBER UW REPARATIES OP! Tel. 0118 63 80 40 op maandag en donderdagavond gesloten Reparaties goud, zilver, horloges - Altijd vrijblijvend prijsopgaaf GROTE COLLECTIE ANTIEKE SIERADEN - al 35 jaar eigen goud- en zilveratelier - woensdag 14 oktober 2009 m m mm m mmmmmmM -mmm mm mm% m msmmmmm mmmsmm tt mmmtmmtmmmm mssmmm --- „w, as -^t^^^hibhmhhmiimmi Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Zendmast 2 Uw mobieltje heeft, om te kunnen doen wat er van verwacht wordt, zendmasten nodig. De vraag rijst: Heeft U dat mobieltje nodig? Kiest U voor het overal en altijd bereik baar zijn dan kiest U voor zend masten. Ook als die in uw achter tuin geplaatst moeten worden. C. te Sligte Batenburg 74, Vlissingen Damherten 2 Koesteren, vangen, verjagen of schieten. De krant van 9 oktober berichtte over het nieuwe faunabe- heerplan voor de komende 5 jaren. Een kleine compilatie: Op vossen mag worden gejaagd vanwege hun voorkeur voor soms bedreigde vo gelsoorten, waaronder grauwe gan zen. Grauwe ganzen komen veel vuldig voor en zorgen voor veel schade; dat maakt dat ze mogen worden bejaagd en verstoord. De Vlaamse Gaai wordt op Zuid-Beve land genomineerd om te mogen worden neergeschoten. Ook zo be nieuwd welke soort uiteindelijk het fiat zal krijgen om de voor de aarde grootst en meest te vrezen soort te koesteren, te vangen, te verjagen of te schieten? Martha Vergouwe Lepelstraat 32a, Vrouwenpolder. Damherten 3 De FBE stelt zich nu lafhartig op. Om confrontaties tussen dieren vrienden en jagers te voorkomen zal minder expliciet bekend ge maakt worden wanneer gejaagd wordt. Zijn we zo bang geworden van die enkeling die zich iets te op gewonden opstelden? Nu zijn de belangen binnen de FBE wel weer duidelijk, want wie zijn daarin ver tegenwoordigd? luist ja... jagers, boeren en particuliere grondeigena ren. Ik zou wel eens willen weten welke natuurorganisaties erin verte genwoordigd zijn. Die zouden zich toch wel beter moeten kunnen we ren tegen die drie. Wie heeft er nu weer de aantallen geteld, wie heeft er nu weer bepaald hoeveel dieren zich er op een bepaald gebied mo gen bevinden en wie bepaalt er nu weer hoeveel dieren er 'afgemaakt' moeten worden. Weer diezelfde partijen die in de FBE vertegen woordigd zijn. Het is om misselijk van te worden dat er over dieren die er ooit door het domme hande len van mensen zijn gekomen nu door andere (misschien wel dezelf de domme) mensen een doodvon nis uitgesproken wordttKan er nu echt geen andere oplossing be dacht worden door die mensen die het allemaal zo goed weten. Of is het gewoon gemakzucht en eigen gewin. N. Zwaan Burghsering 2-17, Burgh-Haamstede Kamer van Koophandel Ik ben het eens met Suze de Hullu uit Groede in de krant van 7 okto ber, die zich beklaagde over een brief van de Kamer van Koophan del aan LNV-minister Gerda Ver burg. In deze brief gaf de KvK aan vóór ontpoldering te zijn, daarmee sprekend namens het Zeeuwse be drijfsleven. Inclusief het agrarische bedrijfsleven, dat nu ook verplicht is tot inschrijving in het handelsre gister. Wat heeft de Kamer van Koophandel te betekenen voor de landbouw? Laat ze dat eerst maar eens duidelijk maken. In ieder ge val niet, dat ze zich schaart achter de boeren-protesten tegen ontpol dering! Met mevrouw de Hullu vraag ik me af of de Kvk wel een dergelijk standpunt mag/kan ken baar maken aan de minister. Dat druist immers in tegen de belan genbehartiging van haar leden, die daar dan ook nog 26,14 euro per jaar voor moeten betalen. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Westerschelde 94 De milieubeweging verlangt en propageert dat ecologische corri dors aangelegd moeten worden in Zeeland. Zelfs de politiek heeft dit klakkeloos overgenomen waarbij de nadelen niet genoemd worden. De nadelen zijn dat ook ongewens te dieren door deze ecologische cor ridors kunnen gaan. Het resultaat is dat nu het faunabeheer in het ge weer moet komen. Hans Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Westerschelde 95 Wat een dom besluit om toch te ontpolderen om een burenruzie te voorkomen! Ze hadden moeten be sluiten om met een noodwet het verdiepen en ontpolderen te ont koppelen, zoals ik drie maanden ge leden al schreef! Er ontstaat nu een juridisch steekspel waardoor het verdiepen nog langer uitgesteld wordt! Kan het besluit juridisch aangevochten worden omdat het genomen is op verkeerde gronden, er is nooit bewezen dat er natuur- schade ontstaat! Ik ben benieuwd hoe de gemeenteraad van Hulst gaat reageren nu het bestemmings plan veranderd moet worden. Hoe lang zal het duren om alle procedu res te doorlopen die nodig zijn om een hele polder onder water te zet ten? Of komt er een bevel van de regering dat de democratie even buiten werking stelt? Wat een schijnheiligheid van de ZMF. Zij zijn de oorzaak van de ellende en doen nu of ze het ook erg vinden! Jan Ottens Notendijk 49, Terhole Westerschelde 96 Ons geweldige kabinet heeft nu toch de weg van de minste weer stand gekozen: ontpoldering. Bang dat de ambities van Balkenende in het geding zouden komen. In de media wordt steeds gesproken over de Zeeuwen, maar volgens mij vindt de ontpoldering toch echt in Zeeuws-Vlaanderen plaats. Wij moeten door een tunnel daar moet je voor betalen, treinen rij den hier niet, behalve goederentrei nen. Heeft de partij voor de dieren het reddingsplan al klaar? Voor de A27 wordt 40 miljoen eu ro uitgetrokken, de groenen halen de overwinning binnen, kunnen ze daar ook eens niets ontpolderen ter compensatie, de Haarlemmer meer onder water misschien? Het milieu wordt bepaald vanuit de stad en niet door mensen die op het platteland geboren zijn. Wan neer komt de volgende verdieping? Daar kun je op wachten, want de 'krimp' komt eraan dus laat ze uit Den Haag alvast maar weer eens een polder uitzoeken om onder water te zetten. A.de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Westerschelde 97 Het 'Draaiboek voor de Wetge- ving'-uitgave Ministerie van Justi tie (2002) zegt dat de instemming door een verdrag gebonden te wor den pas wordt afgegeven, wanneer vaststaat dat het koninkrijk het be treffende verdrag na inwerkingtre ding ook zal kunnen nakomen. Dat blijkt niet het geval, hetgeen is af te leiden uit de zinsnede van de brief van 9 oktober van het kabi net aan de Tweede Kamer over 'Na- tuurherstel Westerschelde'. Daarin staat 'Het kabinet versterkt het ver weer in de bodemprocedure om ze ker te stellen, dat Nederland de ver dragsverplichtingen na kan ko men. Ergo: is het huidige verdrag wel rechtsgeldig? Met betrekking tot de suggestie van de parlemen tair redacteur van de krant van 12-10) om het verzet tegen ontpol dering te staken, geef ik de volgen de woorden van de dichter-schrij- ver H.M. van Randwijck door: 'Een volk dat voor tirannen zwicht/ Zal meer dan lijf en goed verliezen/ Dan dooft het licht'. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Westerschelde 98 Wereldvoedseldag, 16 oktober. Van daag las ik dat de wereldvoedselpro ductie met 70 omhoog moet om de mensheid te kunnen blijven voeden. 1 miljard (1.000.000.000!) mensen lijden honger! Dat is 62 maal de Nederlandse bevolking. En onze regering besluit om goede landbouwgrond terug te geven aan de zee?? Is dat dan geen misdaad te gen de mensheid? Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Ouderen Ouderen en niet in de laatste plaats; bijna ouderen, past op uw tellen. Het lijkt wel of onze over heid een nieuwe melkkoe gevon den heeft. Pensioenleeftijd om hoog, pensioen indicatie bevroren, pensioenen fiscaliseren, ouderen- regelingen binnen de arbeidsvoor waarden afschaffen, mogelijkhe den om ouderen die onregelmatige diensten draaien naar dagdienst te plaatsen. Hoe zit dat nu met de zo veel geprezen normen en waar den? Het betreft hier veelal men sen die zo'n 40 jaar hun steentje hebben bijgedragen aan de econo mie welke door dik betaalde en rij kelijk bobo's om zeep geholpen is. Hetgeen geresulteerd heeft in dure herstelmaatregelen vanuit de, even eens door deze groep grotendeels opgebrachte belasting. Zoals eerder gezegd, hoezo normen en waar den? Heeft men de ons, van vroe ger, bekende vervroegd pensioen regelingen uitgewisseld voor ver vroegde euthanasie regelingen, of probeert men meer ouderen snel ler in een goedkopere sociale uitke ring te krijgen, in langer werken zal dit maar beperkt resultereh. L.C. Theunisse Veerweg 2, Hoedekenskerke. Karei Lotsy In de krant van 30 september wordt gemeld dat het blad Helden nieuw 'bewijs' levert dat sportbe stuurder Karei Lotsy fout was in de oorlog. Een brief aan de hockey- bond zou nieuw licht werpen op mijn biografie over Lotsy, De Dordtse magiër. Wat de krant niet meldt, is dat Verkamman in zijn stuk totaal negeert dat ik in mijn boek de uitsluiting van joden uit sportbesturen op p. 144/146 wel de gelijk bespreek, uitvoeriger en ge nuanceerder dan Verkamman dat in Helden doet; ik gebruik het veel instructievere voorbeeld van de christelijke gymnastiekbond, waar uit blijkt dat Lotsy niet op eigen initiatief handelde. Wat de krant ook niet meldt is dat Verkamman in het Helden-stuk een aanslag pleegt op mijn integriteit. Verkam mans aanval heeft een achter grond. In mijn biografie laat ik ook zien dat Verkamman en andere 'goed-fout-denkers' mythes over Lotsy's handelen in de oorlog heb ben gecreëerd door in hun publica ties het journalistieke principe van 'één bron is geen bron' te schen den. Deze rancuneuze publicatie in Helden bewijst dat eveneens. Jammer dat de krant nu ook aan deze mythevorming bijdraagt. Frank van Kolfschooten Beethovenstraat 114-11, Amsterdam Oranje Wederom de bevestiging dat groot verdieners grootvervuilers zijn. Of het nu gaat om het koningshuis (gaan zelfs de maan bevuilen), ban kiers (die leren het nooit), sporters (die doen maar wat), politici (die zeggen maar wat), zakenlui (inte resseert het sowieso niet), entertai ners (leven in hun eigen wereld), etciedereen vervuilt relatief! En de gewone werknemer maar sparen voor de verplichte nieuwe lamp: de spaarlamp. Johannes de Rijcke Voorstraat 53, Colijnsplaat m. 90UQ Drijs,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15