economie 113 Huurverhoging moet corporaties redden JobTracH.nl COMPENSATIE Kortingen en huurtoeslagen voor lage inkomens Recordboring onder Westerschelde België laat banken meebetalen aan crisis Netwerken tijdens Contacta 2009 China heeft al meer dan 130 miljardairs Prijzen Amsterdamse hotelkamers omlaag ma. li- De prijs van melk versus bier woensdag 14 oktober 2009 Boer Walter Unkelbach zet een bierpul naast een aantal rentie om de crisis op de melkmarkt in Europa te be- pullen melk en zakken tarwe in zijn stal in het Duitse spreken. 36 liter melk en 100 kilo tarwe zou in prijs ge- Horgolding. De Duitse Federale Boeren Associatie hield lijk staan aan één pul bier plus een halve kip tijdens het gisteren op de boerderij van Unkelbach een persconfe- Duitse Oktoberfest. foto Andreas Unkelbach/EPA AMSTERDAM - Huurverhogingen met honderd euro per maand zijn volgens de Amsterdamse Federatie van Woningcorporaties (AFWC) en het Centraal Fonds voor de Volkshuisvesting noodzakelijk om woningcorporaties te redden van de ondergang. Vorig jaar leden de Amsterdamse corporaties voor het eerst in hun bestaan verlies. Het bestaande systeem van sociale huurwoningen met beschermde la ge huren is volgens de instellingen failliet door de hoge kosten van nieuwbouw in combinatie met de recente invoering van vennoot schapsbelasting en het wegvallen van inkomsten door woningver koop. De afgelopen jaren konden de corporaties hun verlieslijdende sociale tak compenseren met winst op woningverkoop, maar door de economische crisis lukt dat niet meer. De huizenprijzen zijn vijftien procent gedaald. Nu herstel op de woningmarkt uit blijft, zeggen corporaties sociale huurwoningen kostendekkend te moeten maken. Hans van Harten, directeur van de Amsterdamse Federatie van Wo ningcorporaties (AFWC), spreekt van 'een grote dreiging' voor de 200.000 sociale huurwoningen in de stad. De gemiddelde huur van een sociale woning in Amsterdam zou volgens de corporatiedirecteu ren met honderd euro verhoogd moeten worden tot 480 euro, als de winst uit woningenverkoop uit blijft. In die verhoging zijn steun maatregelen door de overheid zo als een 'sociale' grondprijs al ver disconteerd. Volgens Van Harten zijn huurverhogingen onvermijde lijk, waarbij lage inkomens moe ten worden gecompenseerd door kortingen en huurtoeslagen. Van Harten: „Eerst moet het inflatievol gend huurbeleid van tafel. En dan de in 2008 ingevoerde vennoot schapsbelasting voor corporaties. Door dit soort zaken komen de kasstromen verder onder druk." GRONINGEN Gasunie heeft ruim 2700 meter pijpleiding onder de Westerschel de doorgetrokken, een boorrecord qua lengte en diameter. Om het werk mogelijk te maken werd mid den in de Westerschelde een werkeiland aangelegd. Gasunie zegt gebruik gemaakt te hebben gemaakt van een speciale boortechniek om het gebied zo min mogelijk te verstoren. BRUSSEL De Belgische regering is het eens geworden over een ombuigingsope ratie van 3,3 miljard euro in de ko mende twee jaar. Ook de banken moeten een deel van het geld bijdragen. Het gaat om 220 miljoen euro in 2010, 670 miljoen in 2011 en 550 miljoen eu ro in de jaren daarna, meldden Bel gische media. GOES In de Goese Zeelandhallen werd gisteren druk genetwerkt tijdens de eerste van drie dagen Contacta 2009. Samenwerken en netwerken was het thema van 'het ontmoe tingsplatform voor zakelijk zuid- west-Nederland'. Zo'n 250 exposan ten vulden de beursvloer. Vandaag wordt een mini-symposium gehou den over de vraag hoe Zeeland ster ker uit de crisis kan komen. SHANGHAI De Volksrepubliek China telt steeds minder volkse mensen. Er staan al 130 miljardairs op de lijst van duizend rijkste Chinezen, de Hurun Rich List De opsteller van de lijst, de Britse uitgever Rupert Hoogewerf, schat echter dat er twee keer zo veel miljardairs zijn als hij kon achterhalen. Veel miljar dairs houden hun rijkdom stil. AMSTERDAM De prijzen van hotelkamers in Am sterdam zijn in de eerste helft van dit jaar met 16 procent gedaald tot gemiddeld 103 euro. Daardoor heeft Amsterdam niet langer de duurste hotelkamers in de Bene lux. Die positie is overgenomen door Brugge. In deze Vlaamse stad steeg de kamerprijs in die periode met 3 procent naar 110 euro per nacht. MARKTBERICHT uS f. Zaaiuien uit de schuur 8,00 8,50; stem ming: rustig prijshoudend. Granen, zaden en peulvruchten (per ton): Tarwe maal telersprijs uit opslag collecteren de handel 103,00 Tarwe voer telersprijs 103,00; Bruine bonen telersprijs 700,00 Fourage (1e kwaliteit uit de schuur, per ton) Weidehooi 80,00-90,00, Roodzwenk 75,00-95,00; Dijkhooi 70,00-80,00; Riet- zwenk 85,00-100,00; Engels Raai 65,00-80,00; Veldbeemd 95,00 Tarwestro grote pakken uit schuur 50,00-57,50; kleine pakken uit de schuur 60,00-70,00. Gerstestro grote kleine pakken uit de schuur 50,00-55,00. JobTrack.nl 't Betere werk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13