i8| zeeland Kou uit de lucht voor Kraaijensteinweg INNOV AWARD m, T (OVV, I Kamermuziek in kerk van Noordgouwe 'We hebben een lijst met termen als 'Doe niet zo dwaas' en 'Dat kost te veel'. Als je 'We stimuleren een blijvende creatieve inzet. Dat het deze dingen zegt, krijg je een rode kaart.' Debora Koeima, teamleider zeeiandia niet uit de dagelijkse werkzaamheden verdwijnt' Zeelandia Schilderwerken op hoog niveau dinsdag 13 oktober 2009 s door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De Steursweg bij Burgh-Haamstede wordt geen doorgaande route. De nieuwe pa rallelweg langs de Kraaijenstein weg wordt geschikt voor vrachtwa gens en die route zullen vrachtwa gens dan ook moeten nemen. Met die boodschap haalde wethouder Wijnand Renden een groot deel van de kou uit de lucht over de re constructie van de Kraaijenstein weg in Burgh-Haamstede. Omwonenden van de Steursweg en de Nieuwe Havenweg in Burgh- sluis vreesden voor veel extra ver keer omdat na de reconstructie de kruising van de Meeldijk en dl Kraaijensteinweg gesloten wordH voor afslaand verkeer. Die vrees is volgens de wethouder niet ge grond omdat de verwachting is dat er nauwelijks meer verkeer over de Steursweg zal rijden. Toch heeft een meerderheid van de gemeenteraad nog grote twij fels bij de reconstructie. Onder aanvoering van Cees van den Ber ge (SGP) voelt een meerderheid van de raad wel wat voor het ver plaatsen van de 'rotonde. Renden: „Ik ga niet naar Rijkswa terstaat om te pleiten voor een ro tonde bij de Meeldijk. Een extra ro tonde komt er gewoon niet." Drie ondernemingen zijn in de race voor de Innovation Award 2009 van de Onder nemerskring Schouwen-Dui- veland. De PZC belicht de genomineerden in een korte serie. Vandaag de Koninklij ke Zeelandia Groep bv. door Ton van den Nouweland Creatief denken werkt be smettelijk bij Zeelandia. Nadat vorig jaar in Zierik- zee alle 430 medewer kers - van hoog tot laag - zijn ge traind, melden zich nu de buiten landse vestigingen. En de ver koopafdeling houdt inmiddels crea tieve sessies met haar afnemers; de bakkers van Nederland. Sinds de trainingen heerst er een andere - betere - sfeer bij het be drijf Teams van verschillende afde lingen kunnen brainstormen over een vraag, kans of probleem bin nen het bedrijf Het projectteam 'Creatief Denken' richtte een leeg kans op een voetbalclinic. Er heb ben 24.000 kinderen aan meege daan en uiteindelijk hebben twin tig teams van vijftien kinderen de clinic gevolgd." En 't heeft ge werkt. „We hebben inderdaad meer balen Vikorn broodmix ver kocht." De voetbalclinic is waar schijnlijk een blijvertje bij Zeelan dia. Momenteel loopt bij Zeelandia de verkiezing van het meest creatie ven idee 2009. Afdelingen kunnen tot komende donderdag projecten indienen. Die worden tentoonge steld in de Brainbox en tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst worden ze beloond met een juryprijs en een prijs van de medewerkers. Creatief Denken moet zonder be perkingen gebeuren en daarom wordt het gebruik van dooddoe ners bestraft met een rode kaart. „We hebben een lijst met termen als 'Doe niet zo dwaas', 'Dat kost te veel' en 'Daar zijn wij nog niet rijp voor'. Als je deze dingen zegt. in een sessie, krijg je een rode kaart"aldus Koelma. Het project Creatief Denken vloeit voort uit een bedrijfsplan van Zee landia waarvan klantgerichtheid, innovatie en internationaal onder Debora Koelma in de Brainbox met op de achtergrond de helmen die worden gebruikt bij het creatieve denkpro ces. „Zo'n helm geeft aan dat het in je hoofd moet gebeuren." nemerschap de pijlers zijn. Koel ma: „We verwachten innovatief ge drag van onze medewerkers en dus moet je ze vaardigheden aanle ren. Samen met de Inspiration Company hebben we de trainin gen bedacht. Het project loopt tot 2012. Dit jaar stimuleren we een blijvende creatieve inzet. Dat het dus niet uit de dagelijkse werk zaamheden verdwijnt. Volgend jaar ligt het accent op de overgang van creatief denken naar innova tief gedrag. Het komt dus allemaal op een hoger plan." Als medewerkers zitten te brain stormen, produceren ze niet. Dat kost Zeelandia geld. Koelma: „Nee, dat is niet zo. Niet iedere medewer ker zit in de productie. Het princi pe is meer dat er tijd voor vrij wordt gemaakt. Uiteindelijk moet het project onze innovatieve kracht versterken. Onze concurren ten bijvoorbeeld, bedenken ook nieuwe producten en die moeten we voor blijven. Maar ook de com municatie tussen collega's wordt beter en misschien bedenkt een chauffeur een andere route. De di rectie heeft ons vier jaar gegeven om aan dit project te besteden. Dat geeft het belang toch wel aan." staand kantoor aan de Witte Yestraat in als Brain Box, een ruim te zonder tafels, maar met gemak kelijke zitjes, flap-overs en een bea- mer. Medewerkers komen hier naartoe om met elkaar te brainstor men. In deze broedkamer zijn in middels ideeën ontstaan voor nieu- we producten en het verbeteren van werkprocessen. „Ook de pro motiecampagne Vikorn Voetbal Clinic is hier bedacht," legt Debo ra Koelma, leider van het vijfkoppi ge projectteam uit. „Consumenten campagnes zijn vaak gericht op moeders, want die kopen het brood. Deze is op de kinderen ge richt. Zij maakten bij de bakker NOORDGOUWE - Werken van Bach, Andriessen, Silcher en Debussey staan zaterdag 17 oktober op het programma van een kamerconcert in de Driekoningenkerk in Noord- gouwe. Uitvoerenden zijn fluitiste Jeannette Landré en harpiste Man- ja Smits. Landré studeerde aan het Utrechts Conservatorium. Zij werkt als eerste fluitiste bij de Ra dio Kamer Filharmonie. Smits stu deerde aan de conservatoria van Maastricht en Arnhem. Zij zette haar studie voort bij Vera Dulova aan het Tsjaikovsky Conservato rium in Moskou. Het concert is een initiatief van Stichting Kamer muziek Schouwen-Duiveland. Aanvang 20.00 uur. SIRJANSLAND - Het is zeker niet de hoogste kerktoren van Schouwen-Duive land. Toch moest er een kraan aan te pas komen om het torentje van de kerk aan de Kerklaan in Sirjansland van een nieuw verfje te kunnen voor zien. De schilders van schildersbedrijf Ad de Wit uit Nieuwerkerk hopen het karwei vandaag af te ronden. foto Dirk-Jan Gjeltema De Koninklijke Zeelandia Groep bv is opgericht in 1900. De producent van bakkerijgrond stoffen heeft de hoofdvestiging in Zierikzee en verder 23 productie bedrijven in het buitenland. Bij Zeelandia werken wereldwijd 1500 mensen. De twee vestigin gen in Zierikzee tellen 430 werkne mers. De onderneming behaalde vorig jaar een omzet 358 miljoen euro. De OSD Innovation Award 2009 - waarvoor Zeelandia is genomi neerd - wordt vrijdagavond uitge reikt in het Watersnoodmuseum. De prijsuitreiking wordt verricht door Helga van Leur, weervrouw van het televisiestation RTL4. Dit is het laatste artikel uit een se rie. Eerdere verhalen gingen over Your- Surprise in Zierikzee en JMC Sign- makers uit Bruinisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 98