meningen 113 NIEUWS GETIPT VOOR U II Elke dag een cadeau! NI NI brieven Genesis Zwerfdieren Israël Oranjeroute Zendmast Damherten Monument 6 Keurmerk SVRZ www.neckermann.com dinsdag 13 oktober 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Genesis of'In den beginne'. Com pliment voor de aandacht die de krant op 08-09 aan dit thema geeft! Maar het gaat te ver om te concluderen: 'Hemel en aarde zijn niet door God geschapen'! In zijn boek 'Genesis, transcriptie-verlcla- ring-vertaling'(2e-druk 1972) ver taalde dr. M. Reisel Genesis 1:1-2 a.v.: 'i)In een begintoestand - had God geschapen - de hemelruimte - en de aarde. 2) Die aarde is geweest - ontzettend en chaotisch - ook (was er) duisternis - boven - het oppervlak van een watermassa; maar adem van God (was) zwe vend - boven het watervlak'. God ging toen dus uit van 'een begintoe stand' sinds de oertijd en Zijn werk vanaf Genesis 1:3 dient als herscheppen gelezen te worden of wel ordelijk inrichten van hemel ruimte en aarde. Dat dezen even eens door God geschapen zijn, is el ders in de Bijbel te lezen op vele plaatsen, maar hoe Hij het deed is voor Israëliet en christen niet rele vant. De blijkbaar niet gelovige El len van Wolde brengt dus geen nieuws onder de zon! Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst. Terwijl het aantal zwerfdieren toe neemt, sluit men in Zeeland asiels. Eerst ging het asiel in Vlissingen dicht, volgend jaar in Middelburg en waarschijnlijk gaat Goes ook dicht. Lekker goedkoop voor de ge meenten. Een groot asiel moet her rijzen in Zierikzee, maar de grond moet nog gekocht en de bouwteke ning nog gemaakt. Welke idioot verzint zoiets! Niemand gaat van uit Oostkapelle of Vlissingen met de Connexion-bus naar Zierikzee om daar een miauwende kater naartoe te brengen waar men van af wil tegen betaling van 50 euro. Menigeen doet dat dus nooit en zet zijn kat op straat of een straatje verder. En mensen die een klein poesje willen, halen dat gratis afin de buurt. Die gaan niet helemaal naar Zierikzee om een katje te ko pen voor 80 euro. Na de sluiting van de asiels wordt het hier net als in Zuid-Europa. Overal zwerfkat- tenn. En we laten de Duitsers ge woon voor onze zwerfkatten zor gen en de kittens afvoeren naar Duitsland. Om je rot te lachen of dood te schamen. Wim Moore Schuitvaartgracht 253, Vlissingen Werelderfgoed-dorp in Israël ver nield. De Israëlische minister van Binnenlandse Veiligheid Yitzak Aharonovitch is woedend omdat het dorp Avdat, dat op de wereld- erfgoedlijst staat, is vernield (krant, 7 okt). Hij zou zich beter eens af vragen wat de oorzaak daarvan zou kunnen zijn. De andere kant van het verhaal is dat meer dan 500 Palestijnse dorpen na 1948 met de grond gelijk zijn gemaakt. Van vele plekken waar ooit een dorp was, en nu alleen nog wat mi nes resten, is een toeristische attrac- - MUW YCW KA&lSCH RÉAVWe - tie gemaakt waar entree betaald moet worden, uiteraard zonder te verwijzen naar het feit dat hier ooit, nog niet zo lang geleden, een Arabische gemeenschap geleefd heeft. Over deze periode wordt vandaag de dag nog veel te veel ge zwegen. Er zijn nog overal sporen te vinden van wat ooit geweest is. Nog steeds worden vele huizen en olijfboomgaarden van honderden jaren oud en bron van inkomsten van de Palestijnen, vernietigd en hun dieren vaak vergiftigd. Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle De bewoners in Lammerenburg zijn tegen de plaatsing van een zendmast in hun wijk en gelijk hebben ze. Dat is zeker horizonver vuiling. Waarom moet zo'n lelijke mast middenin een wijk staan Er zijn zoveel plaatsen aan de rand van de gemeente waar zo'n mast geplaatst kan worden, of anders zetten ze hem maar ergens in de tuin van de wethouders. Als de be woners van een wijk hun klikobak of caravan te lang laten buiten staan, dan is dat volgens de hoge heren horizonvervuiling. Of als be woners hun pandje met leuke kleu ren willen opfrissen dan is dat ook horizonvervuiling. Dus gemeente Vlissingen: zet die mast ergens aan de rand van de stad. Plaats genoeg en dan heeft niemand er last van. Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen De provincie meldt dat we gaan meedoen in de 'mondiale' Oranje route. We rijden eerst naar het werkpaleis Noordeinde om twee brievenbussen te legen. Daarna va ren we met 'De Groene Draeck' naar 'De Gelukkige Olifant', het buitenverblijf van Beatrix in Italië. Dan gaan we via de sluiproute naar Guernsey om voor Christine te kijken of de rente al binnen is. Met het regeringsvliegtuig gaan we daarna naar Argentinië, toevallig treffen we daar 'Willem de Laat ste?' aan, die daar op vakantie is. Er mag beslist niet gefotografeerd worden, de Prins is niet in functie! Dan maar wachten tot Koninginne dag! Vanuit de lucht zien we de boerderij die Zijne Hoogheid daar even kocht dit jaar, tijdens een tus senlanding naar Antarctica. Tot slot vliegen we naar Mozambique om de voortgang van zijn 'vakan tieparadijs' te controleren. Terug staan we dizzy weer in het norma le leven. Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg De stemming is weer gezet door het eenzijdige artikel van de FBE. In het artikel zegt jagerhoofdman Ramondt van de FBE, dat de FBE bestaat uit een zeer divers clubje mensen met tegenstrijdige belan gen maar dat is absoluut bezijden de waarheid maar leugens zijn de jagers nu eenmaal niet vreemd. De enige in de FBE die tegen zou moe ten zijn als zgn. natuurbeschermer is Anton van Haperen van Staats bosbeheer en die zegt dat natuur beheerders trots zijn op deze die ren maar nu moeten ze afgeknald worden. Het districthoofd van SBB heeft echter eerder laten weten dat er in de Kop geen schade is en dat er zelfs meer dan 1000 herten in het gebied zouden kunnen. En de tellingen? Er waren bij de laatste tellingen hooguit 440 herten ge zien maar dat moet terug naar 325 dieren volgens Ramondt. Terwijl het aantal van 325 is gebaseerd op een rapport van Alterra uit 2005 waarin ook staat dat dit geen abso luut getal is en dat er zeker ruimte is voor ruis. Natte vingerwerk dus en zeer discutabel. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Het gaat niet over mooi of lelijk bij het monument. Is het een functio neel monument? Nee, want het echte monument voor de verdron ken dorpen is de plompe toren op Schouwen-Duiveland. Dit is de kerktoren van het verdronken dorp Coudekercke. Uit alle berich ten blijkt dat de bevolking van Kats het niet wilde hebben. Dit was ook zo op Colijnsplaat. Door manipulatie van de gedeputeerde is het er toch gekomen. Ook zijn er beloftes gedaan betreffende het ge luid en het zicht. Het is nu toch do minant in het zicht. Ik hoop dat als straks de bestuurders het monu ment door middel van het geluid openen, zij even hun ogen dicht doen en dan terug gaan naar de tijd van de Felix- en Elisabeth- vloed. Ook toen werd er niet geluis terd naar de bevolking. Je had het maar te slikken en de protesten ver stomden vanzelf of de mond werd gesnoerd. Dit is voor mij de reden geweest dat ik de uitnodiging om bij de onthulling aanwezig te zijn teruggestuurd heb. Cor Quinten Rozenstraat 20, Colijnsplaat De SVRZ heeft weer een mooi nieuw keurmerk, want ze zijn zo lekker opgeruimd als het gaat om digitale dossiers. Leuke reclame, maar mijn oma in het Gasthuis in Middelburg zou het zeer op prijs stellen als mensen voor digitali- teiten zouden komen. Het zal er vast mooi uitzien, weer een pla quette bij de hoofdingang. Maar ik durf uil eigen ervaring te stellen dat de zorg in het Gasthuis in Mid delburg beneden de maat is. Geluk kig is mijn oma pas 90. Ruud Jobse Haringvlietstraat 122, Middelburg Neckermann.com is vernieuwd en dat vieren we Elke dag kans op een gratis cadeau Direct 10 euro korting op je bestelling 21 superstunts en kortingen tot 50% f m Surf dus snel naar neckermann.com en profiteer direct! r 1 i. Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 3 4 7 1 8 5 2 3 1 4 6 3 8 5 2 7 3 4 7 6 1 9 2 1 8 5 4 4 7 Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers: 2.9 miljoen boodschappers). E: infd@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91