221 zeeland Wozoco Serooskerke terug bij af Voordelige seniorenreizen naar Overleg tussen CSW en AH over overlast jeugd Fietser met drugs aangehouden OUDERENHUISVESTING Bouw woonzorgcomplex in Zandputgebied blijkt niet haalbaar AQarysol U boekt al een 8-daagse vakantie voor slechts €369.-! Nieuwe Nederlandertjes dinsdag 13 oktober 2009 w door Henk Postma SEROOSKERKE - Een woonzorgcom plex (Wozoco) in het Zandputge bied van Serooskerke blijkt niet haalbaar. De gemeente Veere heeft dit bekend gemaakt. Er wordt nu weer gemikt op Serooskerke-Oost of op het terrein Groenleer. De dorpsraad vreest dat het dorp ge noegen moet nemen met een 'on volwaardige' voorziening. Een Kwaliteitsteam van de provin cie Zeeland drong er sterk op aan het Wozoco te bouwen in het Zandputgebied. Dat zou dan het nieuwe 'dorpshart' moeten wor den. Maar uit onderzoek is geble ken dat dit te veel geluidshinder zou veroorzaken. Een Wozoco in het Zandputgebied is ook om fi- nancieel-economische redenen on haalbaar, meldt de gemeente. Burgemeester en wethouder zien nog wel mogelijkheden op andere locaties. De eerste is Serooskerke-Oost, waar de gemeente een nieuwe woonwijk uit de grond had willen stampen. Dat stuitte op bedenkin gen van het provinciebestuur. Be keken wordt of daar alsnog een Wozoco kan worden gebouwd in combinatie met woningen. De tweede mogelijkheid is het braakliggend terrein van Groen leer aan de Wilgenhoekweg. De plaatselijke supermarkt wil zich daar vestigen, zodat een meer re gionale functie kan worden ver vuld. Het is de bedoeling om bo ven de supermarkt ruim twintig. 'levensloopbestendige' (zorg)wo- ningen te realiseren. Er wordt dan ook gebruikgemaakt van twee be lendende percelen. Maar, zegt voorzitter. Dies Moelker van de dorpsraad: „Daarmee hebben we nog niet een volwaardig woonzorg complex." Bouw op de locatie Groenleer sluit volgens de gemeente goed aan bij de opvatting van het provinciaal kwaliteitsteam dat zoveel mogelijk moet worden gebouwd in of bij de dorpskern. De Veerse gemeente raad bespreekt de kwestie op 19 november. B en W beloven 'een ui terste inspanning' te doen om Serooskerke aan een Wozoco te helpen. Dat was overigens drie jaar geleden, bij de vorming van het huidige college, al beloofd. Voorzitter Moelker van de dorps raad vindt het prima wanneer op het Groenleerterrein een super markt met zorgwoningen wordt gebouwd. „Maar we zouden het minder leuk vinden wanneer dat dan onze Wozoco blijkt te zijn." Ëen zonnige vakantie in de wintermaanden..droomt u hier ook van? Heerlijk genieten van de gezelligheid, lekker eten en een aangenaam zonnetje. Extra voordelig door subsidie van Spaanse Overheid. De Spaanse overheid wil hét seniorentóerisme naar.de winterzon bestemmingen Mailorca, Menorca, Costa del Sol én Costa de ia Luz stimuleren.Marysol ontvangt hiervoor subsidie vanuit de Spaanse Overheid. Hierdoor kunt u extreem voordelig op vakantie! Inclusief: - 8 daagse vliegreis - incl. vlucht. transfer, volpension en 2 halve dag excursies - volpension Incl. water en wijn bij de maaltijden Costa de la Luz - Isia Canela Costa del Sol - Marbella Mailorca de Palma Hotel Barceló Isla Canela 3 Vertrek 30 oktober, 6 en 13 november, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: ICANBARA Hotel Rincon Andaluz 3 Vertrek 2,4/6 en 7 november, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: MARBRINA Hotel Barceló Pueblo Park Vertrek 21 en 23 oktober, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 369.- CODE: PALMHBAA Ca naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Alle vertrekdata, verblijfduren en prijzen op maiysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten calamiteitenfonds MIDDELBURG - De Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren (CSW) aan de Churchilllaan in Middelburg en de Albert Heijn aan de Fazantenhof zijn met el kaar in overleg om een oplossing te vinden voor de overlast die scho lieren veroorzaken. Dat zei Sam Fi- lius, hoofd bedrijfsvoering van het CSW aan de Churchilllaan, gistera vond tijdens de bijeenkomst van de wijktafel Klarenbeek Veerse- poort. Veel scholieren gaan in de pauzes naar de Albert Heijn aan de Fazantenhof om etenswaren te kopen. Dat levert overlast op, zoals groepen scholieren in de winkel, foutgeparkeerde fietsen op het pleintje voor de winkel en rom mel op straat. Een mogelijke oplos sing is het assortiment etenswaren in de school uit te breiden, even tueel in samenwerking met Albert Heijn. In de CSW-vestiging aan de Eisenhouwerlaan is dit al gedaan, in overleg met de nabijgelegen Jumbo. MIDDELBURG - Een 46-jarige inwo ner van Middelburg is zon dagnacht rond 01.30 uur in zijn woonplaats aangehouden vanwege drugsbezit. Ook had hij geen legiti matiebewijs bij zich. De man fietste zonder licht op de Roozenburglaan toen hij daarop door de politie werd aangespro ken. Bij nader onderzoek bleek de man in het bezit te zijn van 31 gram hasj. De Middelburger is ingesloten en de drugs zijn in beslag genomen. VLISSINGEN - Zeventien volwassenen en een groot aantal kinderen zijn gisteren in Vlissingen, Nederlands staatsburger geworden. Zij hebben de 'Verklaring van Verbondenheid' afgelegd. De mensen zijn afkomstig uit onder meer de Filipij- nen, Turkije, Guinee, Angola, Sri-Lanka, China, Irak, Kenia en Gambia. Elke twee maanden houdt de gemeente Vlissingen een Naturalisatiedag voor de nieuwe Nederlanders uit Vlissingen. De burgemeester verwelkomt hen en geeft ze na af loop van de bijeenkomst nog een fotoboek van Vlissingen mee. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56