zeeland 121 Met trillende handen vier vaasjes serveren 'Seks met werkneemster laakbaar, niet strafbaar' ZeeuwsVlaamsProtest wordt een 'platform' Bekendmaking Isaac Beeckman Academie gaat 1 augustus open ZEEUWS KAMPIOENSCHAP Biertappen in 's-Heer Hendrikskinderen dinsdag 13 oktober 2009 w Uiterste concentratie bij Mikkie van Ossenbrugge van café De Mug uit Middelburg tijdens het onderdeel vier vaas jes tappen. foto Ronald den Dekker Na een stilte van drie jaar is het er weer: het Zeeuwse kampioenschap biertappen. Een kleine dertig horeca- mensen kwamen erop af Lilian Dominicus Het was alweer een tijdje ge leden dat de laatste bier tapwedstrijd in Zeeland werd gehouden. „Drie jaar om pre cies te zijn", bevestigt horeca-co- lumnist en jurylid Dick Wildeman van Misset Horeca. „Maar vanuit de Zeeuwse horeca bleek er toch veel vraag naar een kampioen schap. Ten eerste voor de promo tie van een stukje vakmanschap, maar ten tweede voor de onderlin ge contacten." En dus vond gister middag in eetcafé Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen weer een echt Zeeuws kampioenschap biertappen plaats. Een bescheiden opkomst is het, in totaal hebben zich 28 deelnemers aangemeld. „Maar zo voor een eerste keer is dit een mooi aantal", zegt mede-ju rylid Peter Arkenbout van Horeca Nederland. „Degenen die hier nu zijn, vertellen het aan hun colle ga's, het komt weer eens in de krant, dus als het volgend jaar plaatsvindt verwacht ik wel dat dat weer aantrekt." Het deelnemersveld is enorm geva rieerd. Zeer ervaren biertappers ne men het op tegen studenten die met een plek achter de bar een deel van hun studie bekostigen. „Maar zelfs voor de meest ervaren vakmensen is het enorm span nend. Normaal gesproken gaan er duizenden biertjes per avond door hun handen. Nu staan ze met een dienblaadje met vier vaasjes te tril len", observeert Arkenbout, van achter de jurytafel. Uiteindelijk wordt de strijd gewon nen door Danielle van Sabben van eethuis De Vierlinden in Goes en Dennis Mijnsbergen van eetcafé Oranjeboom in 's-Heer Hendriks kinderen. Zij gaan door naar de landelijke finale op 25 november in Rotterdam. video op www.pzc.nl rnrnrnrnjmmmmmmimmmmmMmmmmMÊmmmmm KAPELLE - De Isaac Beeckman Aca demie yestigt zich definitief op het Oude Veilingterrein in Kapelle. De privéschool start op 1 augustus 2010. De school voor vmbo, havo en vwo heeft een bijzonder con cept. Zo hebben leerlingen negen weken vakantie per jaar, waarvan ze er twee buiten het vakantiesei zoen mogen invullen. De acade mie kent geen tussenuren. De scholieren krijgen geen huiswerk, ze doen al het werk op school. De schooldag eindigt om vijf uur, maar dan zijn de leerlingen ook echt vrij. Aan toetsen doet de aca demie niet. De leerkrachten bekij ken voortdurend of de leerlingen voldoende vorderingen maken. MIDDELBURG - Moreel niet in de haak maar juridisch gezien niet strafbaar, besliste de officier van justitie gisteren toen hij het had over het gedrag van een bedrijfslei der (44) van een restaurant in Ren- esse. Na een avond flink stappen, april vorig jaar, waren de man en een 18-jarige werkneemster 'zo zat als een aap' teruggekeerd bij de be drijfswoning. Volgens de man had den ze vervolgens seks in zijn slaapkamer. De jonge vrouw verklaarde dat er van vrijwilligheid geen sprake was maar ze had zich niet echt verzet omdat ze te dronken was. De man toonde zich zeer verbaasd over die OOSTBURG - Actiecomité Zeeuws VlaamsProtest krijgt een vervolg. Verschillende leden van het comi té hebben een nieuwe organisatie opgericht, het ZeeuwsVlaamsPlat- form, dat zich wil manifesteren als niet-politiek gebonden discussie groep. Het doel is aandacht te blij ven vragen voor actuele Zeeuws- Vlaamse vraagstukken. Vorige week hief ZeeuwsVlaams Protest zich onverwacht op. Het comité had vrijdag 2 oktober nog de eerste protestactie gehouden in Middelburg. Ruim 250 mensen de den mee. Zij uitten hun ongenoe gen over allerlei ontwikkelingen in Zeeuws-Vlaanderen. Het zit hen ook dwars.dat ZeeuwsVlaanderen nauwelijks zou profiteren van de in 2003 geopende Westerschelde- tunnel die ook nog eens tolgeld kost. Velen dachten dat ZeeuwsVlaams Protest door zou gaan, maar dat ge beurde dus niet. Uit vrees in poli tiek vaarwater terecht te komen. „Maar", stelt oud-voorzitter Guus Langeraert, „het is wel duidelijk dat wij iets hebben losgemaakt. Dat willen we vast zien te houden en ook uitbouwen met het Zeeuws VlaamsPlatform." Langeraert wil meer dan een pro test laten horen met het Zeeuws- VlaamsPlatform. Hij geeft daarmee gehoor aan de roep om door te gaan én aan de vraag van politici als Terneuzens burgemeester Jan Lonink ook een positieve insteek te kiezen. De groep wil dat doen door 'geregeld' discussies te hou den over actuele Zeeuws- Vlaamse thema's. Het platform moet zijn draai ook nog vinden. Sluis en Ter- neuzen zijn vertegenwoordigd, Hulst bijna niet. Langeraert wil in elk geval contact zoeken met de se niorenraad Hulst. Die uitte on langs kritiek op het feit dat provin- ciebrede informatiebijeenkomsten vooral in Middelburg en Goes zijn. verklaring omdat de vrouw na de seks was blijven slapen en hem 's morgens nog had bevredigd. Ook hadden ze twee weken later nog uitgebreide seks gehad. Er ontston den volgens hem problemen toen hij een vaste relatie kreeg met een ander personeelslid. Uit jaloezie zou de 18-jarige een aanklachr te gen hem hebben ingediend, vertel de hij de Middelburgse rechters. Raadsman A. Bals citeerde een sms'je waarin de vrouw tegenover een vriendin beschreef dat er van dwang geen sprake was geweest. De officier hield de man voor dat zijn gedrag als bedrijfsleider laak baar was. Uitspraak 26 oktober. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken Ontwerpbesluit inzake een aanvraag van Perkpolder Beheer B.V. te Kloosterzande voor het uitvoeren van werkzaam heden ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpolder in het kader van gebiedsontwikkeling Perkpolder (gemeente Hulst) De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Bij brief van 16 juli 2009, kenmerk MDB22i-5/sipb/o7i is van Perkpolder Beheer B.V. te Kloosterzande een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen. Het betreft hier het uitvoeren van werkzaamheden ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpolder in het kader van gebieds ontwikkeling Perkpolder (gemeente Hulst). Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Het besluit zal worden voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voor bereidingsprocedure. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerpbesluit liggen vanaf 14 oktober 2009 gedurende zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18, 4335 |A Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Terneuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeente Hulst Gemeentewinkel, Grote Markt 24,4561 EB Hulst, op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en op dinsdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de periode dat de aanvraag en het ontwerpbesluit ter inzage liggen, hun zienswijze naar keuze schriftelijk indienen bij Rijkswaterstaat, Waterdistrict Westerschelde, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg, ondervermeldingvan zaaknr. 8500199783. Indien u uw zienswijze mondeling kenbaarwil maken, dan kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat, Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Temeuzen. Terneuzen, 5 oktober 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55