zeeland 121 Met trillende handen vier vaasjes serveren De Komme viert 40e verjaardag met reünie Bekendmaking Huwelijksbootje van Louise en Piet Serrarens-d'Hooghe vaart al 60 jaar BIERTAPPEN Zeeuws kampioenschap in 's-Heer Hendrikskinderen dinsdag 13 oktober 2009 Uiterste concentratie bij Mikkie van Ossenbrugge van café De Mug uit Middelburg tijdens het onderdeel vier vaas jes tappen. foto Ronald den Dekker Na een stilte van drie jaar is het er weer: het Zeeuwse kampioenschap biertappen. Een kleine dertig horeca- mensen kwamen erop a£ door Lilian Dominicus Het was alweer een tijdje geleden dat de laatste biertapwedstrijd in Zee land werd gehouden. „Drie jaar om precies te zijn", be vestigt horeca-columnist en jury lid Dick Wildeman van Misset Ho reca. „Maar vanuit de Zeeuwse ho reca bleek er toch veel vraag naar een kampioenschap. Ten eerste voor de promotie van een stukje vakmanschap, maar ten tweede voor de onderlinge contacten." En dus vond gistermiddag in eetca fé Oranjeboom in 's-Heer Hendrik skinderen weer een echt Zeeuws kampioenschap biertappen plaats. Een bescheiden opkomst is het, in totaal hebben zich 28 deelnemers aangemeld. „Maar zo voor een eer ste keer is dit een mooi aantal", zegt mede-jurylid Peter Arken bout van Horeca Nederland. „De genen die hier nu zijn, vertellen het aan hun collega's, het komt weer eens in de krant, dus als het volgend jaar plaatsvindt verwacht ik wel dat dat weer aantrekt." Het deelnemersveld is enorm geva rieerd. Zeer ervaren biertappers ne men het op tegen studenten die LAMSWAARDE - Ze voelen zich als of ze elkaar pas gisteren leerden kennen, maar Louise en Piet Serra- rens-d'Hooghe uit Lamswaarde kregen het afgelopen weekeinde al meer dan honderdvijftig felicitatie- kaarten. Het paar was afgelopen zondag op de kop af zestig jaar getrouwd. Ko mende zaterdag komt een delega tie van het college van burgemees ter en wethouders van Hulst het echtpaar feliciteren, tijdens het feest dat dan voor de familie en vrienden wordt gehouden. Louise en Piet Serrarens-d'Hooghe leer den elkaar al vroeg kennen toen ze beiden in de landbouw werkten; hij op het land en zij als poets vrouw. Piet werkte na zijn militai re dienst zijn hele arbeidzame le en in de bouw en na het groot BIERVLIET - Basisschool de Komme in Biervliet viert dit schooljaar haar veertigste verjaardag. In het haringkakersdorp is weliswaar al ruim negentig jaar rooms-katho- liek basisonderwijs te volgen, maar het huidige schoolgebouw is veertig jaar geleden geopend. Een van de hoogtepunten tijdens de viering van het jubileumjaar moet de reünie op 17 oktober wor den. Ook vijftien jaar geleden, bij het zilveren feest van de Komme, werd al eens een bijeenkomst voor oud-leerlingen en leerkrachten op poten gezet. De reüniecommissie gaat er vanuit dat het komende za terdag weer net zo gezellig wordt. De commissie twijfelt daar ook niet aan, omdat zich al zo'n 250 oud-leerlingen, voormalige onder wijzers en hun partners hebben aangemeld. Tot de reünie zaterdag om 19.00 uur begint, kunnen be langstellende betrokkenen zich nog opgeven via het e-mailadres 4.0jaar@bsdek0mme.nl. Een blik op de website www.bsdekomme.nl kan dienen als opwarming, omdat daar al veel mensen, die zich heb ben opgegeven, zijn te vinden. De schoolleiding en de reüniecommis sie hebben, onder meer door een oproep in het dorpsblad, al veel oude foto's en andere memorabi lia verzameld. Al dat materiaal is zaterdagavond in een tentoonstel ling te zien. Na de reünie is het feest voor de Komme niet over. De huidige schooljeugd opende het jubileum jaar vorige maand met een geslaag de vossenjacht. Ook de vieringen van Sinterklaas, kerst en de laatste schoolmaand staan in het teken van het robijnen feest. Hét hoogte punt waar na de reünie naar wordt uitgekeken, is de door de leerlingen te spelen musical op een nader te bepalen datum in het voorjaar. De voorbereidingen voor dat spektakel zijn in volle gang. met een plek achter de bar een deel van hun studie bekostigen. „Maar zelfs voor de meest ervaren vakmensen is het enorm span nend. Normaal gesproken gaan er duizenden biertjes per avond door hun handen. Nu staan ze met een dienblaadje met vier vaasjes te tril len", observeert Arkenbout, van achter de jurytafel. Uiteindelijk wordt de strijd gewon nen door Danielle van Sabben van eethuis de Vierlinden in Goes en Dennis Mijnsbergen van eetcafé Oranjeboom in 's-Heer Hendrik skinderen. Zij gaan door naar de landelijke finale op 25 november in Rotterdam. video op www.pzc.nl Het echtpaar Serrarens-d'Hooghe was afgelopen zondag zestig jaar ge trouwd en viert dat komende zaterdag. foto Mark Neelemans brengen van zes kinderen werkte ook Louise nog twintig jaar als schoonmaakster. De familie Serra rens-d'Hooghe bestaat verder uit twaalf kleinkinderen en acht ach terkleinkinderen. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken Ontwerpbesluit inzake een aanvraag van Perkpoider Beheer B.V. te Kloosterzande voor het uitvoeren van werkzaam heden ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpoider in het kader van gebiedsontwikkeling Perkpoider (gemeente Hulst) De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Bij brief van 16 juli 2009, kenmerk MDB22i-5/sipb/07i is van Perkpoider Beheer B.V. te Kloosterzande een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen. Het betreft hier het uitvoeren van werkzaamheden ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpoider in het kader van gebieds ontwikkeling Perkpoider (gemeente Hulst). Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Het besluit zal worden voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voor bereidingsprocedure. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerpbesluit liggen vanaf 14 oktober 2009 gedurende zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18, 4335 JA Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van t3.oo uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2,4531 BX Temeuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot t2.oo uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; -Gemeente Hulst Gemeentewinkel, Grote Markt 24, 4561 EB Hulst, op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en op dinsdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de periode dat de aanvraag en het ontwerpbesluit ter inzage liggen, hun zienswijze naar keuze schriftelijk indienen bij Rijkswaterstaat, Waterdistrict Westerschelde, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg, onder vermelding van zaaknr. 8500199783. Indien u uw zienswijze mondeling kenbaar wil maken, dan kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat, Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2,4531 BX Temeuzen. Temeuzen, 5 oktober 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel door Harold de Puysseleijr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43