PZC ZeeuwsVlaamsProtest krijgt vervolg Celstraf geëist voor mishandeling Verbazing over idee verkoop aandelen Delta CONTACTA.NL I, ZEEUWS-VLAANDEREN 21 18 en 19 NIEUW INITIATIEF Platform in oprichting wil aandacht vasthouden Vlag in top voor Hoera Hulst WÈËÈÈÈÈiilltlli 13 okt. 18.00 - 22.00 14 okt. 14.00 - 22.00 15 okt. 14.00-22.00 1A Dinsdag 13 oktober 2009 Met trillende handen serveert de ervaren biertapper vier vaasjes Vluchten kan niet meer voor krimp bevolking Sluis Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf OOSTBURG - Actiecomité Zeeuws VlaamsProtest krijgt een vervolg. Verschillende leden van het comi té hebben een nieuwe organisatie opgericht, het ZeeuwsVlaamsPlat- form, dat zich wil manifesteren als niet-politiek gebonden discussie groep. Het doel is aandacht te blij ven vragen voor actuele Zeeuws- Vlaamse vraagstukken. Vorige week hief ZeeuwsVlaams Protest zich onverwacht op. Het m w. mmsm comité had vrijdag 2 oktober nog de eerste protestactie gehouden in Middelburg. Ruim 250 mensen de den mee. Zij uitten hun ongenoe gen over allerlei ontwikkelingen in Zeeuws-Vlaanderen, zoals de aan leg van de natuur- en recreatiepro jecten Perkpolder en Waterdunen (bij Breskens) en ontpoldering. Het zit hen ook dwars dat de regio nauwelijks profiteert van de in 2003 geopende Westerscheldetun- nel, die de Zeeuws-Vlamingen ook nog eens tolgeld kost. Velen dachten dat ZeeuwsVlaams Protest door zou gaan, maar dat ge beurde dus niet. Uit vrees in poli tiek vaarwater terecht te komen. „Maar", stelt oud-voorzitter Guus Langeraert, „het is wel duidelijk dat wij iets hebben losgemaakt in Zeeuws-Vlaanderen en daarbui ten. Dat willen we vast zien te hou den en ook uitbouwen met het ZeeuwsVlaamsPlatform." Langeraert - geboren in Oostburg, jarenlang directeur in het basison derwijs in Eindhoven en sinds en kele jaren terug in Oostburg - wil meer dan een protest laten horen met het ZeeuwsVlaamsPlatform. „Vergelijk het met een platform op een vliegveld. Mensen vertrekken vandaar naar allerlei bestemmin gen. Het gaat ons om de bestem ming, de toekomst, van Zeeuws- Vlaanderen." Het ZeeuwsVlaamsPlatform geeft daarmee gehoor aan de roep om door te gaan én aan de oproep van politici als Terneuzens burgemees ter Jan Lonink ook een positieve insteek te kiezen. De nieuwe groep wil dat doen door 'geregeld' discussies te houden over actuele Zeeuws-Vlaamse thema's. Lange raert: „We beginnen voorzichtig." Het platform moet zijn draai ook nog vinden. "Sluis en Terneuzen zijn vertegenwoordigd, Hidst bijna niet. Langeraert wil in elk geval contact zoeken met de senioren raad Hulst. Die uitte onlangs kri tiek op het feit dat provinciebrede informatiebijeenkomsten vooral in Middelburg en Goes zijn. TERNEUZEN - De suggestie van de Terneuzense wethouder Co van Schaik dat de aandelen van Delta het best verkocht kunnen worden, wekt grote verbazing bij raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst). De uitspraak staat volgens hem 'in flagrante tegenstelling' tot eerdere antwoorden van B en W op raads vragen. Omdat.de uitspraak is ge daan bij de presentatie van de be groting neemt Broekhuysen aan dat de wethouder het collegestand punt vertolkte. Hij vindt zelf dat Delta 'een Zeeuwse onderneming' moet blijven en dat Terneuzen dit standpunt ook moet uitdragen. EVV Vlietsiraal 15, Terneuzcn Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Hontc" MIDDELBURG - Dertig maanden cel waarvan acht voorwaardelijk. Die eis sprak officier van justitie W. Suijkerbuijk gisteren uit tijdens een rechtszaak tegen een 22-jarige Terneuzenaar. De man zou op 20 juli van dit jaar zijn vriendin zwaar hebben toegetakeld. Hij sloeg haar eerst met zijn vlakke hand en daarna met een leren riem. Toen die riem kapot raakte - de gesp brak af - greep hij een plank om haar te slaan, aldus de of ficier. Volgens hem had hij haar dood kunnen slaan. De advocate vroeg om een veel mildere straf. Volgens haar had de man zich al leen maar 'ongelukkig verdedigd'. Het was volgens haar geen opzet van hem om haar zo te mishande len. Ze sprak van een uit de hand gelopen twistpartij waarbij de vriendin zich ook niet onbetuigd had gelaten. Uitspraak 26 oktober. start met de actie en hoopt dat inwoners, bedrij ven, instellingen en verenigingen het campagne materiaal gaan gebruiken. Dat materiaal is gratis verkrijgbaar via de website www.hoerahulst.nl. In een later stadium wil de stichting fondsen werven bij het bedrijfsleven en ook proberen (Europese) subsidiebronnen aan te boren. foto Mark Neelemans KLOOSTERZANDE - Met het hijsen van de vlag 'Hulde aan Kloosterzande' heeft burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst gistermiddag het startsein gegeven voor de promotiecampagne Hoera Hulst. Hij deed dat samen met voorzitter Theo Mat- theeuws van de stichting Hoera Hulst. Daarna deelde de burgemeester aan vertegenwoordigers van alle wijk- en dorpsraden de vlaggen uit met daarop de huidetekst voor hun dorp. Niet alleen het bedrijfsleven, maar de hele gemeenschap moet de promotiecampagne omarmen. „Hoera Hulst staat voor trots zijn op je eigen omgeving, ledereen moet dat op deze manier ook uit willen stralen," zei Mattheeuws. De stichting Hoera Hulst maakt een voorzichtige Do netwerkbeurs van 4iUllü Zuid-West Nederland! NIEUW! Symposium Ontmoetingsplatform Thema Plaza

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39