Met trillende handen vier vaasjes serveren zeeland 121 Wel laakbaar maar niet strafbaar gedrag Schouwse kunstenaar en idealist op Contacta Bekendmaking Vrouwenpolder het doelwit van vandalen Zeeuws kampioenschap biertappen in 's-Heer Hendrikskinderen dinsdag 13 oktober 2009 Uiterste concentratie bij Mikkie van Ossenbrugge van café De Mug uit Middelburg tijdens het onderdeel vier vaas jes tappen. foto Ronald den Dekker Na een stilte van drie jaar is het er weer: het Zeeuwse kampioenschap biertappen. Een kleine dertig horeca- mensen kwamen erop a£ door Lilian Dominicus Het was alweer een tijdje geleden dat de laatste biertapwedstrijd in Zee land werd gehouden. „Drie jaar om precies te zijn", be vestigt horeca-columnist en jury lid Dick Wildeman van Misset Ho reca. „Maar vanuit de Zeeuwse ho reca bleek er toch veel vraag naar een kampioenschap. Ten eerste voor de promotie van een stukje vakmanschap, maar ten tweede voor de onderlinge contacten." En dus vond gistermiddag in eetca fé Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen weer een Zeeuws kampioenschap biertap pen plaats. Een bescheiden op komst is het, in totaal hebben zich 28 deelnemers aangemeld. „Maar zo voor een eerste keer is dit een mooi aantal", zegt mede-jurylid Peter Arkenbout van Horeca Ne derland. „Degenen die hier nu zijn, vertellen het hun collega's, het komt weer eens in de krant, dus als het volgend jaar plaats vindt verwacht ik wel dat dat weer aantrekt." Het deelnemersveld is enorm gevarieerd. Zeer ervaren MIDDELBURG - Moreel niet in de haak maar juridisch gezien niet strafbaar, besliste officier van justi tie G. van der Hofstede gisteren toen hij het had over het gedrag van een bedrijfsleider (44) van een restaurant in Renesse. Na een avond flink stappen, april vorig jaar, waren de man en een acht tienjarig personeelslid 'zo zat als een aap' op de fiets teruggekeerd bij de bedrijfswoning. Volgens de man hadden ze vervolgens seks in zijn slaapkamer. Ze hadden elkaar eerst bij voordeur uitgebreid ge kust en daarna was ze meegegaan naar zijn kamer. Volgens de verklaring van de jon ge vrouw was er van vrijwilligheid geen sprake maar had ze zich niet echt verzet omdat ze te dronken was. De man toonde zich zeer ver baasd over die verklaring omdat de vrouw na de seks was blijven slapen en hem 's morgens nog had verrast door hem te bevredigen. Ook hadden ze twee weken later nog uitgebreide seks gehad en was ze ook regelmatig bij hem tv ko men kijken. Er waren volgens hem pas proble men ontstaan toen hij een vaste re latie kreeg met een andere werk neemster. Uit jaloezie zou de acht tienjarige toen een aanklacht te gen hem hebben ingediend, vertel de hij tegen de Middelburgse rech ters. Raadsman A. Bals wees de recht- -bank ook op de inconsequenties in de verklaringen van de vrouw. Zo citeerde hij een sms-je waarin ze tegenover een vriendin be schreef dat er van dwang geen sprake was geweest. De officier hield de man tot slot wel voor dat zijn gedrag als bedrijfsleider laak baar was. Uitspraak 26 oktober. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Kunstenaar en idealist Eric Odinot uit Zierikzee staat met zijn duurzaam project 'Made in Zeeland' op de zakenbeurs Contac ta, die vandaag in de Goese Zee landhallen van start gaat. 'Made in Zeeland' prijkt volgens Odinot nu nog alleen op vruchten sap en kaasjes, maar moet hét la bel worden van allerlei duurzame initiatieven. Odinots zelfontwor pen, biologisch afbreekbare friet bakje bijvoorbeeld, is 'Made in Zee land', maar ook een restaurant dat streekproducten op de kaart zet, mag dit label aan de deur hangen. Odinots visie stoelt op een aantal ideeën. Het bekendste ervan is de lokale valuta. Als Zeeuwen elkaar met de Zeeuwse Daalder betalen, vloeit er minder geld de regio uit. In Arnhem bestaat de Gelre, In Amsterdam wordt betaald met de Noppes. Een ander idee van Odi not is het energielandschap. Groot schalige monocultuur in de land bouw moet worden afgeschaft. Locale tekorten en overschotten van producten worden net als vroeger weer met elkaar in verbin ding gebracht. Restenergie van de ene gebruiker wordt opgemaakt door de andere. Wind, zon en ge tij zijn energiebronnen. Het vor men van ecoteams is een ander idee. Buren overleggen met elkaar hoe zij gas- elektrictiteits- en auto gebruik kunnen verminderen. Dat kan aan de keukentafel, maar ook op een buurtsite. Odinots visie sluit aan bij het thema 'Toekomst' van de Contacta en ook bij het aan de Contacta verbonden sym posium over een sterker en duurza mer Zeeland. Schouwen-Duive- land moet proefgemeente worden van 'Made in Zeeland'. Om een be sluit daarover af te dwingen verza melt Odinot handtekeningen voor een burgerinitiatief biertappers nemen het op tegen studenten die met een plek achter de bar een deel van hun studie be kostigen. „Maar zelfs voor de meest ervaren vakmensen is het enorm spannend. Normaal gespro ken gaan er duizenden biertjes per avond door hun handen. Nu staan ze met een dienblaadje met vier vaasjes te trillen", observeert Ar kenbout, vanachter de jurytafel. Uiteindelijk wordt de strijd gewon nen door Daniëlle van Sabben van eethuis de Vierlinden in Goes en Dennis Mijnsbergen van eetcafé Oranjeboom in 's-Heer Hendriks kinderen. Zij gaan door naar de landelijke finale op 25 november in Rotterdam. video op www.pzc.nl VROUWENPOLDER - De dorpskern van Vrouwenpolder wordt ge plaagd door een groep vandalen. Al vier weekenden achter elkaar richt die in de nachtelijke uren ver nielingen aan. Afgelopen weekend vatte de politie twee 18-jarige ver dachten in de kraag: eentje uit Middelburg en eentje uit de ge meente Veere. Ze werden betrapt bij het gooien met fietsen en fles sen. De Plus-supermarkt was al -verschillende keren doelwit. Vol gens uitbater Paul Corbijn vinden de meeste vernielingen plaats tus sen half twee en drie uur 's nachts. Vorig weekend werd bij zijn supermarkt brand gesticht. Er zijn ruiten ingegooid en reclame borden vernield. Op de Dorpsdijk en Monnikendijk moesten bloem bakken en andere gemeentelijke ei gendommen het ontgelden. Van een toiletgebouwtje staat vrijwel niets meer overeind. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken Ontwerpbesluit inzake een aanvraag van Perkpolder Beheer B.V. te Kloosterzande voor het uitvoeren van werkzaam heden ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpolder in het kader van gebiedsontwikkeling Perkpolder (gemeente Hulst) De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Bij brief van 16 juli 2009, kenmerk MDB22i-s/sipb/07i is van Perkpolder Beheer B.V. te Kloosterzande een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen. Het betreft hier het uitvoeren van werkzaamheden ten behoeve van het ophogen van het Veerplein Perkpolder in het kader van gebieds ontwikkeling Perkpolder (gemeente Hulst). Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Het besluit zal worden voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voor bereidingsprocedure. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerpbesluit liggen vanaf 14 oktober 2009 gedurende zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18, 4335 JA Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2, 4531 BX Terneuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeente Hulst Gemeentewinkel, Grote Markt 24, 4561 EB Hulst, op maandag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en op dinsdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedurende de periode dat de aanvraag en het ontwerpbesluit ter inzage liggen, hun zienswijze naar keuze schriftelijk indienen bij Rijkswaterstaat, Waterdistrict Westerschelde, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg, ondervermeldingvan zaaknr. 8500199783. Indien u uw zienswijze mondeling kenbaarwil maken, dan kunt u contact opnemen met Rijkswaterstaat, Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2,4531 BX Terneuzen. Temeuzen, 5 oktober 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33