Zeeland PZC Geen horeca in Mondragoncomplex contacta.nl ss; 14 00 Nek 2009 ZuiSSvest Neerland! v 1 15 okt! 14Ü00 - 22. Overvaller heeft korst op hand almanak SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 21 PLANONTWIKKELINC Zeeuwland doet beroep op gemeente samen oplossingen te zoeken Rekken, strekken, lopen en lachen Creativiteit is dagelijkse kost voor bakkerij Zeelandia Dinsdag 13 oktober 2009 Met trillende handen serveert de ervaren biertapper vier vaasjes Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - Er komt geen horeca in voormalig theater Mondragon in Zierikzee. Woningbouwvereni ging Zeeuwland heeft geen com mercieel exploitant of investeerder gevonden die bereid is in te stap pen. Het plan blijft nu steken op de bouw van (tussen de 14 en t6) koop- en huurappartementen. Het plan was een hotel, restaurant en grand café te realiseren in com- binatie met een aantal apparte menten. Voor de exploitatie van de horecatak waren al banden met het ROC en Pontes Pieter Zeeman aangeknoopt. Gesprekken met po tentiële partijen noch een .adver tentie in een horecavakblad heb ben gegadigden opgeleverd. „Heel erg jammer", vindt direc teur Antoine de Ceuster van wo ningbouwvereniging Zeeuwland. „Langer zoeken heeft geen zin. We halen de stekker uit plan A en gaan over tot plan B." Marsaki (de projectontwikkelaar van diverse woningbouwcorporaties) berekent nu de mogelijkheden van onder meer de combinatie van koop en huur. Niet met het idee een goud mijn aan te boren. „Voor zover wij kunnen overzien kan dit alleen met verlies", wijst De Ceuster op het ingewikkelde complex dat Mondragon is. Voor Zeeuwland, dat door de gemeente eerder uit verkoren is om de oude theaterlo catie verder te ontwikkelen, is het echter een kwestie van maatschap pelijke verantwoordelijkheid om zich nu niet terug te trekken. „Maar ik doe wel een beroep op de gemeente om dit samen te doen. Ik zie het zo: we hebben een prijs gewonnen die niemand wil." De gemeente kan in zijn visie op verschillende manieren bijdragen. Misschien zit er nog geld in de ISV-pot (stedelijke vernieuwing) of kan er iets aan de eerder door de gemeente gestelde voorwaar den (zoals het realiseren van par keerplaatsen voor de appartemen ten op eigen terrein) worden ge daan. Wethouder Wijnand Ren den geeft aan het liefst 'goede hore ca' op die plek te hebben gehad. „Maar als het niet haalbaar is... Het belangrijkste is dat er een goede in vulling op die plek komt." Over het beroep dat Zeeuwland op de gemeente doet laat hij zich voorals nog niet uit: „Ik wacht wel af." ZIERIKZEE - Het was rekken, strekken, lopen en lachen geblazen gisteren in sportcentrum Onderdak in Zierikzee. Voor de vijfde keer konden Schouwen-Duivelandse 55-plussers in deze regio hun fitheid laten testen en advies inwinnen over sportmogelijkheden. „Dat blijkt een succes", weet Dennis Plantinga van SportZeeland - samen met de gemeente orga nisator van het Calm-project (Gezond Actief Leven Model). „Op een toegankelijke manier kun je hier je fitheid meten en feedback en ad vies krijgen." Over de 100 deelnemers maak ten van die gelegenheid gebruik. Plantinga schat dat door de jaren heen zo'n kleine 1000 mensen zich op Schouwen-Duiveland hebben laten testen. foto Dirk-Jan Gjeltema mwmmmwmm fmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm BROUWERSHAVEN - De man die zondagmiddag het havenmeester- kantoor in de Nieuwe Jachthaven in Brouwershaven heeft overval len, heeft aan één van zijn handen een langwerpige korst door een eerdere verwonding. De politie heeft dat bekendgemaakt in aan vulling op het eerder verstrekte sig nalement Het gaat om een blanke man van ongeveer 40 jaar. Hij is rond de 1 meter 85 lang, heeft een grof postuur en is stevig gebouwd. Tip? redactie@pzc.nl Tijdens de maaltijd vertelde de zeven jarige Perry dat hij de dag daarvoor 'zijn nek had gebroken op de trampo line'. Zijn moeder vertelde hem dat dat niet kon: je nek breken én gewoon aan tafel aan de warme hap zitten. Als Perry echt zijn nek had gebro ken, dan zou hij nu in het ziekenhuis liggen en misschien wel nooit meer kunnen lopen. „Je kunt wel zeggen: 'ik kwam verkeerd terecht en mijn nek doet zeer'", onderwees zijn moe der. Die taalkundige opmerking viel helemaal verkeerd bij zoonlief. De tranen sprongen in z'n ogen en half huilend zei hij tégen zijn moe der: „Je gelooft me ook nooit! Als ik van jou m'n kamer moet opruimen, zeg jij toch ook altijd: Ik breek bijna m'n nek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29