T®P7r PZC Schaatsers in grote onzekerheid Ik mis Yuri 29 1 H U 27 28 DSB BANK Onduidelijkheid rond financiële gevolgen voor AZ Felipe Massa terug achter het stuur EP Wilfred van den Dries voert de ranglijst aan met 17 doelpunten Wielrenner Borut Bozic is ook een geweldig mens Dinsdag 13 oktober 2009 Tip? sport@pzc.nl DEN HAAG - De aanstaande onder gang van de DSB Bank heeft gevol gen voor twee vooraanstaande sportploegen: voetbalclub AZ en het schaatsteam van trainer Jac Orie. Zij zullen in 2010 een nieu we hoofdsponsor moeten vinden. Vooral de situatie bij de schaatsers is nijpend. Als de curator de geld stroom stop zet, bestaat het team niet meer. Het sponsorbudget van de gisteren onder curatele gestelde DSB Bank bedraagt naar schatting 10 miljoen euro per jaar. Daarvan gaat het grootste deel (5,5 miljoen euro) naar voetbalclub AZ, de regerend landskampioen uit Alkmaar. AZ en de KNVB meldden gisteren dat het voortbestaan van de club niet in gevaar is. Hoewel DSB en AZ nauw verweven zijn is nog on duidelijk wat de financiële gevol gen op langere termijn voor de voetbalclub zullen zijn. DSB Be heer is eigenaar van de aandelen van AZ en DSB Vastgoed Exploita tie is eigenaar van het DSB Sta dion in Alkmaar. Scheringa is met DSB Beheer sinds 2005 eigenaar van" AZ. Toen nam hij de schulden en leningen ter waarde van ongeveer 108 mil joen euro over in ruil voor aande len in AZ N.V. AZ betaalt DSB Vastgoed Exploitatie jaarlijks een huursom voor gebruik van het sta dion. Dirk Scheringa is zowel voor zitter van AZ als bestuurder van DSB Vastgoed Exploitatie. De schaatsploeg met onder ande ren Marianne Timmer, Margot Boer, Mark Tuitert, Stefan Groot huis en Simon Kuipers draait bijna geheel op de sponsorbijdrage van twee miljoen euro. „Als de curator zegt dat er wordt gestopt met sponsoring, krijgen wij geen geld meer", stelt schaatscoach Jac Orie. Hij maakt met Timmer en Tuitert een soortgelijke situatie mee in 2002 toen het schaatsteam werd ge sponsord door SpaarSelect. DSB verlengde het contract met de coach onlangs tot medio 2012. De schaatsbond KNSB heeft overi gens al laten weten dat men de schaatsers - zo vlak voor de Olym pische Winterspelen van Vancou ver - niet in de kou zal laten staan. Uit de lange keten van bedrijven en stichtingen die tot het impe rium van Scheringa behoren, is niet direct te destilleren welke sporters meteen in de problemen komen. Ook is niet altijd bekend welke sponsorbedragen bijvoor beeld al zijn vooruitbetaald. Scheringa richt zijn sponsorbeleid vooral op aankomende sportster ren, zoals judoka Henk Grol. Hij besloot vorig jaar een aantal sport- sponsorschappen te schrappen, KNGU, korfbalclub Dalto en zwemploeg TZA. MARANELLO - Felipe Massa heeft gisteren zijn eerste rondjes in een formule 1-bolide gere den na zijn crash op 25 juli. De Braziliaan be stuurde een Ferrari uit 2007 op het Foriano circuit nabij Maranello, het hoofdkwartier van de Italiaanse renstal. Ferrari benadrukte dat de test niet was bedoeld om Massa nog klaar te stomen voor een race dit seizoen. Hoewel de 27-jarige coureur herhaaldelijk heeft ge zegd dat hij zo snel mogelijk weer in actie wil komen, liet de renstal weten dat Massa pas volgend jaar weer wedstrijden zal racen. De Braziliaan, vorig seizoen tweede in het wereld kampioenschap Formule 1, raakte zwaar ge wond tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Hongarije, foto Giorgio Benvenuti/EPA door Anthony van Assche Het is hier groot, niet normaal meer. Ik ben al een paar keer de weg kwijtgeraakt in de 02 Arena, je weet wel, waar Michael Jackson zou gaan optreden... Het is al wel mijn vierde WK turnen, maar niet eerder was het allemaal zó groot. Zelfs Melbourne, waar het toch in de Rod Laver Arena was, haalt het hier niet bij. De inturnhal is in Lon den gewoon een tent in de O2 Arena. Daar hebben ze hier dus ruimte voor. Zondag had ik de podiumtraining. Da's de enige keer dat je op de wedstrijdroestellen mag oefenen. Het ging wel oké, maar nog niet super. Kijk, ik kom vandaag uit op rin gen en voltige, maar heb nog niet de oefe ning om finales te halen. Ik ben pas twintig, de toppers zijn rond de 25 jaar. Maar ik heb wel al bedacht dat ik over anderhalf a twee jaar wél een toestelfinale wil halen op een EK of WK. Of er in elk geval heel dichtbij ko men. De sfeer in het team is hier in Londen heel goed. Het gaat met iedereen lekker. En als Epke Zonderland zo door blijft gaan als de afgelopen dagen op de trainingen, denk ik dat hij zeker een grote kanshebber op goud aan de rekstok is. Hij gaat zó goed. En dat maakt het in de ploeg alleen maar leuker. Maar ik- vind het wel jammer dat Yuri van Gelder er niet bij is. Ik mis hem. Hij zorgde ook altijd wel voor sfeer, je kunt altijd met hem lachen. Yuri heeft natuurlijk een fout gemaakt. Een hele grote fout. Maar ik vind dat mensen een tweede kans moeten krijgen. Yuri is na tuurlijk hetzelfde gebleven. Hij is nog steeds een goede turner, nog steeds een krachtpat ser. Als-ie nou steroïden had gebruikt, dan was het wat anders, maar cocaïne heeft toch geen invloed op je sportprestaties? Toch wordt hij nu door iedereen afgebrand. Ik kan nü zeggen dat ik nooit cocaïne zal ge bruiken, maar mijn situatie is niet te vergelij ken met die van hem. Ik weet niet hoe het is om een bekende Nederlander te zijn, door ie dereen herkend te worden en over meer geld te beschikken. Daarom moeten mensen ook niet te hard oordelen over hem. Anthony van Assche bericht ook vrijdag en maandag nog vanaf het WK turnen in Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25