22 zeeland Veel kritiek op plan voor landhuizen semorenreizennaar Zorgboerderij bij Poortvliet Postduivenclub legt het loodje GEMEENTERAAD Meeste fracties vrezen dat omliggende agrariërs worden beperkt in hun mogelijkheden Kalisbuurt gaat op de schop AQarysol U boekt ai een 8-daagse vakantie voor slechts €369.-1 dinsdag 13 oktober 2009 door Rob Paardekam THOLEN - Het is zeer de vraag of het plan voor vier landhuizen aan de Mosselhoekseweg bij Tholen door kan gaan. De meeste partijen in de Thoolse gemeenteraad zijn zeer kritisch, zo bleek gisteren tij dens de vergadering van de com missie ruimte. De vier landhuizen, op ruime per celen, moeten komen op de plek waar nu nog een verpauperd kas sencomplex- staat. Dat gebeurt in POORTVLIET - Aan de Engelaarsdijk in het buitengebied bij Poortvliet komt wellicht een zorgboerderij. De eigenaren van de woning op nummer 2 hebben bij de gemeen te het verzoek ingediend om vrij stelling te verlenen voor deze nevenactiviteit. „Het gaat om een zorgboerderij voor dagbesteding", vertelt een woordvoerder van de gemeente. „Het gaat om een klein schalig project met in eerste instan tie zes cliënten." Het college staat welwillend tegen over het plan, op voorwaarde dat er een positief advies komt van de Agrarische Adviescommissie Zee land. Het bestemmingsplan moet wel worden veranderd, want op het perceel rust momenteel een agrarische bestemming. THOLEN - Postduivenhoudersvere- niging De Trouwe Duif uit Tholen houdt op te bestaan. Er zijn te wei nig leden om door te gaan. In Tholen ontkomen ze niet aan een trend, die in andere delen van het land ook gaande is: de vergrij zing van de sport. „We trekken nauwelijks meer jeugdleden aan", zegt secretaris Cees Moeliker. „Er zijn nog maar elf leden, van wie er nog negen met duiven vliegen. Dat is te weinig om door te gaan." Dat neemt niet weg dat het voor de leden die de vereniging nog had een triest besluit is. De meeste van hen zullen zich volgens Moeli ker aansluiten bij een postduiven- club in één van de omliggende dor pen. Oud-Vossemeer, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse hebben nog zo'n vereniging. het kader van de zogeheten ruim te voor ruimte-regeling. Die houdt in dat iemand die verouderde agra rische panden sloopt daar één of meerdere woningen voor terug mag bouwen. Vier agrariërs uit de nabije omge ving maken bezwaar tegen de komst van de landgoederen. Ze vrezen onder meer dat ze beperkt worden in hun uitbreidingsmoge lijkheden en zijn ook bang dat toe komstige bewoners gaan klagen over overlast. Die angst leeft ook bij de meeste fracties. De Reforma torische Fractie Tholen (RFT) en Algemeen Belang Tholen (ABT) zijn ronduit tegen de komst van de landhuizen. „Het is vragen om problemen", stelde Rien Klippel (RFT). „Dit is gewoon agrarisch ge bied. We zijn verkeerd bezig als we dat vol zetten met burgerwo ningen." Ook CDA, CU en SGP zijn zeer kri tisch. Zij willen harde voorwaar den dat de agrariërs niet worden beperkt in hun mogelijkheden. En hoewel wethouder Karei Heijboer dat gisteren toezegde, leken ze al les behalve overtuigd. Veel par tijen vroegen zich af of er geen mo gelijkheid is om de landhuizen er gens anders te bouwen, bijvoor beeld wat meer tegen de bebouw de kom aan. De wethouder en ont wikkelaar Florestede zijn daar niet enthousiast over. De VVD wil een soort overeenkomst met toekom stige bewoners dat ze niet gaan kla gen over de agrariërs. Dat lijkt geen haalbare kaart.. De PvdA was als enige echt en thousiast over het plan. Ook die partij wil dat de boeren niet wor den gehinderd in hun activiteiten. „Maar we willen ook dat die lelijke kassen verdwijnen", zei Ellen van der Wal. De partij denkt dat ze nog jaren blijven staan als het plan voor de landhuizen niet doorgaat. Volgende week donderdag wordt het onderwerp nogmaals bespro ken, maar dan tijdens de gemeen teraadsvergadering. Dan valt het fi nale besluit. IHIIillMlifMIMHIIIIiy >1 Mil IWIWBWHillll 11 WH 111 BÉ mil M il 11| >"lillMWyiWi ill'lli nlWWIIIhil III Ml de vakken parkeren mag voortaan niet meer om de doorstroming te verbeteren. De bewoners hebben in een enquête een duidelijke voorkeur aangegeven voor extra parkeerplaatsen boven meer groen. foto Leo Adriaansen gelen te nemen. Dat gebeurde in overleg met de bewoners. Zo wordt het voetpad aan de oneven zijde minimaal 1,50 meter breed om het woonge not te verbeteren. Ook komen er acht parkeer plaatsen bij, zodat het totaal op 47 komt. Buiten OUD-VOSSEMEER - De Kalisbuurt in Oud-Vosse- meer gaat binnenkort op de schop. De kwaliteit van de bestrating laat te wensen over. De ge meente maakt van de gelegenheid gebruik om behalve de herbestrating ook wat andere maatre- Een zonnige vakantie in do winterm:aanden..droomt u hier ook van? Heerlijk genieten van de gezelligheid, lekker eten en een aangenaam zonnetje. Extra voordelig door subsidie vad Spaanse Overheid. De Spaanse overheid wil hét seniorentoerisme naar de winterzon bestemmingen Mallorca, Menorca, Costa del Sol én Costa de la Luz stimuleren. Mary sol ontvangt hiervoor subsidie vanuit de Spaanse Overheid. Hierdoor kunt u extreem voordelig op vakantie! Inclusief: - 8 daagse vliegreis - inci. vlucht, transfer, volpension en 2 halve dag excursies - volpension incl. water en wijn bij de maaltijden Costa de la Luz - isla Caneia Hotel Barceló Isla Canela Vertrek 30 oktober, 6 en 13 november, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: ICANBARA Costa del Sol - Marbella Hotel Rincon Andaluz Vertrek 2,4,6 en 7 november, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: MARBRINA Ca naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Alle vertrekdata, verblijfduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten calamiteitenfonds CODE: PALMHBAA Hotel Barceló Pueblo Park Vertrek 21 en 23 oktober, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 369.- Mallorca -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24