zeeland 119 bier lekker koud D Daten tijdens het eten voor Zeeuwse singles Party voor Poen om De Klomp te verfraaien Sphinx wandcloset combinatie 'je moet echt niet denken aan een concurrentiestrijd met 't Beest in Goes of De Piek in Vlissingen. Dennis Sommeijer van De Klomp „We zijn nu alleen nog maar een jongerencentrum met een mooie zaal." Dennis Sommeijer van De Klomp OP EEN GROOT DEEL VAN DE COLLECTIE Suzanna Jansen leest Specialist legt nieuwe uit Het Pauperparadijs aanpak diabetes uit Reimerswaal treedt op tegen misbruik afvalbak Lezing over de leer van Bruno Gröning Van €595 Jovinkbassist Han Thie treedt op met covers DE MEEST TRENDY BAD TEGEL SHOWROOM Brandweer voor niets naar het stadskantoor Cor Bakker speelt voor nabestaanden Surfevenement op het strand aan de Kaloot dinsdag 13 oktober 2009 jongeren van De Klomp een flinke vinger in de pap wilden hebben; het nieuwe, aan het ook al nieuwe dorpshuis 't Trefpunt grenzende onderkomen moet niet alleen hun eigen stekkie zijn, het moet ook zo aanvoelen. Een jaar lang huisden ze in de voetbalkantine van de plaatselijke club, in afwachting van hun nieuwe aan het dorpshuis gebouwde stekkie. Toen secretaris Dennis Sommeijer van De Klomp samen met zijn makkers voor de eerste keer de deur opentrok, klonk het in koor: 'jeemig, wat groot'. De bar is dan misschien iets kleiner, maar de zaal is zeker gers elke avond en in het weekend aan het verfraaien van De Klomp. De soos moet vrijdag spie en span zijn. Dan wordt het pand ingewijd met een evenement, dat eigenlijk ook de aanleiding was om De Klomp uit te breiden: de bandwed strijd 2nd Influenz. Sommeijer: „De tweede editie van 2nd In fluenz in De Klomp was zo'n suc ces, dat er niemand meer bij kon. Het evenement, verhuisde daarom naar Kwadendamme en Heinkens- zand. Dat zette ons aan het den ken. We willen nu uitgroeien tot een volwaardig poppodium. Dan moet je echt niet denken aan een een keer zo groot als in de oude Klomp. Konden er in de vroegere zaal zo'n tweehonderd mensen, nu is er plaats voor driehonderd tot driehonderdvijffig bezoekers. De grootschalige verbouwing van de soos en het dorpshuis maken deel uit van het plan van de ge meente Borsele om Ovezande een flinke oppepper te geven. Sinds augustus werken vrijwilli- concurrentiestrijd met 't Beest in Goes of De Piek in Vlissingen. Wij hebben geen budget om grote na men te boeken. Nee, het zou al mooi zijn als wij hier elke maand een band kunnen laten spelen. We kunnen bijvoorbeeld een pri ma podium zijn voor beginnende bands." Daarnaast zijn er sowieso vijf keer per jaar voorrondes en finales van 2nd Influenz in De Klomp. „Regio nale bands mogen hier hun cd'tje presenteren en daarnaast zullen we ook zelf bands boeken. Daar voor kunnen we gebruikmaken van het netwerk, dat we met het organiseren van het festival Klomppop hebben opgebouwd. Een metalband moet hier kunnen spelen, maar een volgende keer staat er misschien wel ska- of reg- gaemuziek op de planken", aldus Sommeijer. Het centrum wil de spil zijn in tal van activiteiten, waarbij jongeren betrok ken zijn. Projecten van basisscho len, workshops van de Zeeuwse Muziekschool, knutselmiddagen voor basisscholieren, hangavon- den voor tieners en twintigers... De Klomp moet opnieuw uit groeien tot een bruisende plek. Sommeijer: „We zijn nu alleen nog maar een jongerencentrum met een mooie zaal. Er moeten nu nog een paar dingen bijkomen. Een eigen geluidsset bijvoorbeeld. Het scheelt bijzonder in de kosten als je over eigen apparatuur be schikt in plaats dat je per activiteit geluidsspullen moet inhuren." door Raymond de Frel e officiële heropening van het dorpshuis en De Klomp in Ovezan de is pas volgende week, maar het jongerencentrum gaat vrijdag al van start met de eer ste voorronde van de zevende edi tie van 2nd Influenz. Daarna zijn er het hele weekend tal van bene fietactiviteiten in De Klomp. De zogenoemde 'Party voor Poen' moet geld in het laatje brengen voor de aanschaf van nieuw mate riaal. De kinderclub wil graag nieuw spelmateriaal kopen, de jeugdsoos hoopt op een spelcom puter en de werkgroep Podium droomt van nieuwe podiumdelen. De Zeeuws-Vlaamse bands The Let Off en After Live, Walcherse door Selma Osman VLISSINGEN - Het is voor veel al leenstaande 35-plussers een her kenbaar probleem: je wilt nieuwe mensen ontmoeten, maar je gaat niet zo snel in je eentje weg. Mir jam de Hond uit Vlissingen biedt m Zeeuwse singles sinds kort de hel pende hand: daten bij het eten. Mirjams doelgroep is heel breed: van iemand die een stapvriend, een koffievriendin of een wandel maatje zoekt tot het ontmoeten van een nieuwe liefde. Met 35-plus- avonden in buurtcentrum Open Hof in het Vlissingse Paauwen- burg hoopt ze mensen op de eer ste plaats een leuke avond te bezor gen. „En het is een manier om je kennissenkring uit te breiden."Om- dat het volgens Mirjam erg moei lijk is spontaan mensen te leren kennen en internet onpersoonlijk is, begint ze 11 november met soul- date-avonden. „Een Zeeuwse stijl van speeddaten - die niet zo ge haast is - onder het genot van een drankje en tapashapjes. Ik denk dat daar behoefte aan is." De souldate-avonden in de Vlis singse gasterij De Gelagkamer zijn bedoeld voor 35- tot 55-jarigen. Aanmelden kan per telefoon 06-34768522 of via e-mail: mirlo- ve4food@hotmail.com EN OP DE GLAZEN 50% KORTING I.C.M. DE AANKOOP VAN EEN BRILMONTUUR ÏÏEQSöCKCSf 0tl YAYAYKl ll I MTPfflTft, BIEZELINGE GOES groep Dan Musk en Schouwse act The Chimney strijden vrijdaga vond in de eerste voorronde van 2nd Influenz. De avond wordt afge sloten met een optreden van Mis ty Basement. Zaterdag is er vanaf 14.30 uur een kinderspelmiddag met oud-Hol landse spelen. De Kleppetband sluit de kindermiddag om 16.30 uur af met een optreden. Om 20.00 uur begint het benefietfesti val. The Wooden Shoes, The Nu clear Brothers, Generator, Dear Mom en DJ Wired geven De Klomp belangeloos een steuntje in de rug om uit te groeien tot hét poppodium van Borsele. Dat doen de bands Donder, Sur render en Bestel Mé zondagmid dag vanaf 15.00 uur met een dia lectmiddag. KRUININGEN - Reimerswaal gaat handhavend optreden tegen onei genlijk gebruik van gezamenlijke afvalcontainers bij woon(zorg)- complexen. Met enige regelmaat komen bij de gemeente meldingen binnen van onrechtmatig gebruik van de con tainers. Doordat niet-bewoners hun afval er ook ingooien, raken de containers overvol en wordt af val naast de bakken gezet. Dat heeft stank- en ongedierteoverlast tot gevolg. Om het onrechtmatig gebruik tegen te gaan, zal de ge meente strenger toezicht houden en zonodig handhavend optreden bij woonzorgcomplexen als Ma- ria-Oord in Hansweert. Schrijfster Suzanna Jansen houdt vanavond vanaf 19.30 uur een le zing in De Heijzon in Biezelinge. Ze leest voor uit haar bestseller Het Pauperparadijs. Van haar boek zijn in een halfjaar 100.000 exem plaren verkocht. Het Pauperpara dijs handelt over armoede. Mede daarom wordt de avond gehouden in samenspraak met de provinciale werkgroep armoedebeleid Splinter. WILHELMINADORP In het Wilhelminahuis in Wilhel- minadorp wordt vanavond vanaf 19.30 uur een lezing gehouden over genezing langs de geestelijke weg door de leer van Bruno Gröning. De toegang is gratis. Internist-nierspecialist P. Leurs geeft donderdag 22 oktober een le zing over vernieuwingen in de be handeling van suikerziekte. Hij spreekt op de Bevelandse be- stuursbijeenkomst van Diabetesver eniging Nederland in de vergader kamer van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Aanvang is 20.00 uur. De bijeenkomst is vrij toegan kelijk. HEINKENSZAND De Achterhoekse coverband OMA van Jovinkbassist Han Thie speelt zaterdag 17 oktober in De Ballen tent in Heinkenszand (21.00 uur) en zondag 18 oktober in Heart- breakcafé in Goes (16.00 uur). van ROOSENDAAL Gastelseweg 152 4705 RB Roosendaal Tel: 0165 555 502 www.badentegeltrend.nl GOES Personeel van het Goese stadskan toor heeft maandagmorgen rond half elf een kwartiertje buiten ge staan, nadat het automatisch bran dalarm was afgegaan. De brand weer rukte voor niets uit. BIERTAPPEN Video van het Zeeuwse kampioen schap biertappen is te zien op www.pzc.nl/bevelancfen STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GOES Wie zijn overleden dierbaren in een rustige, muzikale sfeer wil her inneren en herdenken, kan mor gen terecht in het uitvaartcentrum van Monuta in Goes. Daar speelt Cor Bakker, bekend van zijn samen werking met Paul de Leeuw, vanaf 19.30 uur. Het uitvaartcentrum is te vinden aan de Fluitekruidstraat 8. BORSSELE Op het strand aan de Kaloot bij Borssele wordt zaterdag traditio neel het surfseizoen afgesloten met het evenement King of the Ka loot. Er zijn vanaf 14.00 uur kite- surf-, windsurf- en wakeboardwed- strijden, BMX-demonstraties en glijpartijen op een zeepbaan. De dag wordt 's avonds afgesloten met een groot feest in een feesttent. Daar zorgen deejays voor muziek. www.kingofthekaloot.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21