Op een betonnen bar blijft het flesje i8l Noord-Bevelanders brainstormen over wervende leuze voor eiland 'Op een gegeven moment zei de architect met een knipoog: zoeken jullie het maar 'De Klomp kan bijvoorbeeld een prima podium zijn helemaal zelf uit. Secretaris Dennis Sommeijer van De Klomp VOOf beginnende bands.' Dennis Sommeijer Nieuwe trekkerchauffeurs voor zorgboer N256 even dicht Robbert Lavën dinsdag 13 oktober 2009 De vrijwilligers van De Klomp leggen de laatste hand aan de inrichting van hun nieuwe stek. foto's Willem Mieras door Raymond de Frel Het wordt straks onge twijfeld een van de meest begeerde plek jes in jeugdsoos De Klomp: de bar. Dat is op zich nog niet zo heel vreemd, maar dit toog heeft een heel aan lokkelijk voordeel: het ding is van beton. „Daardoor blijft je bier lek ker koud", grapt secretaris Dennis Sommeijer van De Klomp. De allesbehalve alledaagse bar is een van de vele dingen, die door de vrijwilligers van de soos zijn be dacht. De architect van het nieuwe onderkomen van jeugdsoos De Klomp was hen op een gegeven moment beu, zegt Sommeijer. „We wilden het gebouw zoveel mogelijk naar onze eigen smaak in richten. Zo wilden we per se een zwart plafond, maar de strips die de plafondplaten scheidden waren wit. Die hebben we dus zelf maar zwart geverfd. En tja, zo'n beton nen bar; da's toch ook net even an ders dan anders? Op een gegeven moment zei de architect met een knipoog: zoeken jullie het maar he lemaal zelf uit." Zo heel gek is het ook niet dat de Secretaris Dennis Sommeijer van De Klomp. KATS - Drie zeventienjarige cliënten van Zorgboerderij De Kersenkooi in Kats haalden gisteren hun trekkerrijbewijs. Examinator Wielemaker van Edudelta vond de verrichtingen van (vlnr) Twan Boogaard, Kevin Daniels en Silvan Lous geslaagd. Het fruitteeltbedrijf geeft werktraining aan mensen met psychische en leerproblemen. foto Martin Brouwer GOES - De N256 is vanaf vandaag tot en met donderdag dicht van 19.00 tot 06.00 uur. De wegmarke ring wordt vernieuwd tussen ver keerslichten van de kruising Wolp- haartsdijk-Wilhelminadorp en de Zandkreeksluis. Verkeer tussen Zie- rikzee en Goes kan 's avonds en 's nachts over de parallelweg rijden. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Wijn, kunst en ge zag voor Wissenkerke; zeedijk, Zeelandbrug en zonsondergang bij Colijnsplaat; klein maar dapper voor Geersdijk en 'bijzonder zicht op Veere' voor Kamperland. Zulke karakteriseringen borrelden gisteren op bij de ruim zestig Noord-Bevelanders die op uitnodi ging van hun college van burge meester en wethouders brain stormden over een nieuwe leuze voor hun eiland. Ze droegen de wervende elementen aan waar mee Lievens Communicatie voor de gemeente en de Gezamenlijke Ondernemers Vereniging een nieu we huisstijl bedenkt. Die huisstijl moet volgend toeris tenseizoen het eiland als eenheid vol verscheidenheid presenteren. Bij de invalswegen naar de dor pen, op de aankondigingen van evenementen en in vakantiegid sen. Wethouder Piet de Putter toonde zich content met de gratis verstrekte creativiteit voor de nieu we campagne. Lievens verzamelde typeringen van de zes dorpen en ideeën voor een overkoepelende kreet. De suggesties waren onge meen lovend: van 'eiland met zes sterren' tot 'Geborgen in het Hart van Zeeland', over hoge luchten en verre horizonten tot verwijzin gen naar kunstzinnigheid naast ambacht, kleinschaligheid versus de uitgestrektheid van landerijen en horizonten. De uitkomst wordt gelijkelijk te gebruiken voor bedrij ven en verenigingen. SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20