Zeeland PZC Academie op plaats Oude Veiling Nek Nieuw riool Wemeldinge almanak CONTACTA.NL BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 ONDERWIJS Middelbare school in Kapelle start op 1 augustus 2010 met tachtig leerlingen in het DCI-gebouw Dij'ken én praathuis kunnen er weer tegen 13 okt. 18.00 - 22. 14 okt. 14.00 - 22. 15 okt. 14.00 - 22. Op een betonnen bar blijft het flesje bier lekker koud Dinsdag 13 oktober 2009 Met trillende handen serveert de ervaren biertapper vier vaasjes Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl sii:;s door Raymond de Frel KAPELLE - De Isaac Beeckman Aca demie vestigt zich definitief op het Oude Veilingterrein in Kapelle. De privéschool start op 1 augustus 2010 in het kantoorgebouw DCI. Aanvankelijk was ook een voorma lige villa aan de Goesestraatweg in beeld als locatie voor de school. „We zouden daar de eerstejaars leerlingen onderbrengen, maar uit eindelijk bleek het toch prakti scher en voordeliger om alles en ie dereen onder een dak te houden", vertelt initiatiefnemer Misha van Denderen. „We huizen straks te genover het treinstation en zullen de lestijden daarom aanpassen aan de vertrektijden van de treinen." Projectontwikkelaar Apron en bouwbedrijf Van der Poel uit Ter- neuzen dragen samen 220.000 eu ro bij aan de aanschaf van het pand. Zij ontwikkelen in Kapelle appartementen, schakelwoningen en stadsvilla's. De academie is vol gens hen een nodige aanvulling op de voorzieningen in Kapelle. De middelbare school voor vmbo, havo en vwo heeft een bijzonder concept. Zo hebben leerlingen ne gen weken vakantie per jaar, waar van ze er twee buiten het vakan tieseizoen mogen invullen. Dat stelt gezinnen in staat om in goed kopere periodes op vakantie te gaan. De academie kent ook geen tussenuren; leerlingen zijn voort durend bezig, zodat ze geen moge lijkheid hebben om overdag over de kern uit te zwermen. De scholieren krijgen ook geen huiswerk, ze doen al het werk op school. Zo zitten de leerlingen 1300 uur per schooljaar in de ban ken, terwijl 1000 uur de landelijke norm is. De schooldag eindigt om 17.00 uur, maar vanaf dat moment zijn de leerlingen ook echt vrij. Aan toetsen doet de school ook niet. De school wil met tachtig leerlingen beginnen, om vervol gens uit te groeien naar een totaal van vierhonderd. „De interesse is groot. In het eerste jaar hebben we nog maar vijf lokalen van het DCI-gebouw nodig. Gaandeweg worden dat er meer. Er moet nog worden vebouwd, maar op zich is het pand nog in een goede staat. We gebruiken op termijn dus het hele gebouw. Behalve de oude vei linghal. Die wordt gesloopt voor woningbouw." jjirrrTTOw KRUININGEN - Met de heropening van praat huis De Punt aan de Sluisweg in Kruiningen is gisteren de dijkversterking van de Kruiningen- polder officieel afgesloten. Aan de Zimmer- manpolder legt Waterschap Zeeuwse Eilan den de laatste hand. Beide dijken, die als erg zwak te boek stonden, zijn opgehoogd en zou den nu weer bestand moeten zijn tegen een superstorm die eens in de vierduizend jaar kan voorkomen. Het praathuis moest voor de werkzaamheden worden verplaatst. Bei Cock had op de wijs van het Zeeuws volkslied een tekst geschreven, die gisteren luidkeels ten ge hore werd gebracht foto Ronald den Dekker I voor een video zie www.pzc.nl NIEUW! Symposiui itmoetingspïatform Thema Plaza WEMELDINGE - Deze week begint in Wemeldinge een reeds lang van tevoren aangekondigd riolerings project. Rond het Dorpsplein en de Oran jeboomstraat zal een apart regen waterriool worden aangelegd. Ook worden de vuilwaterriolen vervan gen. De werkzaamheden zijn naar verwachting in maart 2010 afge rond. De aannemer kon niet eer der beginnen vanwege het weer en de Wemeldingse Dag. Tip? redactie@pzc.nl Tijdens de maaltijd vertelde de zeven jarige Perry dat hij de dag daarvoor 'zijn nek had gebroken op de trampo line'. Zijn moeder vertelde hem dat dat niet kon: je nek breken én gewoon aan tafel aan de warme hap zitten. Als Perry echt zijn nek had gebro ken, dan zou hij nu in het ziekenhuis liggen en misschien wel nooit meer kunnen lopen. „Je kunt wel zeggen: 'ik kwam ver keerd terecht en mijn nek doet zeer'", onderwees zijn moeder. Die taalkun dige opmerking viel helemaal ver keerd bij zoonlief. De tranen sprongen in z'n ogen en half huilend zei hij tegen zijn moe der: „Je gelooft me ook nooit! Als ik van jou m'n kamer moet opruimen, zeg jij toch ook altijd: Ik breek m'n nek." onnn Pè netwerhbeMrs var» aLUU«I Zuid-West Nederland?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19