sport 29 effeweg.nl Van den Dries zet door Zeeuws duivengoud gebroeders Scheele cJJ 1 STEDENTRIPS kerstreis Kroatië - J Van de Wege gokt verkeerd in rallycross TOKSS&R5JI Ik 10'5 io 2 pi IO Van der Meet verliest al in kwalificaties Verbraeken slaat gat met de concurrentie Wielrenner Sentjens gaat naar Milram Wildcard Henin voor Australian Open supervoordelige busreizen Brussel159,- Londenv.a.€ 149,- Berlijnv.a.€ 99,- Parijsv.a.€ 159,- Praagv.a.C 99,- Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 dinsdag 13 oktober 2009 door Fred Rabout TERNEUZEN - Als Arjaan en zoon Jaap Scheele uit Terneuzen zater dag 28 november op de hoogste trede van het podium staan in Yer- seke zal dat met gemengde gevoe lens zijn. Begin dit jaar moest im mers afscheid genomen worden van broer Piet Scheele met wie Ar jaan vele duivenjaren lief en leed deelde. Daarnaast werd het op sportief vlak een seizoen dat moei lijk te evenaren zal zijn. Vijf pro vinciale zeges, nog een keer de snelste van Zeeland en veertien rayonoverwinningen. Het eindresultaat is dat de Schee- les volgende maand in gemeen schapscentrum De Zaete in Yerse- ke tot Generaal van Zeeland wor den geslagen. Maar eerst mogen ze zaterdag in 't Keldertje in Terneu zen de generale titel van de Mara thon Zeeland in ontvangst nemen en later dit jaar worden ze ook tot generaal van rayon 2 geslagen. Het seizoen 2009 was één grote successtory. De eerste provinciale winst werd geboekt op 2 mei, het midfondconcours voor oude dui ven vanuit Sezanne. Vervolgens werd met de oude duiven de Zeeuwse hoofdvogel afgeschoten klasse goals factor totaal 1 - Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) 4A f' 17 1 17 2 - Niek van Sprundel (Aardenburg) 3A 8 1,5 12 3-f- Mats Willemse (Bruse Boys) 2E 7 1,5 10,5 ■f- Niels Mulder (Nieuwdorp) 3A 7 1,5 1 Sjfe 10,5 Menno de Nooijer (De Noormannen) 3A 7 1,5 6 f Etienne Mallie (Kloetinge) 1C 5 2 4- Dennis de Nooiier fRCSW, 1C 5 8 elf spelers 9 PZC WA MIDDELBURG - Met zeventien (doel)punten voert Wilfred van den Dries de PZC-topscorerslijst aan. De spits schoot er zaterdag weer drie in voor vierdeklasser Wolfaartsdijk. Dat deed hij dit sei zoen al twee keer eerder, terwijl hij ook al vijf keer scoorde tegen Cadzand. In alle zes duels heeft Van den Dries gescoord. Een andere routinier, Adri van Ha- negem van IJzendijke, heeft ook nog in elke wedstrijd gescoord. Met zijn zeven goals is hij echter niet terug te vinden in de top tien. De directe achtervolger van Van den Dries is Niek van Sprundel van Aardenburg. De teller van de aanvaller staat op acht. Door de vermenigvuldigingsfactor van 1,5 staat Van Sprundel op twaalf pun ten. Nog altijd vijf punten achter Van den Dries. Mats Willemse (Bruse Boys) en Menno de Nooijer (De Noorman nen) meldden zich door de drie doelpunten van hun club in de kop van de ranglijst. Het seizoen van Jaap (links) en zijn vader Arjaan Scheele was op sportief vlak één grote successtory. foto Mark Neelemans op Orleans (6 juni), Orleans (4 juli) en Chateauroux (18 juli). De vijfde en laatste winst was er met de jonge duiven op de Orleans van 8 augustus. „Dat was onze mooi ste", vindt de 40-jarige Jaap. „We pakten er op provinciaal niveau een eerste, derde, vijfde en zeven de. En dat op een uiterst zwaar concours." Wat is het geheim van de gebroe ders Scheele? Jaap: „Wij weten niets van geheimen. Een goede ver zorging, tijdig nieuw bloed inbren gen en het koppelen. Met name dit laatste is van groot belang. Op dit moment beschikken wij over een gouden kweekkoppel, een dof fer van Henk Melis uit Westkapel- le en een duivin van Hans Ruiten burg uit Zwolle. Gewoon een su perkoppel. Hun nageslacht pakte dit jaar vijf eerste prijzen. Moet je zuinig op zijn." In het slot van het seizoen werd het nog even spannend door de opmars van Herman Calon uit Slijkplaat. Maar na het zilver in 2008 behaalden de 71-jarige Arjaan en zoon Jaap nu terecht goud. Wéér goud, want in 1998 en 2001, na de fusie van de zaterdag- en zondagvliegers, brachten ze dat ook al mee naar Terneuzen. ANTALYA Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd het hooftoer- nooi van het tweede ITF-toernooi in Antalya te halen. Vorige week haalde de achttienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke in de Turkse plaats nog de derde ronde van het hoofdschema, gisteren sneuvelde ze al in de derde ronde van de kwa lificaties. De Poolse Sylwia Zagors- ka was met 6-4 6-4 te sterk. KLETTWITZ Lars Verbraeken is dicht bij de eind zege in het Duitse driftkampioen schap IDS. De autocoureur uit Hulst won in het Duitse Klettwitz de zesde race. Omdat zijn belang rijkste concurrent, de Zwitser Mi chael Sahli, als negende finishte profiteerde Verbraeken maximaal. Zijn voorsprong bedraagt nu tien punten. De laatste race is over drie weken op de Nürburgring. BRUSSEL Roy Sentjens fietst volgend jaar voor Milram. De Belgische wielren ner vertrekt na dit seizoen bij Silen- ce-Lotto. Sentjens schrijft op zijn persoonlijke website dat hij in het voorjaar in de klassiekers een vrije rol krijgt bij het team van de Neder landse manager Gerrie van Ger- wen. Ook de Belg Wim De Vocht rijdt komend seizoen voor Milram. MELBOURNE De Belgische tennisster Justine Henin heeft een wildcard ontvan gen voor de Australian Open in ja nuari 2010. Henin maakte vorige maand bekend dat ze, in navolging van Kim Clijsters, haar rentree wil maken in het profcircuit. „Justine is de ultieme wedstrijdspeelster en we zien er naar uit haar in de Au stralian Open te verwelkomen", zei toernooidirecteur Craig Tiley. MAASMECHELEN - In het Belgisch kampioenschap rallycross moes ten twee Zeeuwse troeven genoe gen nemen met een derde plaats in het eindklassement. Peter van de Wege uit Zuiddorpe beklom de laagste trede van het podium in Di visie tA; Ko Kasse uit Veere legde in Divisie 2 beslag op die plek. Mandy Kasse finishte wel als eer ste. Zij won in Maasmechelen de race in de Ford RST-klasse. Van de Wege bekende dat hij op meer had gehoopt dan die derde plek, omdat hij vooraf nog kans had op de titel. Na een zeer natte derde heat lag het circuit er spiegel glad bij. De Zeeuws-Vlaamse auto coureur besloot kort voor de finale races om zijn Toyota Yaris volledig op de natte baan af te stellen. Die gok pakte met een snel opdrogend circuit verkeerd uit. „Ik heb een half uur nodig gehad om de set-up van de auto te veranderen." W "W - 4 dagen - Vertrek: 6, 20, 27 november, 18 december 4 en 5 dagen - Vertrek: 3, 6, 9, 12, 15, 18, 20, 21, 24, 27, 30 nov„ 11, 18 dec. 4 en 5 dagen - Vertrek: 19, 23,30 oktober, 6, 13, 27, 29 november, 4, 6, 11, 13, 14, 18 december 4 en 5 dagen - Vertrek: 30 okt., 6, 13, 20, 27 nov., 11, 23, 29 dec. 4 dagen - Vertrek: 30 okt., 6, 13, 20, 27 nov., 4, 11, 18, 24 dec. Hoogtepunten: grotten van Postojna, bezoek aan de steden Pula met het Amfitheater en Porec met de Euphrasius basiliek, Lovran, bezoek aan eiland en stad Krk, natuurgebied Plitvice Meren, Inclusief 7 hotelovernachtingen, welkomstdrankje, 7 maal ontbijt, 5 maal dinerbuffet, 2 maal kerstdinerbuffet, muziekavonden op dag 2 t/m 6, vervoer per Comfort Class touringcar •■SS?» Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl 8 dagen - Vertrek: 22 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 131