Borut Bozic blijft leergierig 28I Coureurs bereiken het podium Björn Scherbeijn zwemt vier Zeeuwse records Bondscoach hockeyteam bij Noad'67 - - fï I tsÊÊÊÊmi - WIELRENNEN Sloveen heeft zich ontwikkeld tot een topsprinter dinsdag 13 oktober 2009 mmmmmmmmmmmmmÊmmmmmmsmmmm MAASMECHELEN - In het Belgisch kampioenschap rallycross moes ten twee Zeeuwse troeven genoe gen nemen met een derde plaats in het eindklassement. Peter van de Wege uit Zuiddorpe beklom de laagste trede van het podium in Di visie tA; Ko Kasse uit Veere legde in Divisie 2 beslag op die plek. Mandy Kasse finishte wel als eer ste. Zij won in Maasmechelen de race in de Ford RST-klasse. Van de Wege bekende dat hij op meer had gehoopt dan die derde plek, omdat hij vooraf nog kans had op de titel. Na een zeer natte derde heat lag het circuit er spiegel glad bij. De Zeeuws-Vlaamse auto coureur besloot kort voor de finale races om zijn Toyota Yaris volledig op de natte baan af te stellen. Die keuze pakte met een snel opdro gend circuit verkeerd uit. „Ik heb een half uur nodig gehad om de set-up van de auto te veran deren", vertelde Van de Wege. „Achteraf gezien pakte de gok ver keerd uit. De baan droogde snel op en de tijd was te kort om de set-up weer terug te zetten." Ko Kasse genoot wél van zijn der de plaats. „Derde in de race en der de in het kampioenschap. Voor mijn eerste jaar in deze Divisie is dat niet verkeerd", aldus Kasse. MEEST CELEZEN Cadzand-speler Vercouteren krijgt klappen Het regent doelpunten STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees de columns van de broers De Nooijer: www.pzc.nl/columns w door Ad Pertijs ETTEN-LEUR - Vacansoleil had dit jaar een van opvallendste renners in huis: Borut Bozic. Deze al weer 29-jarige Sloveen ontwikkelde zich tot een topsprinter. Met een zege in de Vuelta als voorlopig hoogte punt en een derde plaats in Pa rijs-Tours als afsluiting van zijn sei zoen. „Borut is niet alleen een geweldige wielrenner. Hij is ook nog eens een geweldig mens. Zondag nam hij na 240 kilometer keihard koer sen in Parijs-Tours toch nog even 20 minuten de tijd voor een zielig ogend Sloveens vrouwtje. Dat te kent deze jongen helemaal", zegt zijn ploegleider Michel Cornelisse. Voor de Amsterdammer is Bozic een renner naar zijn hart. „Hij houdt er net als ik van om veel te praten over de koers. Als hij maar een procent opsteekt van die ge sprekken, ben ik al blij. Ik vind het ook een mooie, slanke renner. André Greipel is een bodybuilder op de fiets. Borut is veel meer een renner. Hij kan ook nog eens een heuveltje op poefen." Cornelisse zag Bozic drie jaar geleden voor het eerst aan het werk in Olym piad Toer. Hij won er drie ritten. „Toen stond er al geen maat op." Dat is geen garantie voor mooie carrière, weet ook Cornelisse. „Ze hebben allemaal talent. De vraag is alleen: willen ze wel wielrenner worden? Wil je overal gemakkelijk van af komen, of wil je er voor werken? Het woord overtraind be staat daarbij niet." Je hoort het wel vaak? „Het is een kwestie van je zelf goed verzorgen. Jongens die zeggen dat ze overtraind zijn, trai nen over het algemeen te weinig. Vlak voor een koers willen ze dan nog van alles gaan doen en force ren zich daarbij. Renners als Borut en Johnny Hoo- gerland overkomt dat niet. Ik vind het prachtig dat de basis van John ny gewoon vijf uur fietsen per dag is. Die jongen is goed geweest van het vroege voorjaar tot nu. Hij zat er zondag weer bij en Borut wordt gewoon derde. Hij was wel te moe om nog te reageren op de sprint van Gilbert zei hij. Daar praten we dan weer over in de taxi op weg naar het vliegveld. Prachtig vind ik dat." Wat Bozic en hij hebben, zou den er meer moeten doen: praten over de koers. „Het wordt veel te weinig gedaan. Lekker praten met die mannen. Het liefst als ze in een dippie zitten." door Jeroen Dellebeke AALST - De Zeeuwse zwemploeg is in liet Belgische Aalst derde gewor den in de negentiende editie van de Internationale Driekamp met Oost- en West-Vlaanderen. Indivi dueel succes was er vooral voor Manon Aerssens. De tienjarige zwemster van Schel- destroom was op dreef met winst op de 100 meter rugslag en 50 me ter vlinderslag. Op het laatste on derdeel zwom ze een Zeeuws jaar gangrecord: 38.76 seconden. Winst was er ook voor Simon Edenburg op de 100 schoolslag bij de 15- en 16-jarigen. Philip van Moll was bij de 11- en 12-jarigen de snelste op de 100 rug slag. Met 1.15,83 zwom hij een Zeeuws record voor 12-jarigen. Diego de Meyer (De Bruinvis) won de too school bij de 13- en 14-jarigen: 1.18,23. Björn Scherbeijn (Scheldestroom) was op dreef met vier Zeeuwse re cords voor 13-jarigen. Op de 100 vrij bleef hij net boven de minuut (1.00,63), De vlinderslag zwom hij zeer sterk in 1.07,96. Halverwege zette hij ook een Zeeuws record neer: 30,96 sec. Als startzwemmer op de 4x50 me ter vrije slag zette hij wederom een Zeeuws record neer: 27,89 se conden. Hinke Oosterhoff (Luctor) zwom haar Zeeuws record op de 100 me ter vlinderslag: 1.23,59. Daarnaast werden verscheidene Zeeuwse estafettezeges genoteerd. De Luctor-mannen Bob Dalme- ijer, Steven Uijl, Simon Edenburg en Sonny Corré zwommen zelfs Zeeuwse records op de 4x50 vrij (1.46,41) en 4x40 wissel (1.57,93). UIT DUIVENSPORT Eindstanden Afdeling Zeeland'96. Oude dui ven. Vitesse: G. v.d. Kamp (Noordwelle). Mid- fond: gebr. Scheele (Terneuzen). Dagfond: K. Minderhoud (Koudekerke). Overnachtfond: H. Westveer (Oud Sabbinge). Jonge duiven. Vites se: F. Bal (Tholen). Midfond: A. Thijs&Znn (Hei kant). Natoer: J.J. Bolier (Scherpenisse). Duif kampioenen. Oude duiven. Vitesse: G. v.d. Kamp. Midfond: O. Haers (Philippine). Dag fond: K. Minderhoud. Overnachtfond: J. Steke- tee (Bruinisse). Jonge duiven. Vitesse: comb. J&M. van Belzen (Arnemuiden). Midfond: R. van Hijfte (Koewacht). Natoer: H. Calon (Slijk- plaat). Generaal: 1. gebr. Scheele (Terneuzen), 2. H. Calon (Slijkplaat), 3. comb. Traas (Nieuw- dorp), 4. gebr. Van Beveren (Nieuw Namen), 5. M. van Iwaarden (Kruiningen), 6. K. Minder houd (Koudekerke), 7. J.J. Bolier (Scherpenis se), 8. H. Mookhoek&Zn (Breskens), 9. H. Me lis (Westkapelle), 10. A. Thijs&Znn (Heikant). JUDO Geldrop. jeugdtoernooi. Sportschool Geel hoed. Tot 15 jaar. Derde plaats: Jeffrey Wirtz -42kg. Tot 10 jaar. Tweede plaats: Ryan Schaier -30kg. Manon Soukup -32kg. Derde plaats: Justin de Koning -24kg. Tot 8 jaar. Eerste plaats: Mark Jan Zonder -24kg. Derde plaats: Thomas Wirtz -24kg. Wagenbergen. Wagenbergse Judocup. Judo Goes. Tot 15 jaar. Tweede plaats: Jeffrey Hanse -42kg. Derde plaats: Jeffrey Toorenaar -42kg. Tot 12 jaar. Eerste plaats: Niek Hurkmans -38kg. Bram Heijstek -34kg. Tweede plaats: Shirley Jacobs -28kg. Tot 10 jaar. Eerste plaats: Pascalle van Gurp +40kg. Tweede plaats: Milan Theulen -30kg. Kim Hurkmans -32kg. PAARDENSPORT Renesse. Dressuur Schouwse Ruiters. Paar den Z2: 1. Amber Muelhlaus, Otto (Schouwse R.) 207. Z1: 1. Annemarie Buth, Watteau H (Schouwse R.) 209. M2: 1. Amber Muelhlaus, Tomboy, 191. M1: 1. Leon Capello, Nango (Schouwse R.) 184. L2: 1. Dunesjka van de Veer, Iris (Se-Ros) 176. L1: 1. Cathelijne Hib- ma, Nadruta (Wouw) 181. Pony's Z2 cat. DE: 1. Nicole van Niedek, Nandu, 62.89%. M1 cat. D: 1. Shirley Romer, Tisento, 194. M1 cat. ABC: 1. Feabienne Schot, Fab's Andros (Schouwse R.) 200. L2 cat. CD: 1. Quinty van Tatenhove, Peter van de Wellsitutefarm (Gou we Reyers) 182. L1 cat. DE: 1. Joey van Taten hove,Meerkes Purioso (Gouwe Reyers) 181. Tweede proef Z2: 1. Irma van Niedek, Winzo, 210. Z1: 1. Shirley Romer, Utah (Schouwse R.) 205. M2: 1. Amber Muelhlaus, Tomboy, 192. M1: 1. Tony van de Hiele, Veersedam's Wilo- nya, 194. L2: 1. Nanja Mastenbroek, Annaban- ta (Sasr.) 180. L1: 1. Jolanda Bevelander, Andretti B (Schouwse R.) 185. Pony's Z2 cat. DE: 1. Nicole van Niedek, Nandu, 72.78%. M1 cat. D: 1. Shirley Romer, Tisento, 184. M1 cat. ABC: 1. Feabienne Schot, Fab's Andros, 203. L2 cat. CD: 1. Quinty van Tatenhove, Peter van de Wellsitutefarm, 182. L1 cat. DE: 1. Joey van Tatenhove, Meerkes Purioso en Enya van Gils, Ristan (Schouwse R.) 183. WIELRENNEN Lochristie. Waod-koers. Categorie B: 7. Rudi Rabout (Heinkenszand). Cat D: 8. Rob Ocraft (Terneuzen). Cat E:-4. Wim de Waal (Axel). Cat G: 20. Ko Tolhoek (Yerseke). Cat G+: 16. Edward Batersby (Vlissingen). SINT PHILIPSLAND - De voetbalver eniging Noad'67 heeft Herman Kruis, coach van het Nederlands dameshockeyteam, weten te strik ken voor een driedaagse voetbalac tiviteit in de herfstvakantie. Kruis, in zijn dagelijks leven directeur van het Johan Cruijff College Ros- sendaal, reikt op woensdag 28 ok tober de deelnamecertificaten uit. Noad'67 stelt voetballers van maan dag 26 tot en met woensdag 28 ok tober in staat drie dagen lang te trainen als een topsporter. Tal van trainers hebben hun medewerking toegezegd, zoals de Feyenoorders Jean Paul van Gastel en Gaston Taument. Verder is er een jeugdtrainer van de Arsenal Soccer School in Sint -Philipsland aanwezig. Erica Terps tra, voorzitter van de sportkoepel NOCNSF, geeft op maandag 26 ok tober het startschot voor de drie daagse voetbalschool. #CMtANï] Borut Bozic (rechts) werd zondag derde achter Philippe Gilbert (midden) en Tom Boonen. foto Remy de la Mauviniere/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 130