zeeland 123 Het vlot lag vast aan de bijkeuken JORDANIË MAROKKO 'Kinderporno wordt steeds extremer' KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Jongeren leggen kabinet vuur na aan de schenen JORDANIË JORDANIË ISRAËLI JORDANIË SYRIË SuPerschern dinsdag 13 oktober 2009 DEN HAAG - Gabriëlla Dzierzak uit Goes was gisteren cretaris Bussemaker. De jongeren voelden de bewinds één van de negen Zeeuwse scholieren die meededen personen aan de tand over de kredietcrisis, biologisch aan het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer. eten, kunst en internet en drugsbeleid. Dit alles onder In totaal stonden 130 jongeren in de Kamer tegenover leiding van Gerdi Verbeet, voorzitter van de Tweede Ka de ministers Bos, Verburg, Plasterk, Rouvoet en staatsse- mer. foto Jos van Leeuwen MIDDELBURG - Kinderporno wordt steeds gewelddadiger, steeds extre mer, aldus officier van justitie G. van der Hofstede. Daardoor lo pen in landen met een zwak rechtssysteem steeds meer kindè- ren het risico slachtoffer te wor den van bendes die zich bezighou den met kinderporno, zo hield hij gisteren een 47-jarige inwoner van Westdorpe voor. Die man moest voor de Middel burgse rechtbank verschijnen om dat de politie op zijn computer en externe harde schijf kinderporno aantrof: 232 foto's en 7 films. Vol gens de officier ging het bij die fo to's om zeer walgelijke beelden, waarbij kinderen van zes en zeven jaar werden misbruikt. De politie kwam de man op het spoor omdat zijn computeradres opdook tij dens een onderzoek van de Spaan se politie naar een kinderporno- bende. In eerste instantie vond de politie niets op zijn harde schijf. De foto's en films zaten namelijk verstopt in een verborgen map, die pas zichtbaar werd na het in schakelen van speciale apparatuur. Op een vraag van een van de rech ters vertelde de man dat hij zelf ook een dochter heeft en niet graag zou zien dat zij ook zo op in ternet zou zijn te vinden. De man ontkende dat hij bewust op zoek was geweest naar kinder porno. Volgens hem zocht hij fo to's van jonge modellen en was die porno een soort onbedoelde bijvangst. De officier geloofde daar weinig van. Hij raadde de man aan om in behandeling te gaan omdat hij nog steeds in een 'ontkennen de fase zit'. Daarnaast eiste hij een celstraf van twaalf maanden waar van zes voorwaardelijk. Uitspraak op 26 september. Het is 65 jaar geleden dat de bevrij ding van Zeeland werd ingezet met de Slag om de Schelde. De krant blikt tot eind november terug. door Jan van Damme In West-Zeeuws-Vlaanderen en bij de Kreekrakdam werd op en rond 13 oktober om elke meter grond gevochten. Walche ren was in bange afwachting. De dijken waren vanaf 3 oktober ge bombardeerd, het eiland liep gelei delijk onder water. Het ging best langzaam, herinnert Leida Flipse-Besuijen zich. Ze was toen negen jaar en woonde met haar ouders, een vier jaar oudere zus en haar grootmoeder in de Van Turnhoutstraat. Veel Soubur gers trokken weg. Haar ouders heb ben geprobeerd een adres in Mid delburg te vinden, maar tever geefs. Dus bleven ze in Souburg, waar eerst hun regenbak en kelder vol water liepen. Uiteindelijk stond er bij elke vloed ongeveer één meter water in huis. Boven werd een slaapkamer als woonka mer en keuken ingericht. Het for nuis werd naar boven verhuisd, het werd aangesloten op een extra gat in de schoorsteen. Hout was er genoeg. Toen het water kwam mochten de Souburgers de aan het eind van de straat nog op het land staande oogst ophalen. Ook alle houten palen, die er stonden om luchtlandingen tegen te gaan - de Rommelasperges - werden mee genomen. „Ik heb er heel wat blok ken van gezaagd", zegt mevrouw Flipse. Vader Besuijen bouwde van de palen een vlot, dat aan de bijkeuken werd afgemeerd. De bombardementen en beschie tingen op Vlissingen waren beang stigend. Dat gold voor alle oorlogs jaren. Haar vader werkte op scheepswerf De Schelde en lag dus vaak onder vuur. Zal vader van avond wel thuiskomen, was de be nauwende vraag elke keer als ze de bommen hoorden vallen. In de loop van oktober kregen ze met be schietingen vanuit Zeeuws- Vlaan deren te maken. De kelder stond vol water, dus ze konden niet schuilen. Moedei; legde dekens on der de eetkamertafel, als de grana ten over hun dak floten. Mevrouw Flipse: „We gingen in die tijd vroeg naar bed. Vaak had den we een verstoorde nachtrust, door de bommenwerpers die over vlogen richting Duitsland. Dan lag je een groot deel van de nacht wak ker. We hadden geen stroom. Drinkwater werd met een tankwa gen op het Oranjeplein gebracht." Pas in januari 1946 werd de dijk ge dicht. De jonge Leida mocht de zomer na de bevrijding in haar eigen straat zwemmen. Een geweldige tijd, zegt ze nu. Haar vader gaf pas het sein veilig, als de vloed op het hoogste punt was. „Dan sprongen we vanaf het platte dak zo in het water." Heeft u ook een verhaal over de bevrij ding? Bel 0118-434010. 8-daagse rondreis o.b.v. 7 x logies en ontbijt Vertrek: za. en do. van 28/11 t/m 3/4 vlucht, verblijf in toeristenklasse hotels, excursies en rondreis per comfortabele bus Nederlandssprekende reisleiding diverse verlengingsmogelijkheden (5 en 8 dgn) met highlights als het beroemde Petra, de Dode Zee en de kleurrijke Wadi Rum rotswoestijn ArkeFly, zie www.kras.nl/38116 Royal Jordanian, zie www.kras.nl/35683 15-daagse rondreis o.b.v. 14 x logies en ontbijt Vertrek: van 5/1 t/m 13/3 vlucht met ArkeFly, verblijf in 3-sterren hotels, excursies en rondreis per comfortabele bus Nederlandssprekende reisleiding prachtige excursies naar o.a. de mystieke rozerode rotsstad Petra, de citadel van Amman, de rotswoestijn Wadi Rum, een stadstour langs de vele hoogtepunten van indrukwekkend Jeru zalem, de Dode Zee en badplaats Eilat Zie www.kras.nl/38121 15-daagse rondreis o.b.v. 14 x logies en ontbijt Vertrek: ma. en wo. op 14/12, 10/3 en 7/4 vlucht, verblijf in toeristenklasse hotels, excursies en rondreis per comfortabele bus Nederlandssprekende reisleiding indrukwekkende rondreis met een bezoek aan o.a. Petra, Wadi Rum woestijn, een uitgebreide stadstour door Amman en de Syrische highlights met het fascinerende Damascus, Palmyra en Aleppo met het Qalaat Sama'an klooster Zie www.kras.nl/38120 8-daagse rondreis Tot 80 in prijs verlaagd! o.b.v. 7 x logies en ontbijt Vertrek: zo. van 1/11 f/m 28/3 Zie www.kras.nl/74728 Kasbahs oases van MAROKKO J 8-daagse rondreis Met verblijf in authentieke kasbahs! o.b.v. 7 x ontbijt, 1 x lunch en 6 x diner Vertrek: di. van 20/10 t/m 30/3 Zie www.kras.nl/35060 Highlights van MAROKKO 15-daagse rondreis Rondreis inclusief strandverlenging! o.b.v. 14 x ontbijt, 1 x lunch en 10 x diner Vertrek: vr. van 6/11 t/m 26/3 Zie www.kras.nl/74727 waarom zou je meer betalen 15 cpm Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 125