Golfen op St. Andrews 181 zeeland Paul Krugerstraat dicht Q Daten tijdens het eten voor Zeeuwse singles N256 tot en met donderdag afgesloten Voorlichtingsmiddag voor ouderen Nationale oogcollecte zoekt collectanten BIERTAPPEN Robbert Lavën dinsdag 13 oktober 2009 w M Saint Andrews golflinks aan de Schotse oostkust, straks in De Mortiere... GOES GOES - De N256, Goes-Zierikzee, is vanaf vandaag tot en met donder dag dicht van 19.00 tot 06.00 uur vanwege wegwerkzaamheden. Het verkeer wordt de komende avon den en nachten omgeleid. De wegmarkering "wordt ver nieuwd tussen verkeerslichten van de kruising Wolphaartsdijk-Wilhel- minadorp en de Zandkreeksluis. Het verkeer tussen Zierikzee en Goes kan tijdens de werkzaamhe den over de parallelweg rijden. door Selma Osman VLISSINGEN - Het is voor veel al leenstaande 35-plussers een her kenbaar probleem: je wilt nieuwe mensen ontmoeten, maar je gaat niet zo snel in je eentje weg. Mir jam de Hond uit Vlissingen biedt Zeeuwse singles sinds kort de hel pende hand: daten bij het eten. Mirjams doelgroep is heel breed: van iemand die een stapvriend, een koffievriendin of een wandel maatje zoekt tot het ontmoeten van een nieuwe liefde. Met 35-plus- avonden in buurtcentrum Open Hof in het Vlissingse Paauwen- burg hoopt ze mensen op de eer ste plaats een gezellige avond te be zorgen. „En het is een manier om je kennissenkring uit te breiden." Omdat het volgens Mirjam erg moeilijk is om spontaan leuke mensen te leren kennen en inter net erg onpersoonlijk is, begint ze 11 november met Souldate-avon- den. „Een Zeeuwse stijl van speed- daten - die niet zo gehaast is - on der het genot van een drankje en verschillende tapashapjes. Ik denk dat daar in Zeeland best behoefte aan is; het speeddaten begint zo ongeveer in Breda." De bijeenkomsten die Mirjam or- SEROOSKERKE De Commissie Welzijn Ouderen i Serooskerke en de Protestants Christelijke Ouderen Bond houden vanmiddag vanaf 14.00 uur een voorlichtingsmiddag voor vijftig plussers in De Zandput. Theaterge zelschap De Zingende Sterren voert een toneelstuk op. ZOUTELANDE Lut Lievense-Nauts uit Zoutelande zoekt mensen die in haar dorp wil len collecteren voor Stichting Oog fonds Nederland. Van 30 november tot en met 5 december wordt voor de eerste keer de Nationale Oogcol lecte gehouden. Hierbij wordt sa mengewerkt door Stichting Oog fonds Nederland en Vereniging Bar- timéus Sonneheerdt. Collectanten kunnen zich melden bij Lut Lie- vense: llievense@zeelandnet.nl of 0118-562194. Q www.oogcollecte.nl ganiseert, heeft ze zelf gemist toen ze negen jaar geleden net geschei den was. „Ik ben iemand die niet echt van stappen houdt, maar het wel gezellig vindt om met mensen te gaan eten." Acht jaar liep ze rond met het idee en pas nu - nadat ze een catering bedrijfje is begonnen - voert ze het uit. Bewust koos ze voor de combinatie van eten en kletsen. „Iedereen moet eten. Er zitten veel mensen alleen thuis met hun bord voor de tv." De Vlissingse denkt dat de verborgen eenzaamheid groot is. „Dat bevestigen de tele foontjes van mensen die zich aan melden." 'Ik kom wel alleen hoor', hoort ze vaak, verontschuldigend. De souldate-avonden in de Vlis singse gasterij De Gelagkamer zijn bedoeld voor 35 tot 55-jarigen. Mir jams andere ontmoetingsavonden in Paauwenburg kennen geen leef tijdsbovengrens. Tot haar verba zing trok de eerste avond in sep tember meteen al deelnemers van ver buiten Vlissingen. „Er waren tussen alle vrouwen helaas maar twee mannen. Dus mannen: kom op!" Aanmelden kan per telefoon 06-34768522 of via e-mail: mirlo- ve4food@hotmail.com Binnenkort opent op ZEP een indoorgolfbaan. Vier golfsimulatoren zorgen er voor dat golfers - althans vir tueel - overal ter wereld kun nen spelen. Zelfs in de re gen, zonder nat te worden. door Emile Calon Een balletje slaan op het prestigieuze Saint Andrews is over ruim an derhalve maand ook weggelegd voor Zeeuw en zonder golfVaardigheidsbewijs. Ze hoeven dan niet eens naar de oostkust van Schotland af te rei zen maar kunnen terecht in Mid delburg waar op 1 december op ZEP een indoorgolfbaan in ge bruik wordt genomen. Met behulp van vier verschillende golfsimulatoren kunnen belangstel lenden daar virtueel spelen op maar liefst 117 verschillende ba nen, aldus initiatiefnemer Rein van Vliet. Zowat alle beroemde en beruchte banen zitten in die simu- latoren. Ook is het volgens hem mogelijk te spelen onder allerlei weersom standigheden. Een druilige regen bij windkracht vier uit het zuid oosten? Geen probleem, aldus de óndernemer, die 21 jaar de Zee landhallen exploiteerde. Na de verkoop van die Goese hal len in 2006 dacht Van Vliet met al leen wat adviseurschappen het rus tig aan te kunnen doen. Tot hij in het buitenland kennis maakte met indoorgolf Hij besefte direct dat een dergelij ke attractie ook thuishoort in Zee land, in een provincie met veel re creanten en ouderen. Een markt onderzoek bevestigde zijn vermoe den. Hij koos vervolgens voor ZEP omdat daar al een golfbaan ligt, een nieuwe wijk wordt gebouwd en er meerdere andere attracties zijn. Van Vliet financiert de indoor- baan zelf Volgens hem was geen bank bereid om geld in het project te steken. Dat komt volgens hem niet door het risicovolle project, maar omdat banken door de crisis momenteel zeer terughoudend zijn om geld in nieuwe projecten te steken. En een indoorgolfbaan is iets nieuws. Tot nu toe zijn er alleen in Amstelveen en Den Haag zulke ba nen. Voor Zuid-Nederland wordt de Middelburgse baan de eerste. Oudere golfers die niet meer VLISSINGEN - Een deel van de Paul Krugerstraat in Vlissingen wordt donderdag de hele dag afgesloten voor verkeer. Onder de rijbaan (in de richting van de Keersluisbrug is ter hoogte van de bushalte bij de Singel een lekkage in de rioolput ontstaan. Door die lekkage is ook zand weg gespoeld zodat het wegdek zicht baar verzakt is. Donderdag wordt uitsluitend de noodreparatie aan de rioolput uit gevoerd. Het verkeer, inclusief de kwiek genoeg zijn om een comple te buitenbaan af te lopen, vormen een van zijn doelgroepen. Zeker in de herfst- en de wintermaanden komt die groep niet meer op de buitengreens, weet hij. „Terwijl ze wel willen golfen." Zijn indoor- baan is volgens hem dan ook bij uitstek de plek waar die groep kan blijven golfen en de vaardigheid op peil kan houden. De ondernemer mikt ook op bedrijfsuitjes. Zulke in- doorbanen zijn volgens hem daar ideaal voor omdat zowel beginners als gevorderden daar sa- lijndienst van Connexxion, wordt omgeleid via de Singel en de Van Dishoeckstraat. Later zal het ontstane gat en het verzakte wegdek worden gerepa reerd. Het moment van die werk zaamheden wordt afgestemd op wegwerkzaamheden in de rest van de stad. Want momenteel zijn ook al de President Rooseveltlaan en de Kou- dekerkseweg (beide hoofdwegen) gedeeltelijk afgesloten voor weg werkzaamheden. men terecht kunnen en ze niet af hankelijk zijn van het weer. Hij vertelt ook dat er altijd mini maal één instructeur aanwezig is die mensen kan adviseren hoe ze moeten staan en slaan. Ook kun nen de slagen op een usb-stick worden opgenomen zodat men sen thuis kunnen zien wat ze goed en slecht deden. Hij verzekert ook dat in zijn indoorbaan er ook geoe fend kan worden op slaan vanuit de bunker oftewel vanuit de zand bak. Het balletje komt dan op hoogpolig tapijt te liggen terwijl de simulator rekening houdt met de 'kracht' van de slag. En iemand mmm in uil BH Video van het Zeeuwse kampioen schap biertappen is te zien op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fotoalbum Mirjam de Hond wil met maandelijkse bijeenkomsten mensen die alleen zijn een gezellige avond bezorgen. foto Lex de Meester SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl Donkerblauw Zwart lak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 120