Zeeland PZC Panoramaschilders in Plaatwerkerij Nek contacta.nl 12 32ss - ü*2s Overvaller heeft korst op hand almanak 2009 Zuid-West Nederland! i 15 oktl 14.00 - 22^00 WALCHEREN 18 en 19 17 21 SCHELDEKWARTIER Zware Plaatwerkerij is eerste Scheldefabriek die opknapbeurt krijgt Net echt Golfen op St. Andrews gewoon in de Mortiere Dinsdag 13 oktober 2009 Met trillende handen serveert de ervaren biertapper vier vaasjes Tip? walcheren@pzc.nl W - JC Mi SM»*! door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Geen markthal, maar een atelier. Dat is de voorlopige be stemming van de Zware Plaatwer kerij, op het Scheldeterrein in Vlis- singen. De hoge wanden zijn er ge schikt om het metershoge panora ma van Walcheren te voltooien. Om de twintig schilders hun werk veilig te laten doen, krijgt het casco van de fabriek eerst een basale op knapbeurt. Dat gebeurt nog dit jaar. Bovendien wordt de vloer geë galiseerd, toiletten en verlichting aangelegd, water en elektra aange sloten en komen er nooduitgan gen. Daarvoor haalt de gemeente twèe ton uit de grondexploitatie van het Scheldekwartier. Zodra het kan, verkassen de schil ders hun materiaal van de loods aan de Kleverskerkseweg in Middel burg naar het Scheldeterrein. In middels staat dertig meter van het gigantische schilderij, dat ooit drie honderdvijftig meter moet tellen, op doek. Van de gemeente mogen de schilders er vijf jaar hun gang gaan, tegen 'hooguit een kleine ver goeding', maar hoofdschilder Kees van Citters denkt het werk binnen drie jaar af te hebben. Wat er dan mee gebeurt, is nog niet helder. Het voordeel van de Plaatwerkerij is de ruimte. Het panorama neemt maar de helft in beslag. Een paar uur per week zal de hal open zijn, zodat ook het publiek er een kijkje kan nemen. Irritant is dat niet, ver wacht Van Citters. „Ik werk al veel buiten, dus in de openbaarheid. ]e komt tot beter werk als je alleen bent, maar je ontwikkelt een oli fantenhuid tegen voorbijgangers die iets zeggen van je werk." Tot dusver werd steeds gesproken van een overdekte markthal in de Plaatwerkerij, om een verbinding te slaan tussen de binnenstad en het Scheldekwartier. Dat kan altijd nog, zegt gemeentevoorlichter Mir jam de Jong. „Op langere termijn willen we absoluut een commer ciële partij, maar dit vindt de ge meente een mooie oplossing op korte termijn. Dan gebeurt er ten minste iets in het pand." Ook de Machinefabriek krijgt een tijdelijke invulling. De vier Rotter damse stedenbouwkundige bu reaus die de oude fabriek een laat ste kans mochten geven - Bokx, Mei, BMC en Walas The Maverick - werken daar een plan voor uit. BROUWERSHAVEN - De man die zondagmiddag het havenmeester kantoor in de Nieuwe Jachthaven in Brouwershaven heeft overval len, heeft aan één van zijn handen een langwerpige korst door een eerdere verwonding. De politie heeft dat bekend gemaakt in aan vulling op het eerder verstrekte sig nalement. Het gaat om een blanke man van ongeveer 40 jaar. Hij is rond de 1,85 meter lang, heeft een grof postuur en is stevig gebouwd. Tip? redactie@pzc.nl Tijdens de maaltijd vertelde de zeven jarige Perry dat hij de dag daarvoor 'zijn nek had gebroken op de trampo line'. Zijn moeder vertelde hem dat dat niet kon: je nek breken én gewoon aan tafel aan de warme hap zitten. Als Perry echt zijn nek had gebro ken, dan zou hij nu in het ziekenhuis liggen en misschien wel nooit meer kunnen lopen. „Je kunt wel zeggen: 'ik kwam ver keerd terecht en mijn nek doet zeer'", onderwees zijn moeder. Die taalkun dige opmerking viel helemaal ver keerd bij zoonlief. De tranen sprongen in z'n ogen en half huilend zei hij tegen zijn moe der: „Je gelooft me ook nooit! Als ik van jou m'n kamer moet opruimen, zeg jij toch ook altijd: Ik breek m'n nek." 3? of«5G»A«£ mm 'tCrCi MIDDELBURG - De band tussen het witgoed en Tokio Hotel en de liefhebbers van de nieuw- Berlijn en zal op 27 oktober in Parijs eindigen. De band speelde gisteren nummers van hun de fans tussen de broodmachines en de elek- ste videotechniek op een holografisch concert Dan opent in de Franse hoofdstad een enor- nieuwste cd Humanoid. En de band mocht er trische tandenborstels. De jarige Media Markt van de Duitse band. me winkel en zal Tokio Hotel er ook in het dan niet echt staan, er werd wel echt gegild, in Middelburg trakteerde tientallen fans van De holografische tour begon op 2 oktober in echt te zien zijn. foto Rolf de Feijter NIEUW! Sympc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 119