Panoramaschilders in Plaatwerkerij 22 zeeland ii Maryso Reimerswaal treedt op tegen misbruik afvalbak treedt op met COïers SCHELDEKWARTIER Zware Plaatwerkerij is eerste Scheldefabriek die opknapbeurt krijgt N256 even dicht voor nieuwe wegmarkering Suzanna Jansen leest uit Het Pauperparadijs Cor Bakker speelt voor nabestaanden Dijken én praathuis kunnen er weer tegen U boekt al een 8-daagse vakantie voor slechts €369.-! Marysol Jovinkbassist Han Thie dinsdag 13 oktober 2009 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Geen markthal, maar een atelier. Dat is de voorlopige be stemming van de Zware Plaatwer kerij, op het Scheldeterrein in Vlis- singen. De hoge wanden zijn er ge schikt om het metershoge panora ma van Walcheren te voltooien. Om de twintig schilders hun werk veilig te laten doen, krijgt het casco van de fabriek eerst een basale op knapbeurt. Dat gebeurt nog dit jaar. Bovendien wordt de vloer geë galiseerd, toiletten en verlichting aangelegd, water en elektra aange sloten en komen er nooduitgan gen. Daarvoor haalt de gemeente twee ton uit de grondexploitatie van het Scheldekwartier. Zodra het kan, verkassen de schil ders hun materiaal van de loods aan de Kleverskerkseweg in Middel burg naar het Scheldeterrein. In middels staat dertig meter van het gigantische schilderij, dat ooit drie honderdvijftig meter moet tellen, op doek. Van de gemeente mogen de schil ders er vijf jaar hun gang gaan, te gen 'hooguit een kleine vergoe ding', maar hoofdschilder Kees van Citters denkt het werk binnen drie jaar af te hebben. Wat er dan mee gebeurt, is nog niet helder. Het voordeel van de Plaatwerkerij is de ruimte. Het panorama neemt maar de helft in beslag. Een paar uur per week zal de hal open zijn, zodat ook het publiek er een kijkje kan nemen. Irritant is dat niet, ver wacht Van Citters. „Ik werk al veel buiten, dus in de openbaarheid. Je komt tot beter werk als je alleen bent, maar je ontwikkelt een oli fantenhuid tegen voorbijgangers die iets zeggen, van je werk." Tot dusver werd steeds gesproken van een overdekte markthal in de Plaatwerkerij, om een verbinding te slaan tussen de binnenstad en het Scheldekwartier. Dat kan altijd nog, zegt gemeente- voorlichter Mirjam de Jong. „Op langere termijn willen we absoluut een commerciële partij, maar dit vindt de gemeente een mooie op lossing op korte termijn. Dan ge beurt er tenminste iets in het pand." GOES De N256 is vanaf vandaag tot en met donderdag dicht van 19.00 tot 06.00 uur. De wegmarkering wordt vernieuwd tussen verkeerslichten van de kruising Wolphaarts- dijk-Wilhelminadorp en de Zand- kreeksluis. Verkeer tussen Zierik- zee en Goes kan 's avonds en 's nachts over de parallelweg rijden. BIEZELINGE Schrijfster Suzanna Jansen houdt vanavond vanaf 19.30 uur een le zing in De Heijzon in Biezelinge. Ze leest voor uit haar bestseller Het Pauperparadijs. Van haar boek zijn in een halfjaar 100.000 exem plaren verkocht. Het Pauperpara dijs handelt over armoede. GOES Wie zijn overleden dierbaren in een rustige, muzikale sfeer wil her inneren en herdenken, kan mor gen terecht in het uitvaartcentrum van Monuta in Goes. Daar speelt Cor Bakker, bekend van zijn samen werking met Paul de Leeuw, vanaf 19.30 uur. Het uitvaartcentrum is te vinden aan de Fluitekruidstraat 8. KRUININGEN - Met de heropening van praathuis De Punt aan de Sluisweg in Kruiningen is gisteren de dijkversterking van de Kruiningenpolder offici eel afgesloten. Aan de Zimmermanpolder legt Waterschap Zeeuwse Eilanden de laatste hand. Beide dijken, die als erg zwak te boek stonden, zijn opgehoogd en zouden nu weer bestand moe ten zijn tegen een superstorm die eens in de vier duizend jaar kan voorkomen. Het praathuis moest vanwege de werkzaamheden worden ver plaatst. Speciaal voor de gelegenheid had Bei Cock op de wijs van het Zeeuws volkslied een tekst geschreven, die gisteren door de aanwezi gen luidkeels ten gehore werd gebracht. foto Ronald den Dekker KRUININGEN - Reimerswaal gaat afvalcontainers bij wooncom- handhavend optreden tegen onei- plexen. Met enige regelmaat ko- genlijk gebruik van gezamenlijke men bij de gemeente meldingen binnen van onrechtmatig gebruik van de containers. Doordat niet-be- woners hun afval er ook ingooien, raken de containers vol en wordt afval naast de bakken gezet. Dat geeft stankoverlast en ongedierte. van Jovinkbassist Han Thie speelt zaterdag in De Ballentent in Hein- kenszand (21.00 uur) en zondag in Heartbreakcafé in Goes (16.00 uur). Costa del So! - Marbella Costa de la Luz - Isla Canela Eer* zonnige vakantie in de wintermaanden..droomt u nier ook van? Heerlijk genieten van de gezelligheid. Jekker eten en een aangenaam zonnetjes Inclusief: -8 daagse vliegreis Mailorca - Extra voordelig door subsidie van Spaanse Overheid. De Spaanse overheid wli het seniorentoërisme naar de winterzon bestemmingen Mailorca, Menorca, Costa del Sol én Costa de la Luz stimuleren.Marysol ontvangt hiervoor subsidie vanuit de Spaanse Overheid. Hierdoor kunt u extreem voordelig op vakantie! -incl. vlucht, transfer, volpension en 2 halve dag excursies Hotel Barceló Isla Canela Hotel Rincon Andaluz Hotel Barceló Pueblo Park - volpension incl. water en wijn bij de maaltijden Vertrek 30 oktober, 6 en 13 november, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: ICANBARA Vertrek 2,4, 6 en 7 november, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: MARBRINA Vertrek 21 en 23 oktober, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 369.- CODE: PALMHBAA HEINKENSZAND De Achterhoekse coverband OMA Ga naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Alle vertrekdata, verblijfduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 102