Lammerenburg tegen zendmast zeeland 129 $ÊÊ^!w 1 Hof eist eerder vonnis bin n9n Palladio uit PROTEST Honderdvijftig bezwaren ingediend tegen komst umts-paal bij Vlissingse wijk Zorgverzekeraar Alle aandacht zaterdag 10 oktober 2009 door Miriam van den Broek VUSSINGEN - Na alle commotie over het plaatsen van een UMTS-mast bij Westduin, is nu de wijk Lammerenburg in rep en roer. Ook daar wil de gemeente Vlissingen een antennemast plaat sen van veertig meter hoogte. De mast moet komen op het terrein van Manege Scheldestad. Zo'n honderdvijftig bezwaren zijn in middels bij de gemeente inge diend. De bewoners vinden het onbegrij pelijk dat de mast in een woonge bied komt. Zij zien liever dat de mast verderop, in het buitenge bied wordt geplaatst. In hun bezwaren geven de bewo ners van Lammerenburg aan dat ze het horizonvervuiling vinden. „En dat terwijl deze wijk te boek staat als groen, natuurlijk en fraai", zegt Catalijne Peeters, die zich sa men met anderen uit de wijk ver zet tegen de komst van de mast. De bewoners vrezen ook overlast door fluittonen die ontstaan als de wind door de mast blaast. Ze zijn bezorgd over straling en ze zijn bang dat hun woningen, dié bin nen een straal van honderd meter van de mast staan, in waarde da len. „Bovendien heeft de gemeente al tijd gezegd dat er op de plaats van de volkstuinen en de manege wo ningen zouden komen. Maar dat plan is nu dus blijkbaar ge schrapt", zegt Peeters. Volgens wethouder Piet Polder man zijn de woningbouwplannen inderdaad geschrapt en is de loca tie van de manege de enige waar de mast kan komen. „Het buitenge bied levert andere problemen op. Bovendien heeft KPN aangegeven dat er in Lammerenburg en een deel van Paauwenburg onvoldoen de dekking is. We hebben gekeken of de apparatuur op een hoog ge bouw kan komen, maar dat is niet het geval. Ik begrijp dat mensen straks tegen die mast aan kijken. Ik wil het niet bagatelliseren. Maar het is een smalle antenne en de poot wordt mooi weggewerkt tus sen groen. En het is nodig. Het is, voor zover ik weet, de laatste gsm-antenne die in Vlissingen ge plaatst moet worden. Wel moeten we nog kijken of er extra C2000 masten in de binnenstad nodig zijn voor de communicatie van de hulpdiensten. Maar die zijn klei ner." Dat nu zoveel bewoners bezwaar hebben aangetekend, verontrust Polderman niet. „Voor de mast in Westduin zijn duizend zienswij zen ingediend. Slechts één per soon heeft daarna beroep aangete kend. En dat beroep heeft hij nog ingetrokken ook. Dus zo diep zit het blijkbaar allemaal niet." Catalijne Peeters met het pamflet dat door de hele wijk Lammerenburg verspreid is. De bewoners vinden dat een veertig meter hoge zendmast niet past in een woongebied. foto Ruben Oreel Geniet u al van een mooi verlichte tuin? F if* ü5t "SEwTa! Vandaag tekent Allemekinders-Beveland groenprojecten uw tuinplan en beantwoordt uw tuinvragen! buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenult.nl DEN HAAG - Een 57-jarige buschauf feur uit Borssele, die door het Openbaar Ministerie in hoger be roep naar het gerechtshof in Den Haag was gesleept, barstte gisteren steeds in huilen uit. Hij lijdt nog steeds onder het door hem veroor zaakte verkeersongeluk op de Lan- gevielbuitenbrug in Middelburg, september twee jaar geleden. De Connexxion lijnbuschauffeur had een inschattingsfout gemaakt, zei hij. Toen hij auto's tegemoet zag komen op de smalle brug, week hij uit naar rechts en raakte een fietster. Die brak haar elleboog. De chauffeur hoorde in oktober vo rig jaar bij de rechtbank Middel burg een werkstraf van 240 uur ei sen naast een rij-ontzegging van twee jaar. De Middelburgse recht bank bepaalde de straf echter op 60 uur taakstraf en een voorwaar delijke rij-ontzeging van een half jaar. Het OM ging in beroep. De hofaanklager volgde met zijn eis het Middelburgse vonnis van 60 uur taakstraf arbeid en voorwaarde lijke rij-ontzegging. Uitspraak 23 oktober. fiHvJa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31