261 zeeland Ontzettend trots na het maken 'Zoef, zoef en weg is die ton' in Balans 'Digitaal is leuk, maar ik College volgt keuzecommissie schouwburg voor Brabant en Zeeland Vrouwenmorgen in Zionskerk Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fotoalbum zaterdag 10 oktober 2009 W VLISSINGEN - Moet Vlissingen 90.000 euro uittrekken om de wiel renners van de Giro d'Italia vol gend jaar door de stad te laten rij den? Zet je met een dergelijk eve nement een stad op de kaart? En zou het een positief effect hebben op het toerisme in de stad? Voor fractievoorzitter Cock Kap- aan van de RPCU is het duidelijk: „Het is: Zoef, zoef. En weg is die ton. Voor een start- en finishplaats is het een ander verhaal. Maar ik heb deze zomer naar de Giro geke ken en ik heb niet gezien hoe plaat sen waar het peloton kort door heen komt, daar voordeel van heb ben", zei hij tijdens de commissie financiën. Wethouder Jaques Suurmond durfde de vraag om te draaien. „Ik denk dat ik juist veel vragen van de raad zou krijgen als Vlissingen niets zou doen, terwijl de Giro wel finisht in Middelburg. Het is een evenement van formaat. Als je een etappe door je gemeente kan lei den, moet je dat doen. Het is van belang voor de sportbeleving van de eigen inwoners, het is van be lang voor de bezoekers die afko men op de Giro en het is van be lang voor de uitstraling die je ge meente via de media krijgt." De gemeenteraad neemt 22 okto ber hierover een besluit. MIDDELBURG - Het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Middelburg volgt de be oordelingscommissie in haar keu ze voor de visie van combinatie Verhoeven CS/Okra op de nieuwe schouwburg aan het Molenwater. Het college heeft deze week beslo ten het advies van de commissie over te nemen, maar koppelt er wel een voorwaarde aan. Eerst moet gekeken worden hoe de schouwburg soberder kan worden uitgevoerd. Vervolgens wordt de versobering voorgelegd aan de ge meenteraad (in december of janua ri). Als de raad akkoord is, krijgt Verhoeven CS/Okra de definitieve opdracht voor het ontwerpen van een schouwburg en park. De versobering van de schouw burg was een maand geleden al aangekondigd, als onderdeel van een reeks bezuinigingen. Op 11 november verschijnt de zorgspecial - - In Balans verschijnt bij BN/DeStem, PZC, Brabants Dagblad, en Eindhovens Dagblad. Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076-53122 77 Het valt bijna niet uit te leg gen hoe veel foto's beteke nen voor ouderen. Daarom zette fotografe Silvia Wenne- kes zeven bewoners van Ter Reede achter haar digitale camera. Het resultaat bleek zo verrassend, dat het een foto-expositie waard was. door Selma Osman Bijzonder is de titel van de tentoonstelling die tot en met 31 oktober aan de wanden van het Vlissingse zorgcentrum Ter Reede hangt. In zeven tweelui ken laten bewoners zien welke her inneringen ze koesteren en wat hen dagelijks bezighoudt. Silvia Wennekes wil met het foto project aantonen dat ouderen nog actief zijn en ook iets bijdragen aan hun omgeving. „Want je hoort zo vaak dat we ouderen maar 'opsluiten' in bejaardentehui zen." Wennekes' 86-jarige moeder, Dani- ca Wennekes-Slivnjak, woont sinds twee jaar in Ter Reede. Die had zich, net zoals de meeste be woners, omringd met alle foto's die haar dierbaar waren. „Maar ik vond het zo jammer dat ze haar rolfilmcamera, een Leica, niet meer gebruikte." En dus liet Silvia haar moeder zien dat ze nog best zelf kon fotograferen. Ook digitaal. „Want het zit 'em niet in welke ca mera je gebruikt. Bij fotograferen gaat het er vooral om dat je 'kijkt'." Omdat Silvia andere bewoners het zelfde plezier gunde als haar eigen moeder, plaatste ze een oproep in het maandkrantje van Ter Reede. Al snel meldden zich enthousiaste cursisten. „De oudste, Janneke Neeteson-Kense, was 94 jaar toen ze met het project meedeed. Ze is inmiddels overleden, maar haar werk hangt er wel." Silvia Wennekes begon haar loop baan als fotograaf met het maken van tuinreportages voor verschil lende bladen. Later kwamen daar reportages van kinderen, gezinnen en families bij. „Mijn kennis van omgevingspsychologie uit een eer dere opleiding bleek een hulpmid del bij sommige projecten. Op een bepaald moment besloot ik om de gefotografeerden in te schakelen bij het maken van de foto's." Zo kwam zp erachter dat het zusje aan haar broer, die achter de came ra stond, veel beter haar verdriet over het verlies van haar overleden vader kon laten zien. „En samen kwamen zij weer met suggesties voor de volgende foto's. Niet al leen kunnen de gefotografeerden veel meer zichzelf blijven, het zelf hebben gemaakt van een geslaag de foto maakt ontzettend trots." Diezelfde trots bespeurde Wenne kes bij de bewoners-fotografen van Ter Reede. „Ze keken altijd uit naar het moment dat ik met de af drukken kwam. Dat leverde tel kens verbaasde reacties op: 'Heb ik die gemaakt? Kan ik zo'n goede fo to maken?' Sinds een half jaar komt de foto graaf ook op de huiskamers van de verpleegafdelingen van Ter Reede. Daar laat ze bewoners elkaar por tretteren. „Sommigen zijn niet meer gewend om zichzelf op een foto te zien. Zij pakken steeds weer naar hun portret. Dat geeft het project nog een extra beteke nis: jezelf zien zoals je bent." Twee bewoners bekijken de foto's die door zeven bewoners van Ter Reede in Vliss OOSTKAPELLE mer (69) liet zich door haar zus sen 'opjutten' en heeft in het be gin flink gemopperd. „Ik vond zo'n digitale camera niks. Vooral door het idee dat ik mijn rolletje niet naar de fotograaf kan brengen om later de verrassing te zien. En ik mis het inplakken van de fo to's." Gré Graaff is het roerend met haar eens: „Ik blijf erbij dat een ouderwets fotoboek veel leu ker is. Als er visite komt, ga je niet zo gauw achter de computer zitten om foto's te bekijken." „ik had mijn digitale camera al bijna weer weggedaan, bekent Lien. Silvia's fotolessen waren voor de dames een oppépper. Ze De vrouwenwerkgroep Oostkapel- le houdt woensdag een vrouwen morgen in de Zionskerk in het dorp. Thema deze ochtend is 'Wat ver wacht jij van het leven?' Alie Hoek-van Kooten zal over dit on derwerp spreken. De bijeenkomst in de kerk aan de Duinweg 36a in Oostkapelle begint om 9.00 uur met koffie en samen zang en duurt tot 11.30 uur. Voor de kinderen is opvang aanwezig. De toegang is gratis. door Selma Osman MEEST CELEZEN 1. Hotel in station Amemuiden 2. Onderzoek naar ambulance 3. Zanddepot voor kustversterking Gré Graaff (I) en Lien Volmer beoordelen samen het resultaat van de foto workshops, waarvan ook ansichtkaarten zijn gemaakt. Zijn oude camera heeft-ie altijd be waard. Een Agfa uit het eind van de jaren veertig. „Nog zonder glas", demonstreert Henk Kramer (78) terwijl hij een zwart harmoni catoestelletje uitklapt. „Ik heb hem maar tien jaar gebruikt, want toen kwamen er andere rolletjes. En hier past alleen 6 bij 9 in." Kramers sentiment wordt door de dames Graaff en Volmer herkend. Zij hebben nu alle twee een digita le camera. Maar de aanschaf daar van ging niet van harte. Lien Vol- STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl weGGNeR NieuwsMedia KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 Jaar Weekendopvang 0 tot 12 jaar .Tel 0115-686100 Locaties: Axel Goes Hulst Philippine Schoondijke Terneuzen langs van maandag t/m zondag tot 19.00 uur J J www.juultje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28