Down Under een kans sport 143 liefst centraal achterin Toekomst Haarlem aan zijden draadje Rooney hoopt dat Portugal het WK mist Bekendmaking Jong Oranje verslaat Jong Finland ff1 basiskrachten in duel met Australië Australië-Nederland zaterdag 10 oktober 200*) FOOTBALL FEDERATION AUSTRALIA Vriendschappelijk Aanvang: 10.30 uur (Nederlandse tijd) Locatie: Sydney Football Stadium, Sydney Scheidsrechter: Minoru (Japan) Laatste 5 vriendschappelijke duels van Oranje op vreemde bodem datum wedstrijd uitslag 11-02-09 Tunesië-Nederland 1-1 20-08-08 Rusland-Nederland 1-1 26-03-08 Oostenrijk-Nederland 3-4 06-02-08 Kroatië-Nederland 0-3 22-08-07 Zwitserland-Nederland 2-1 Heitinga en Khalid Boulahrouz be ginnen op de posities van de afwe zige Gregory van der Wiel en André Ooijer. Glenn Loovens haakte gisteren als achtste international af voor het oefenduel tegen Australië, dat het Nederlands elftal vorig jaar als laatste ploeg versloeg (1-2). „Hij heeft een kuitblessure en John Heitinga (links) wil tegen Australië aantonen dat hij goed in het cen trum van de verdediging kan spelen. foto Koen van Weel/ANP de kansen op speeltijd niet groter worden." Heitinga vertrok na het EK van Ajax naar Aüetico Madrid en maakte indruk als centrale verdedi ger. „Maar na een trainerswissel LONDEN - Wayne Rooney hoopt dat Portugal zich niet kwalificeert voor het WK voetbal in Zuid-Afri- ka. Tegenover Engelse media ver klaarde de sterspeler van Manches ter United zijn oud-ploeggenoot Cristiano Ronaldo liever niet te zien op het WK. Tijdens de afgelopen twee grote toernooien, EK 2004 en WK 2006, schakelden de Portugezen Enge land uit. „Toen we ons niet kwalifi ceerden voor het EK 2008, gaf Ro naldo ons er van langs", aldus Rooney die verder vol lof is over zijn voormalige aanvalspartner. „Ik heb hem zien spelen bij Real Madrid en het lijkt wel of hij nóg beter is geworden. Hij is absoluut de beste speler die er rondloopt." Cristiano Ronaldo deed de uitspra ken van Rooney over de gewenste uitschakeling af als een grap. „Ik weet zeker dat hij een grap maak- HAARLEM - Binnen vier maanden moet duidelijk worden of de stad Haarlem komend jaar nog profvoet bal heeft. De twee leden van de pas opgerichte Raad van Commis sarissen van de club, Beer Wentink en Bert Roelofs, hebben die ter mijn afgesproken om de levensvat baarheid van de eerstedivisionist te bepalen. Volgens Wentink is de huidige schuld meer dan een miljoen euro. „En als we niks doen, loopt de schuld verder op. Omdat we maan delijks meer uitgeven dan er bin nenkomt." Volgens Wentink kon de club afgelopen maanden alleen aan zijn belangrijkste verplichtin gen voldoen door noodmaatrege len te nemen. Zo worden de opstal len van het complex aan de Jan Gijzenkade verkocht aan de ge meente. Daar is al een akkoord over, maar de gemeenteraad moet nog wel haar goedkeuring over deze deal geven. Ook is een lenfrig van 250.000 euro afgesloten bij Ajax, waarmee Haarlem een samenwerkingsovereenkomst heeft. En oud-hoofdsponsor Erik de Vlieger is deze week bereid ge vonden een forse lening te verstrek ken waardoor de spelerssalarissen deze maand betaald kunnen wor den. Wentink hoopt opheffing van de club onder meer te voorkomen door gesprekken te voeren met de ruim zestig schuldeisers. Ze'krijgen een voorstel voorgelegd, waarbij de schuld (deels) wordt omgezet in na- tura. „Zo kunnen ze aandeel- of certificaathouder worden van Haar lem. Of ze krijgen een reclame-ui ting aangeboden of het gebruik van business seats. Hopelijk gaan de meesten daarmee akkoord." Wilmer Kousemaker uit Tholen is één van de contractspelers bij Haar lem. Felix Binicewicz, Donja Odijk bron Rudy Boogert gaat het waarschijnlijk niet red den", verklaarde Van Marwijk, die dan nog een selectie heeft van achttien spelers, waaronder drie doelmannen. HELSINKI - Jong Oranje heeft ook het tweede duel in de strijd om kwalificatie voor het Europees kampioenschap van 2011 gewon nen. De ploeg van bondscoach Cor Pot was in Helsinki met 1-0 te sterk voor de leeftijdgenoten uit Fin land. Eerder had Jong Oranje thuis speelde ik alles als rechtsback. Dat is toch één van de redenen dat ik dit seizoen op het laatste moment voor Everton heb gekozen. Centraal in de defensie kom ik het beste tot mijn recht. De Engelse competitie past ook beter bij mij. Al is Atletico een prachtige club en Madrid een fantastische stad waar de zon vaak schijnt. Everton speelt ook niet in de Champions League, maar ik denk toch dat ik een juiste beslissing heb genomen." Heitinga hoopt dat hij vandaag tegen Australië in plaats van de afwezige Ooijer in het hart van de defensie mag aantreden. „En dan is het aan mij om aan te tonen dat ik daar goed kan spelen", beseft hij. „Ooijer is een vriend van me, maar ik ben bijna 26 jaar en heb al 47 interlands gespeeld. Ik ga dus voor een basisplaats. Het liefst centraal, maar rechtsback is ook goed. Al doet Van der Wiel het de laatste tijd ook goed op die posi tie." te. Hij heeft een paar keer tegen ons gespeeld en inderdaad nooit gewonnen. Hij is een goede vriend van me en heeft ook andere vrien den in het Portugese elftal", aldus de aanvaller van Real. Portugal moet de laatste twee kwa lificatiewedstrijden winnen van Hongarije en Malta om nog kans te maken op deelname aan het WK. Engeland verzekerde zich eer der al van WK-deelname. al met 2-0 van de Finnen gewon nen. Erik Pieters was de maker van het enige doelpunt. In de 24e minuut trof hij bij toeval doel, nadat de Finse verdediging niet alert reageer de op een kopbal van Siem 'de Jong uit een corner van Diego Bi- seswar. Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Veerse Meer. Instellen winterpeil De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend: Op woensdag 4 november 2009 zal begonnen worden met het instellen van het winterpeil van het Veerse Meer. Naar verwachting zal het winter peil uiterlijk vrijdag 13 november 2009 bereikt zijn. Net als in 2008 wordt er gestuurd op een peil van N.A.P. - 0,50 m met een bandbreedte tussen N.A.P. - 0,40 m en N.A.P. - 0,60 m. In geval van extreme neerslag(verwachtingen) zal het waterpeil vroeg tijdig worden verlaagd. Dit zogenaamde noodpeil ligt maximaal op N.A.P.-0,70 m. Omdat het winterpeil ingesteld wordt door middel van het doorlaat- middel de 'Katse Heule', kan de scheepvaart de schutsluis in de Zand- kreekdam naar verwachting volledig blijven benutten. Goes, 1 oktober 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd Waterdistrict Zeeuwse Delta, ing. S.P.R.L.van Herk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 137