Zware aanslag Taliban in Kabul COMPLEET VOORDELIG! 8l Klaus komt met nieuwe voorwaarde EU-verdrag Berlusconi beledigt vrouwelijke ex-minister Herta Muller BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 Zimbabwe: 74.021 honderdjarigen J: I TERREUR Auto met explosieven ontploft Verrast Heerlijk ertussenuit naar Duitsland, Nederland of Luxemburg! 2-/3/4-daagse autovakanties vrijdag 9 oktober 2009 BRUSSEL - De Tsjechische presi dent Vaclav Klaus heeft een nieu we voorwaarde gesteld voor hij het EU-verdrag van Lissabon wil tekenen. Hij wil dat daarin een voetnoot van twee zinnen komt te staan over het Handvest van de Grondrechten, dat in het EU-ver- drag is opgenomen. Klaus heeft dat gisteren gezegd tegen premier Fredrik Reinfeldt van huidig EU-voorzitter Zweden, aldus Rein feldt tegen persbureau Reuters. Nu de Ieren vorige week in een re ferendum ja hebben gezegd tegen het EU-verdrag, zijn Tsjechië en Polen de enige lidstaten die het nog moeten ratificeren. In beide landen gaat het alleen om de hand tekening van de president. Woensdag nog verzekerde de Tsje chische premier Jan Fischer zijn EU-collega's dat de euroscepticus Klaus zijn handtekening zal plaat sen zodra het Constitutioneel Hof in zijn land een klacht van senato ren heeft bekeken over strijdigheid van het EU-verdrag met de Tsjechi sche grondwet. Maar nu komt Klaus dus weer met een nieuwe eis. De Poolse president Lech Kaczyns- ki zal morgen het EU-verdrag van Lissabon tekenen. Hij heeft voor zitter José Manuel Barroso van de Europese Commissie uitgenodigd daarbij aanwezig te zijn. Over de vraag of Kaczynski zijn handtekening onder het verdrag zou zetten, ontstond deze week meerdere malen verwarring. Eerst zou hij volgens Poolse bronnen woensdag tekenen, toen werd zon dag genoemd en daarna werd dat laatste ook weer tegengesproken. Kaczynski had eerder gezegd te wachten met zijn handtekening tot de Ieren ja hadden gezegd. ROME - In Italië is een rel losgebar sten om uitlatingen van premier Silvio Berlusconi aan het adres van een prominente vrouwelijke politi ca, Rosy Bindi (58). De premier zei woensdagavond tij dens een live-uitzending op tv te gen de oud-minister en plaatsver vangend Kamervoorzitter: „U bent mooier dan dat u intelligent bent." Volgens Giovanna Meland- ri, woordvoerster cultuur van Bin- di's partij PD, heeft Berlusconi aan getoond dat hij 'langer is dan dat hij goed opgevoed is'. Volgens haar heeft de premier 'elke rem verloren'. Op internet hebben dui zenden Italianen verontwaardigde Zeventien doden en bijna tach tig gewonden bij zelfmoord aanslag in hoofdstad Afghanis tan. Taliban claimen verantwoorde lijkheid voor gewelddaad. Vierde aanslag in Kabul sinds augustus. KABUL - Een zelfmoordterrorist heeft gisterochtend een terreinau to met explosieven tegen een muur van de Indiase ambassade in Kabul tot ontploffing gebracht. Ze ventien mensen vonden de dood: twee Afghaanse politieagenten en vijftien burgers. Bijna tachtig men sen raakten gewond, onder wie drie Indiase bewakers. De verantwoordelijkheid voor de aanslag werd opgeëist door de Tali ban, die zeiden dat de aanslag ge richt was tegen de Indiase ambas sade. Het is de vierde aanslag in de Af ghaanse hoofdstad sinds augustus. Daarvoor kende Kabul een perio de van relatieve rust. Verleden jaar juli vielen bij een au tobomaanslag op dezelfde plek tientallen burgerdoden. Sindsdien is de straat voor het ambassadege bouw gebarricadeerd en wordt de ambassade nog zwaarder bewaakt. De Afghaanse president Hamid Karzai, de Amerikaanse ambassa de en de missie van de Verenigde Naties hebben de aanslag allemaal veroordeeld. De Taliban zeiden niet waarom de Indiase ambassade het doelwit was, maar de aanslag zal zeker vra gen oproepen over een mogelijk verband met Pakistan, India's aartsrivaal. Indiase belangen zijn al jaren doelwit van extremistische groepen die ooit gesteund werden door de Pakistaanse geheime dienst. Beide landen wedijveren momenteel met elkaar om invloed onder verschillende etnische groe pen in Afghanistan. reacties geplaatst, meldde de krant la Repubblica. Een zegsman van Berlusconi deed een poging tot ex cuus: „Dit zijn momenten van ex treme opwinding, het zijn dingen die gebeuren." Berlusconi kreeg woensdag van het Constitutioneel Hof te horen dat hij zijn immuniteit voor straf vervolging verliest. De premier gaf gisteren aan te zullen strijden tot het bittere einde. Hij moet zich verdedigen in drie rechtszaken. Zijn taktiek lijkt op de manier waarop hij onder eerdere zaken uitkwam; eindeloos zoeken naar vormfouten en tijd winnen opdat de zaken verjaren. HARARE - Het Zimbabwaanse kies- register telt 74.021 stemgerechtig den van honderd jaar en ouder en 82.456 kiezers tussen de negentig en honderd jaar. Dat is opmerke lijk, aangezien de gemiddelde le vensverwachting in Zimbabwe 34 jaar is voor vrouwen en 37 jaar voor mannen. Slechts 14,7 procent van de Zimbabwanen haalt de zes tig. Zimbabwe telt bijna 5,9 mil joen stemgerechtigden. Het kiesre- gister - dat ook bij de omstreden verkiezingen van 2008 is gehan- teerd - is nageplozen door de onaf hankelijke Research and Advocay Unit. Dit met het oog op de beloof de nieuwe verkiezingen. De onder zoekers konden niet nagaan hoe veel kiezers inmiddels waren over leden. Die cijfers kregen ze niet van de overheid. Vorig jaar bleek dat de overleden Ian Smith nog op de lijst stond, de laatste blanke pre mier van (destijds) Rhodesië, en diens minister van Wet en Orde Desmond Lardner-Burke, die al bijna dertig jaar dood was. SAO PAULO - Een man roept om hulp om een vrouw te redden uit een auto. Door hevige regenval in de omgeving Sao Jose do Rio Preto, STOCKHOLM - De Roemeens-Duit- se Herta Müller heeft gisteren als twaalfde vrouw ooit de Nobelprijs voor de Literatuur gewonnen. Het comité prees de 56-jarige essayiste en dichteres om haar vermogen 'het landschap van mensen zon- mmammsmmmm 1/ overnachtingen in een 4- of 5-sterren hotel ontbijtbuffet 3 dagen SALZBURGERLAND v.a. 99 4-sterren Welcome Hotel Lipstad in het oude gedeelte van de stad en in het centrum lift, sfeervolle lounge, bar en restaurant TIP: wandel door dit prachtige gebied met heuvels en bossen! Aankomst: ma., wo., vr. en za. van 17/10 i/m 18/12 Inclusief: ontbijt, diner, welkomstdrankje en dagkaart sauna Zie www.kras.nl/50643 2 dagen UTRECHT v.a. 149 4-sterren Sandton Restaurant Hotel De Nederlanden unieke locatie in Vreeland aan de Vecht! restaurant met Michelin ster, serre, en lounge met openhaard TIP: ideaal gebied voor wandelingen, fiets- en boottochten Aankomst: vrijwel dagelijks van 21/10 t/m 31/12 Inclusief: ontbijtbuffet, welkomstdrankje en 6-gangen diner Zie www.kras.nl/50770 3 dgn LUXEMBURG-STAD v.a. 149 5-sterren Luxemburg Hilton, ca. 10 min rijden van het centrum lift, bar, restaurants, binnenzwembad en gratis parkeerplaats TIP: maak een mooie historische stadswandeling! Aankomst: vrijdag en zaterdag van 16/10 t/m 26/12 Inclusief 3 dagen: ontbijt, 1 x diner en Kruidvat voucher 20 Inclusief 4 dagen: ontbijt, 2 x diner en Kruidvat voucher 20 Zie www.kras.nl/26167 (3 dgn) of www.kras.nl/26168 (4 dgn) waarom zou je meer betalen Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds s?r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8