zeeland 21 Een virtuele leerling in de klas Middelburg doet mee aan NK drakenbootrace Samen eten als middel tegen eenzaamheid Bibliotheken in Reimerswaal kampen met groot geldtekort €45,- GAASTRA ONDERWIJS Pontes Pieter Zeeman neemt Webchair in gebruik voor langdurig zieke leerlingen nu met €20,- accessoïres BRATIS ^€39,95 vrijdag 9 oktober 2009 s door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURC - De gemeente Mid delburg heeft sinds maart dit jaar een eigen drakenbootteam, de Sea Dragons. Het kersverse team doet zondag mee aan de Nederlandse kampioenschappen Drakenbootva- ren op de Bosbaan in Amsterdam. Die deelname is opvallend: Middel burg is de enige gemeente in ons land met een eigen team. Vicky van Loon vertelt dat het idee voor een eigen gemeenteteam ontstond na deelname aan de King of the Channel op het Ka naal door Walcheren vorig jaar. „We vonden dat zo leuk dat we zelf een team wilden formeren. We hebben nu genoeg collega's met name uit de buitendienst, voor een volledig team." Het team wordt getraind door Peter Jan Mulder die ook de dra- kenbootroeiers van de Hogeschool Zeeland onder zijn hoede heeft. Overigens gebruiken de Sea Dra gons ook de drakenboot van de HZ, omdat Middelburg nog geen eigen boot heeft. Van Loon: „Die hebben we op ons verlanglijstje staan, maar dat is nog toekomst muziek. We willen eerst wedstrijd peddels. We gebruiken nu houten spanen, maar die zijn drie tot vier keer zo zwaar dan de wedstrijdped dels." Het drakenbootvaren is een Chine se traditie uit de vierde eeuw voor Christus. In een drakenboot, een soort open kano van 12 tot 14 me ter, kunnen 18 roeiers. Om het rit me aan te geven zit voorop de drummer. Vicky: „Het is een leuke ervaring voor ons. Normaal doen teams pas na twee, drie jaar trai nen mee. Dus wij verwachten niet zo veel van het kampioenschap." door David Duijnmayer Het is nog even wen nen, maar de eerste ervaringen zijn goed. Sinds vorige week staat tijdens sommi ge lessen op het Pontes Pieter Zee man in Zierikzee tussen de leerlin gen een bureaustoel met een groot beeldscherm: de zogenaamde web chair. Op dat beeldscherm is ook een leerling te zien: die zit thuis, maar kan wel alles zien en horen wat er in de klas gebeurt. De webchair is een voorziening waarmee langdurig zieke leerlin gen aan de les kunnen deelnemen vanuit huis of vanuit het zieken huis. Het is een bureaustoel met een camera en beeldscherm erop. Via internet wordt een beveiligde beeld- en geluidverbinding opge zet tussen school en de leerling thuis, die daarvoor een speciale laptop heeft gekregen. Zo kan de zieke leerling alles volgen wat er in de klas gebeurt, en de klas kan ook de leerling zien en horen. Volgens Vicky Faut, de teamleider zorg van Pontes Pieter Zeeman, is dat voor een kind heel belangrijk. „De lesstof overbrengen, dat kan eventueel ook wel op andere ma nieren. Maar juist voor een leer ling die ziek is, is het gevoel er bij te zijn heel belangrijk. Met zo'n webverbinding kan een leerling ook echt deelnemen aan het gewo ne proces." Het Pontes Pieter Zeeman heeft de stoel in bruikleen gekregen van het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland (RPCZ) voor een leerling uit de derde klas. Die kan door omstandigheden regelmatig niet op school aanwezig zijn, en volgt nu dus af en toe lessen via de webchair, maar wil liever niet met naam in de krant komen. Belangrijk is dat de stoel makkelijk te verplaatsen is, zodat hij net als de rest van de klas van het ene lo kaal naar het andere kan - alleen de trap op en af kost wat meer moeite. Daarom wordt de web chair op het Pontes Pieter Zeeman maar op één verdieping gebruikt. Daar wordt zo nodig het lesrooster op aangepast. De leerling die de webchair ge bruikt,.heeft drie 'buddies'. Dat zijn klasgenoten die via een mobie le telefoon direct in contact staan met de leerling thuis. Die geeft aan hen door welke lessen zij virtu eel wil bijwonen, zodat de buddies ervoor kunnen zorgen dat de web chair in het juiste lokaal staat en aangesloten wordt. „Dat is ook het goede eraan", vindt teamleider Jaap Schoote- meijer. „De klasgenoten worden er heel direct bij betrokken. De instal lateur gaf de uitleg ook vooral aan de kinderen, want voor sommige rsjz m i m mm m m mm m i De Webchair van het Pontes Pieter Zeeman. Aster (links) en Rosalie zitten niet bij de leerling in de klas die de Webchair gebruikt, foto Izaak Verkeste docenten was het nog best een technisch verhaal." Maar de docen ten pakken het wel goed op, zegt Schootemeijer. „Voor hen is het ook wennen. Je hebt als leraar toch even het gevoel dat er ie mand tijdens je les mee kijkt. Maar ze snappen dat het in het be lang van het kind is, en daar gaat het uiteindelijk om." MIDDELBURG - Samen eten; niet om te eten maar elkaar te ontmoe ten, om de eenzaamheid te verdrij ven. Dat is het doel van Resto Van Har te, die volgend jaar in de Middel burgse grand cafés twee keer per week maaltijden wil aanbieden in combinatie met activiteiten zoals lezingen en thema-avonden. Resto Van Harte is een landelijke organisatie die in zeven plaatsen actiefis en voor tien plaatsen plan nen heeft. Middelburg is de eerste in Zeeland. Resto Van Harte wil twee dagen in de week een maaltijd met activi teit aanbieden. Omdat er vijf en straks zes grand cafés zijn, zullen de locaties steeds wisselen. Een maaltijd kost vijf euro per per soon, en de helft voor mensen met een minimum inkomen. Het eten is vers, gezond en halal, zodat ook moslims kunnen mee-eten. KRUININGEN - De Reimerswaalse bi bliotheken hebben een financieel probleem. Om de huidige vijf vesti gingen in stand te houden, zou de gemeente 60.000 euro extra moe ten uittrekken. Dat geld is er niet, maar van sluiting is vooralsnog geen sprake. Om de biebs aan moderne eisen te laten voldoen, is 35.000 euro extra nodig. „Dat geld is er niet", zegt wethouder Hans de Kunder. „We moeten kijken hoe we dit gaan op lossen. Daarover zijn we ook al in overleg met de directie." In Kruiningen doet het gerucht de ronde dat de bibliotheek daar zal sluiten, maar dat is niet aan de or de, aldus de wethouder. Of er in de toekomst wellicht andere vesti gingen dichtgaan, kan De Kunder niet zeggen. „Ik kan daar geen ja en geen nee op antwoorden. In plaats van sluiting zou je bijvoor beeld ook kunnen denken aan be perktere openingsuren." K EW CLASSIC LIFESTYLE Lamswollen argyle damestrui €5%9S Alle jacks dames, heren kids o.a.Gaastra, Tommy Hiliiger, Scotch&soda en Hapapijri Dames -, heren- en kidskleding van o.a. Gaastra, Tommy HilfigerScotch&sodaMc.Gregor en Geisha-jeans DOMBURG - GOES - RENESSE - TERNEUZEN GAASTRA kids rugby

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67