Zeeland Strijdplan tegen bosbrand Westhoek Bedrijf in vuurwerk zoekt stek (On)handig SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 21 BRANDWEER Meer 'rood op straat' helpt niet in toeristisch gebied Werk grand café op schema almanak Stressless® Atlantic Tijdelijk van 1495,- euro voor 1275,- euro /ONt NI www.vanbellewonen.nl Zeeuws bordspel Even Dienke stond bijna bij oud papier Vrijdag 9 oktober 2009 Virtuele leerling rolt op een stoel van klas tot klas door de school Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Raymond de Frel door Ton van den Nouweland zierikzee - Naar aanleiding van verschillende bos- en duinbran den afgelopen zomer, stelt de brandweer Schouwen-Duiveland in samenwerking met Staatsbosbe heer een rampenbestrijdingsplan op voor de natuurgebieden in de Schouwse Westhoek. De posten Burgh-Haamstede en Renesse beschikken over vierwiel- aangedreven blusvoertuigen en in wmmMmmmmwMMmmMmmmmmmiiMMsmm Burgh-Haamstede staat een tank auto met vijf kuub water. Maar waar het tot nog toe aan ont breekt, is een aanvalsplan. „We wil len weten hoe we dat gebied bin nen kunnen komen, welke voertui gen we daarbij nodig hebben en waar we die moeten opstellen. Ver volgens bedenk je een aantal scena rio's en hoe je in die gevallen moet handelen", legt brandweer commandant Dirk ]an Bestman uit. „Kijk, als het in het bos- en duingebied brandt, moet het pu bliek eruit en wij erin. Daar moet je van tevoren over nadenken. Brand betekent ook dat je ontrui mingsplannen voor campings moet maken. Waar en hoe ga je die mensen opvangen?" Duidelijk is wel dat de brandweer de natuur gebieden aan de hand van bestaan de herkenningspunten in. vakken gaat verdelen. Dat is handig uit oogpunt van commandovoering. Voordat met het schrijven van het plan wordt begonnen, steekt de brandweer zijn licht op bij de colle ga's op de Veluwe. Bestman: „Daar is veel kennis. Wij hoeven het wiel niet nog eens uit te vinden." Eind deze maand komt Bestman met een advies over de eventuele aanschaf van een tweede tank auto, waar WD en CDA om vra gen. Extra toezicht in de Westhoek is er niet meer. Staatsbosbeheer, Na tuurmonumenten en het water schap hebben daar geen mensen meer voor. Wel hebben ze er va ker dan voorheen personeel aan het werk. De brandweer zelf hield in het seizoen alleen 's avonds toe zicht, omdat de toeristische jeugd dan pleegt te barbecuen. „Maar meer 'rood op straat' kan ook ave rechts werken. Men gooit dan mis schien sneller een brandende peuk weg", staat in het advies om onderzoek te doen naar een plan voor bosbrandbestrijding. wissenkerke - Vuurwerkpaleis Zeeland mag geen opslagplaats in richten in een verzamelgebouw op het bedrijventerrein in Wissenker- ke. Het bedrijf kijkt nu nadrukke lijk naar andere mogelijke vesti gingsplaatsen op Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. Het Vuurwerkpaleis, nu gevestigd in 's-Gravenpolder en Meliskerke, diende bij de gemeente Noord-Be veland een verzoek in voor een op- slag- en verkooppunt. Die wil daar echter niet aan meewerken. „Er mogen op het bedrijventerrein geen detailhandelsactiviteiten plaatsvinden", zegt gemeente woordvoerster Manon de Jonge. Peter Traas van Vuurwerkpaleis Zeeland wil het liefst een extra ver kooppunt vestigen op een bedrij venterrein, om onrust onder inwo ners te voorkomen. „We gaan nu dus verder zoeken. We willen voor drie dagen per jaar graag een ver kooppunt in of richting het noor den van Zeeland." Tip? redactie@pzc.nl Ze waren er helemaal klaar voor, die zes enthousiaste mannen. Voor de verhuizing van die collega hadden ze een mega-bestelwagen gehuurd en een steekwagentje geregeld. Om ge rammel te voorkomen werd dat ste vig vastgesnoerd aan de voorbank. En aldus ging het zestal welgemoed aan de slag. Veel zweetdruppels later zat de bus nokvol dozen en kisten. Welgemoed werd koers gezet naar de nieuwe woonstee. Waar bleek dat er een flinke afstand zat tussen par keerplaats en voordeur. Nu kwam het steekwagentje van pas. In een flits realiseerden de zes zich waar dat hulpmiddel zich bevond. Helemaal vooraan. Achter al die kisten en do zen. Maar geen rammeltje gehoord. zierikzee - „Met restauratiewerk weet je het nooit, maar tot nu toe loopt alles volgens plan ning", zegt projectleider Cees Kraaijenbrink van Heijmans Burgh-Haamstede. Het bouwbedrijf is bezig aan de voormalige hoge houtloods op de punt van de Vissersdijk en de Julianastraat in Zie rikzee. Het gebouw, eigendom van de stichting Monumenten Schouwen-Duiveland, wordt omge toverd tot een grand café dat in maart volgend jaar moet openen. Nadat eerst een nieuwe beton- vloer was gelegd, wordt er nu aan de gevels en het interieur gewerkt. foto Izaak Verkeste - De Mega Jackpot valt op een heel lot of een 1/5 lot' Valt de Jackpot op een 1/5 ?öt {dit zijn ook unieke iotnummers) dan schuift hetresterende bedrag door naai de voioende trekkino Z«e www.staatsloterij.nl *±■"11 L»! Pres. Rooseveltlaan 772 - Viissingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63