'Ik hoor alleen mijn vader en 32 Bestuur van fusieclub stopt ermee van: het weekend SANDER VAN REMORTELE Na de degradatie uit de derde klasse speelt Steen een niveau lager een vooraanstaande rol. Mede dankzij de productie van Sander van Remortele. De Rijk en Roets gaan Marco Doens op dreef voor de poulewinst voor De Molenhoek Driebanders Pearle Zegers aan de slag simpel door in beker als trainer bij Croede vrijdag 9 oktober 2009 mmmmmzimismmmsmiiM. Welke? IJzendijke-Vogelwaarde. Wanneer? Zondag, aanvang 14.30 uur. Waar? Gemeentelijk sportpark in IJzendij- ke. Waarom? IJzendijke-Vogelwaarde is in de vijfde klasse van het zondagvoet bal een treffen tussen de ongesla gen koploper en de ploeg die nog niet één punt heeft gepakt. IJzen- dijke kwam vier keer in actie, won die vier duels, scoorde daarin elf keer en moest alleen tegen Hoofd plaat één tegentreffer incasseren. Hoe anders zijn de cijfers van Vo gelwaarde. Vijf gespeeld, nul pun ten, dertien goals tegen en slechts drie keer gescoord. Blikvangers? Dat zijn nog altijd twee spitsen 'op leeftijd'. Adri van Hanegem weet bij IJzendijke nog altijd niet van ophouden. De onlangs 41 jaar geworden aanvaller is deze jaar gang al weer goed voor zes doel punten en heeft nu in totaal 358 goals in een eerste elftal achter zijn naam staan. De kans is groot dat Van Hanegem na dit seizoen nog een jaartje doorgaat, omdat hij de 400 graag wil halen. Arno Wauters, inmiddels 39, passeerde twee jaar geleden al de grens van 300 treffers, maar staat dit seizoen nog droog. Daar kan hij zondag verandering in brengen, wanneer Vogelwaarde op zoek gaat naar de eerste punten van dit seizoen. Afgelopen seizoen scoorde Sander van Remortele zeven keer. Dat to taal kan hij zondag al evenaren. door Jack Begijn door Jan Dagevos MIDDELBURG - De voetbalvereni ging Zeelandia Middelburg kampt met een bestuurscrisis. Het voltalli ge bestuur heeft zijn ontslag inge diend en voor 23 oktober een bui tengewone algemene ledenverga dering uitgeschreven. Tijdens die bijeenkomst in het clubhuis zal het demissionaire be stuur tekst en uitleg geven aan de leden. Tot die tijd wil voorzitter Carel Peterson weinig tot niets zeg gen. „Dat hebben we zo afgespro ken en daar houd ik me aan", zegt hij. „Het enige dat ik wil zeggen is dat het niets met de resultaten van het eerste elftal te maken heeft." Zeelandia Middelburg degradeerde afgelopen seizoen via de nacompe- titie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. In die klasse be leeft; de club een bijzonder moei zaam begin. Na vijf duels staat de formatie van trainer Roy Hendrik- sen daardoor met slechts zes pun ten op een achtste plaats. Tijdens de buitengewone algeme ne ledenvergadering op vrijdag 23 oktober is het de bedoeling dat er een commissie wordt gevormd, die op zoek gaat naar een nieuw bestuur. Tot de tijd zal het demis sionaire bestuur de lopende zaken nog afhandelen. SINT JANSTEEN - De teller staat na vijf competitiewedstrijden al op zes doelpunten. Daarmee neemt Sander van Remortele bijna de helft van de totale productie (13 doelpunten) van Steen voor zijn rekening. „Het maken van doel punten gaat me dit seizoen goed af" De blonde aanvaller scoorde afgelo pen zondag in de wedstrijd tegen Oostburg al na vijf minuten. Wou ter de Neijs draaide een hoek schop in. De tegenstander van Van Remortele stapte te vroeg in, waar door de kopbal ongehinderd tegen het net tot stilstand kwam. „Een simpel doelpunt dus", kijkt Sander van Remortele terug. „Ik sta sa men met Serge Merckx in de spits. We voelen elkaar goed aan. Boven dien hebben we Stijn Dobbelaar als een echte nummer tien kort achter ons. In de derde klasse heb ben we geleerd elke wedstrijd te knokken. Daar hebben we nu pro fijt van." Van Remortele heeft gemerkt dat sommige ploegen Steen het spel la ten maken en dan op de counter loeren. „Maar andere ploegen zet ten weer snel druk. Als spits kom ik meer aan voetballen toe. Daar door kom ik vaker voor het doel. Als spits worden er doelpunten van me verwacht. Ik hoop dit sei zoen tussen de vijftien en twintig keer te scoren." Na vijf wedstrijden is het verschil tussen de derde en vierde klasse goed merkbaar. „De ruimtes zijn net iets groter. Als je in de derde klasse twee kansen weggeeft, wordt er één keer uit gescoord. In de vierde klasse is men minder scherp. We hebben de minste doel punten tegen. Dat zegt iets over de organisatie. Iedereen is bereid om voor elkaar te werken. We hebben een hechte groep en dat wordt door de resultaten alleen maar be ter." Door de overwinning op Oost burg kwam Steen op elf punten uit vijf wedstrijden. Het rukte daar mee op naar de tweede plaats in de vierde klasse A van het zondag voetbal. Koploper is Walcheren dat één punt meer heeft, maar wel met een wedstrijd minder ge speeld. „De derby's in de vierde klasse zijn natuurlijk aantrekkelijk. Tegen ploegen als Axel, Hontenis- se, Clinge en Koewacht speel je voor veel publiek. Onze doelstel ling is promotie. Direct of via de nacompetitie. Over een kampioen schap kun je in deze fase nog niet spreken. Dat zou natuurlijk wel fantastisch zijn, maar ook Walche ren, Jong Ambon, Axel en Clinge zijn favorieten. We zien wel wie de langste adem heeft. Als speler moet je op een zo hoog mogelijk niveau willen spelen." Steen zag aan het einde van de vo rige voetbaljaargang Sigi Leest naar SDO'63 vertrekken. Daarvoor in de plaats kwamen Serge Merckx (Terneuzen) en Randy Hauwer (HW'24). „Als team zijn we ge groeid. Iedereen is een jaartje ouder geworden. Serge is een jon gen met een Steen-verleden en Randy heeft specifieke kwalitei ten." Sander van Remortele trad als spe ler in de voetsporen van zijn vader Jo, die in de jaren zeventig en tach tig furore maakte als harde en moeilijk te bespelen spits. „Ik weet niet of er vergelijkingen tussen ons zijn. Mijn vader heb ik alleen in een lager elftal zien spelen. Als ik de verhalen mag geloven, zou ik niet ontevreden zijn met een ver gelijking." Zijn vader ziet alle wedstrijden van het eerste elftal van Steen. San- der van Remortele: „Hij is altijd kritisch over het spel van mijn broer (Junior, die vleugelverdedi ger is in het eerste) en mij. Zijn doel is ons beter te maken. Dat we ten we en dat stimuleert ons. Tij dens de wedstrijd hoor ik nie mand, behalve mijn vader en de trainer. Mijn vader roept altijd aan moedigend. Aan zijn opmerkin gen heb ik daadwerkelijk iets." Tien jaar geleden maakte de 26-ja- rige inkoper bij Vroon in Breskens een uitstap van drie seizoenen naar Koewacht. „Onder Carlo van Grimberghe wilde ik me verbete ren. Ik zou terugkeren wanneer ik rijp was voor het eerste van Steen. Die afspraak hadden we vooraf duidelijk gemaakt." En zo is het ook gegaan. Zondag speelt hij met Steen de derby te gen Hontenisse. „Dat wordt een moeilijke pot die alle kanten uit kan. Ook zij hebben met 3-0 van Oostburg gewonnen. Ik houd het op een gelijkspel." TERNEUZEN TERNEUZEN In tegenstelling tot eerder gespeel de poules was er in poule A van de eerste ronde van de Grand Prix Zeeuws-Vlaanderen weinig span ning. In Terneuzen was alleen in de openingsmatch tussen Adrie Ha melink en Jacques van de Bliek sprake van weinig krachtsverschil. Alle andere partijen lieten aan dui delijkheid weinig te wensen over. Uiteindelijk beslissen Frank de Rijk en Ronnie Roets later in de week over een langer verblijf in het toernooi. Sander van Remortele: „Als spits worden er doelpunten van me verwacht.' OOSTERHOUT GROEDE Marco Doens scoorde in zijn eerste optreden voor De Molenhoek vijf keer tegen Reham, in het zaalvoet balduel in de Zeeuws-Vlaamse eer ste klasse. De ploeg uit Hoek won uiteindelijk met 10-2. Reham hield door treffers van Joris Rademakers en Nicky Klasen tot halverwege (2-2) gelijke tred met De Molen hoek, maar na rust werd de ploeg uit Zaamslag weggespeeld. Thijs de Blaeij (3x), Jopie van 't Hof en John ny Kloonen maakten de andere goals voor De Molenhoek. De driebanders van Pearle Opti ciens bereikten in Oosterhout een voudig de volgende ronde van de nationale bekercompetitie. Buro Ba lans werd met 0-8 opzij gezet. Jens van Dam deed weer eens van zich spreken. Hij sloot de eerste set in de veertiende beurt met acht af, om vervolgens de tweede set met vijf te beginnen. Een onderbroken serie van dertien dus. Zijn moyen ne was 1.379. Eddie van Goethem, Dion Bergmans en Etienne van Damme wonnen eveneens. Ralph Zegers staat vanavond voor het eerst op het veld als veldtrainer bij zondag-vijfdeklasser Groede. De voetballer van Zaamslag vormt voor de rest van het seizoen een duo met hoofdtrainer David Alme- kinders, die zich vooral op de coaching zal richten. „Ik wil graag het trainersvak in en begin vol gend seizoen met de cursus TC3", vertelt Zegers. „Dit is daarom een mooie kans." Ralph Zegers blijft het trainen van Groede wel combi neren met voetballen bij Zaamslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60