zeeland 121 Sluis legt basis voor 'genezing Lezing over stambomen in bibliotheek Bokaal kroon op overwinning Van Driessche BEGROTING Strenge discipline blijft nodig vrijdag 9 oktober 2009 HULST - Bestuurders gaan niet graag overstag, maar wethouder Frank van Driessche (rechts op de foto) van Hulst moest deze zomer wel, tijdens een zeilrace op de Krabbenkreek in Sint Anna- land. Van Driessche bond met zijn partner Ellen van Cremberghe en de bemanning van de Schok ker Snoeshaan de strijd aan met twintig andere platbodems vol collegeleden uit Zeeland, Zuid-Holland en Brabant. Met schipper J. Poel- mann eindigde de boot van de gemeente Hulst met vlag en wimpel als eerste. De wethouder nam gisteren op het stadhuis in Hulst de bijbeho rende bokaal in ontvangst. Of hij volgend jaar weer meedoet? „Als ik niet buiten de boot val bij de verkiezingen, zeker!" foto Mark Neelemans OOSTBURG - Voorzitter Ferrie Mou- bis van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Genealogische Ver eniging houdt donderdag 22 okto ber een voordracht over stam boomonderzoek in de bibliotheek van Oostburg. Onderwerpen en vragen die aan de orde komen zijn onder andere: 'Wat is stamboomonderzoek?', de geschiedenis van stamboomonder zoek en 'Hoe begin je aan stam boomonderzoek? De voordracht is bedoeld voor mensen die willen beginnen met stamboomonderzoek, maar ook bezoekers die daar al iets van we ten zijn welkom. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De entree bedraagt 2,50 euro. Vooraf reserveren is gewenst; bij de balie in de bibliotheek, telefo nisch 0117-453069, of via mail naar oostburg@bibliotheekzeeuwsvlaan- deren.nl. door Frank van Cooten SLUIS - Een sluitende begroting 2010 en de reorganisatie van de ambtelijke organisatie, die per 1 no vember haar beslag krijgt, leggen een stevig fundament onder de fi nanciële gezondmaking van de ge meente Sluis. Sluis kan echter alleen succes heb ben bij een strenge financiële disci pline door alle betrokkenen, luid de gisteren de boodschap van wet houder Ben Hennekam bij de pre sentatie van de begroting 2010- 2013. „Voor nieuw beleid is de komende jaren absoluut geen ruimte. De po litieke partijen die in aanloop naar de verkiezingen mooie dingen be loven, moet je bij voorbaat al wan trouwen. Sprongen in het duister kunnen we ons niet meer permit teren." Collega-wethouder Carien Bolijn liet zich eerder deze week bij de presentatie van het leefbaarheids- onderzoek in soortgelijke bewoor dingen uit. Zij riep alle politieke partijen op de kiezers geen zand in de ogen te strooien. Hennekam presenteerde gisteren blij en trots een sluitende begro ting met een overschot van een half miljoen euro, maar hij temper de zijn eigen juichstemming. De schuld van Sluis (een dikke zestig miljoen euro) is immers nog veel te hoog in relatie tot het eigen ver mogen (tien tot vijftien miljoen euro). Hennekam zet in op hal vering van de schuld in tien jaar tijd. „Daarnaast zijn er nog wat donke re wolken, zoals onzekerheden rondom de afwikkeling van de Eu- regiotuinen, Sluis aan Zee en de varkensstallen. Ook de krimp heeft gevolgen. De kritieke grens van 24.000 inwoners is in zicht. En voorlopige schattingen gaan uit van een korting van twintig pro cent over twee jaar op de algeme ne uitkering uit het gemeente fonds. Voor Sluis kan dat een kor ting betekenen tot vier miljoen." Hennekam benadrukte dat de ko mende jaren toch nog behoorlijk wat zaken op de rol staan. Zoals de verbouwing van het gemeente huis, de verdere uitwerking van het leefbaarheidsonderzoek, een brede school in Oostburg, de plan nen voor Cadzand, de vorming van het Centrum Jeugd en Gezin en het maken van één groot nieuw bestemmingsplan voor de hele gemeente Sluis. Verder krijgt de W IJzendijke een nieuw veld en zijn gesprekken gaande met Aardenburg over een duurzame oplossing voor het zwembad. De intentie is de exploi tatie in de loop van 2010 over te dragen aan een stichting uit de Aardenburgse gemeenschap. Alle jacks dames, heren kids o.a.Gaastra Tommy Hilfiger, Scotch&soda en Napapijri nu met 20," accessoires GRATIS Dames -, heren- en kidskleding van o.a. Gaastra, Tommy HilfigerScotch&sodaMcGregor en Geisha-jeans DOMBURG - GOES - RENESSE - TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55