Aardenburgers houden vlag Sluis wil eigen imago verbeteren (On)handig 181 Inschrijven voor 'The Road to Graauwrock' almanak Grootste Zeeuwse 'holebifeest' ooit BEZWAAR ONGEGROND Rondweg goed voor bedrijventerrein én cultuurstad Aardenburg Rondweg houdt gemoederen al lang bezig www.pzc.nl vrijdag 9 oktober 2009 door René Hoonhorst door Frank van Cooten OOSTBURC - De gemeente Sluis zet in op verbetering van het eigen imago, dat momenteel onder de in woners niet best te noemen is. Wethouder Ben Hennekam zei gis teren bij de presentatie van de be groting 2010-2013 dat de reorgania- satie van de ambtelijke organisatie leidt tot een betere dienstverle ning. De reorganisatie krijgt haar beslag per 1 november. „Het einde van de onzekerheid leidt tot een betere motivatie van het perso neel." Het personeelsbestand is dan wel fors gedaald, maar de nieu we organisatie is volgens Henne kam zo ingericht, dat de kwaliteit van de dienstverlening optimaal is gewaarborgd. „Daarnaast is het loongebouw, dat uit het lood stond, rechtgezet." Een betere dienstverlening uit zich bijvoorbeeld in het nog te bouwen klantencontactcentrum in de voormalige Rabobank en het sneller beantwoorden en afhande len van brieven. Een beter imago vertaalt zich ook in de lastendruk. De inwoners wor den niet zwaarder belast door extra belastingverhogingen boven op de eerder geplande verhogin gen (meerjarig vastgesteld in begro- "ting 2009-2012). De lokale lasten druk stijgt met 4,1 procent voor een gemiddeld gezin met een koopwoning en met 3,8 procent voor gezinnen met een huurhuis. CRAAUW - Beginnende bands op zoek naar eeuwige roem kunnen zich tot het eind van dit jaar in schrijven voor een plaats op pop festival Graauwrock. De selectiewedstrijd 'the road to Graauwrock' vindt volgend jaar plaats op zaterdag 8 mei vanaf 18 uur. De bands treden op twee po dia in de feesttent op. De eerste prijs is een optreden tij dens Graauwrock op 13 mei 2010 met een gage. De tweede en derde prijs bestaat uit geld en toegangs kaarten voor het festival. De vier de en volgende prijzen zijn toe gangskaarten voor de leden van de deelnemende bands. Inlichtingen bij Frank de Caluwé via 0114-635293 of fdecaluwe@zee- landnet.nl. De vlag hangt nog niet uit en de cham pagne blijft voorlo pig onder de kurk. „Ik steek de Aarden- burgse vlag pas uit en trek pas een fles bubbels open als de rondweg er daadwerkelijk ligt", benadrukt Ronald Apers. Natuurlijk is hij blij met het onher roepelijke vonnis van de Raad van State dat er een rondweg om Aar denburg mag komen. „De ZMF heeft op alle punten ongelijk gekre gen: alle bezwaren faalden. Dat geeft wel aan dat de noodzaak voor een rondweg keihard over eind staat", zegt Apers, die al ruim tien jaar pleit voor een rondweg om de kikkerstad. „Maar ik ben ernstig verbaasd dat de provincie de afgelopen jaren helemaal geen geld gereserveerd blijkt te hebben. Nu moeten we nog maar afwach ten wanneer er een spa de grond in gaat." Tandarts Apers houdt praktijk en woont aan de Sassenstraat, mid denin de traverse, de doorgaande verkeersroute doorAardenburg. Komend uit Draaibrug kronkelt een oneindige stroom vracht- en personenwagens via de Peurssens- straat, de Sassenstraat, de Markt straat, de Oude Kerkstraat en de Bogaardstraat (richting Sint Kruis) of de Beekmanstraat (richting Ee- de) door Aardenburg. Eind vorige eeuw zijn de doorgaande straten aangepakt. Ze werden geasfalteerd en smaller gemaakt. De geluidso verlast is daardoor sterk gedaald, geeft Apers grif toe. „De snelheid is door de versmalling ook naar be neden gegaan, maar de stroom is niet verminderd." Als om zijn ge lijk te onderstrepen, staan twee vrachtwagens buiten moeilijk te manoeuvreren om elkaar te passe ren. Uiteindelijk moet er een een eindje achteruit en de ander een stukje over het trottoir om de knik van Sassenstraat naar Peurssens- 1 Dertig jaar terug werd al gedacht aan een rondweg om Aardenburg. 1 In 1987 werd de rondweg nog uit een toeristisch actieplan gehou den, omdat bezoekers de kikker- stad links zouden laten liggen. 1 In 1994 opende de gemeente een discussie over voors en tegens van een rondweg om het stadje. 1 In 1998 en 1999 verschenen al se rieuze nota's en rapporten. 'De rondweg komt er', besloten Provinciale Staten in 2004. Bewoners van de traverse dreigen in augustus 2009 met claims te gen gemeente Sluis en ZMF als de rondweg niet wordt aangelegd. Raad van State verwerpt bezwa ren rondweg op 7 oktober 2009. Provincie moet nog op zoek naar ruim zes miljoen euro voor aan leg van de rondweg. straat te kunnen nemen. Bus- en taxichauffeur Carlo de Baerdemae- ker staat er bovenop te kijken. „Ik ben blij dat die milieuactivisten nu eens in het ongelijk zijn ge steld. Toen ik 28 jaar geleden in de Peurssensstraat kwam wonen, be loofden ze me al een rondweg." Apers stelt dat ook natuur- en mi lieuliefhebbers blij kunnen zijn met de rondweg. „De ruimte tus sen stad en de rondweg wordt ge heel ingericht als natuurgebied. De natuur gaat er dus op vooruit." Ook de inwoners en het bedrijfsle ven spinnen garen bij een rond weg, betoogt Apers. Onderne mend Aardenburg is intussen ook overtuigd van het heil dat de rond weg de kikkerstad zal brengen. On der meer omdat de kans groot is dat de Expressweg een afslag Mal- degem houdt als logische aanslui ting op de rondweg en toevoerweg naar het bedrijventerrein bij Eede. De Baerdemaeker tempert zijn vreugde: „Moeten we natuurlijk weer geen tien jaar wachten tot de provincie genoeg heeft gespaard." Een plak asfalt van een kleine zeven miljoen eu ro, die de streek totaal niks oplevert. Geertje van der Krogt van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) is duidelijk: een rondweg om Aarden burg heeft geen meerwaarde. Ze bestrijdt niet dat de bewoners van de traverse door Aardenburg veel overlast ondervinden van sluipverkeer. Vrachtwagens moe ten uit de kern worden gehouden door leveranciers van navigatiesys- Tip? redactie@pzc.nl temen op de snelste weg in plaats van de kortste weg te wijzen. En een voorlichtingscampagne moet Vlaamse bezoekers van Sluis erop wijzen dat ze nauwelijks meer tijd kwijt zijn als ze via Westkapelle en Sint Anna naar Sluis rijden dan via Maldegem en Aardenburg. Dat de aangeprezen omweg de koop- en eettoeristen 'maar 3,5 mi nuut extra kost', klopt van geen kanten, bezweren ondernemers. „Of je nu vanuit de richting Ant werpen, Eeklo of Gent komt, je bent al snel een half uur langer on derweg via Westkapelle dan via Maldegem", stelt Leo Temmerman van Ondernemend Aardenburg. Van der Krogt weet niet direct of de boomkikker en andere kwetsba re dieren in hun voortbestaan wor den bedreigd door de rondweg. Probleem is dat de effecten op bio topen en migratiemogelijkheden pas achteraf echt goed in kaart zijn te brengen, benadrukt ze. „Maar het is natuurlijk duidelijk dat het landschap er niet op vooruit gaat." Vooral aan de zuidkant - waar de rondweg de Sint Pietersdijk door snijdt om uit te komen op de Rijksweg naar Eede - krijgt het on gerepte landschap een knauw, vindt de ZMF-woordvoerster. Traversebewoners Ronald Apers en Carlo de Baerdemaeker vinden dat 'mensen ook natuur zijn'. „De luchtvervuiling in West-Zeeuws- Vlaamse plaatsen is erger dan in het grootste deel van Nederland. Het wordt tijd dat we weer opge lucht kunnen ademhalen." Ze waren er helemaal klaar voor, die zes enthousiaste mannen. Voor de verhuizing van die collega hadden ze een mega-bestelwagen gehuurd en een steekwagentje gere geld. Om gerammel te voorkomen, werd dat wagentje stevig vastge snoerd aan de voorbank. En aldus ging het zestal welgemoed aan de slag. Heel wat zweetdruppels later zat de bus nokvol dozen en kisten. Welgemoed werd koers gezet naai de nieuwe woonstee. Daar bleek dat er een flinke afstand zat tussen de parkeerplaats en de voordeur. Nu kwam het steekwagentje goed van pas. In een flits realiseerden de zes zich echter waar dat hulpmiddel zich be vond. Helemaal vooraan. Achter al die kis ten en dozen. Maar geen rammeltje gehoord. MEEST GELEZEN 1Turkse familie moet betalen 2. Uitspraak Rijdende Rechter 3. Eigenaar Hedwige naar rechter STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto VUSSINGEN - Het grootste 'holebi feest' dat ooit in Zeeland is georga niseerd. Dat verwachten de organi satoren van Tommy's Gay Friend ly Party die op 28 november in het Arsenaaltheater in Vlissingen wordt gehouden. Het feest is de 'afterparty' van het COC Songfestival. Het songfestival zelf duurt van 19.00 tot 23.00 uur. Een half uurtje later begint Tom my's Gay Friendly Party. Dat feest gaat door tot vier uur in de nacht. Wie een kaartje heeft gekocht voor het songfestival, heeft gratis toegang tot de afterparty. Volgens de organisatoren is inmiddels 85 procent van de kaarten (22,50 eu ro) voor het festival verkocht. Wie geen zin heeft in het festival, maar wel naar de afterparty wil gaan, kan hiervoor los een kaartje kopen voor 7,50 euro. Kaarten zijn ver krijgbaar via de site www.cocsong- festival.nl of tijdens openingstij den aan de bar van het COC Cafe aan de Lange Noordstraat in Mid delburg. Het festival wordt gepre senteerd door Tessa International. In de jury zitten onder anderen de RTL televisiekok Mathijs Vrieze en zangeres Michelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52