Zeeland 'Zo erg maakten we het nooit mee' Legervoertuig tussen onkruid roept ergernis op in Biervliet Hoge boetes voor drugstoeristen ZEEUWS-VLAANDEREN 27 18 en 19 KINDERVEILIGHEID GGD schrijft vernietigend rapport over in Hulst kinderdagverblijf Jabbe Dabbe Doo Iain Matthews speelt vanavond met kwartet in De Wegwijzer Vrijdag 9 oktober 2009 17 Aardenburgers houden vlag en champagne nog in kast Tip? zeeuws-vlaanderenOpzc.nl door Sheila van Ooorsselaer HULST - Nooit eerder sloot GGD Zeeland in de provincie een kinder dagverblijf omdat de situatie er voor kinderen zo onveilig is en de regels apert worden overtreden. Exploitante Marijke van Loon is boos dat haar kinderopvang Jabbe Dabbe Doo aan de Stanleystraat in Hulst woensdag op last van de ge meente en de GGD stante pede is gesloten. Op oneigenlijke gronden, volgens Van Loon. De instanties denken daar anders over. De GGD noteerde bij een on aangekondigde controle, voorafge gaan door een reeks waarschuwin gen, (weer) een lange lijst tekortko mingen, greep onmiddellijk in en en koos voor de hardste maatregel; sluiting per direct. „Zo slecht heb ben we het nooit eerder gezien", zegt toezichthouder William We zenbeek van de GGD. Uit het on derzoeksrapport van de GGD blijkt dat er 27 kinderen werden opgevan gen, terwijl er slechts vergunning was voor zestien en dat er maar drie leidsters waren. Verder zou Van Loon gelogen hebben over de verplichte verklaring omtrent goed gedrag van haar echtgenoot. Die verklaring zou nooit zijn aange- WM& mqmgmMSmmmMmmmmwmmammmM vraagd. Ook zou Van Loon niet de waarheid hebben gesproken over haar diploma en opleiding. Daar naast was er geen verplichte risi co-analyse aanwezig, noch een pro tocol kindermishandeling. Boven dien zouden er te veel kinderen vervoerd worden in de auto's. Ten slotte kan het pedagogisch werk plan volgens Wezenbeek met zo veel kinderen nooit adequaat wor den uitgevoerd „Kinderen horen niet doelloos rond te lopen bij de opvang. Ze moeten worden bezig gehouden en begeleid." Van Loon heeft op alle aantijgin gen een antwoord. „Ik had bij de gemeente een aanvraag gedaan om meer kinderen op te mogen van gen, ik weet niet waar de fout nu ligt dat het niet goed geregeld is." De aanvraag van een verklaring omtrent gedrag was haar echtge noot volgens Van Loon vergeten in te dienen; het protocol kindermis handeling lag toevallig bij een sta giaire thuis; de verplichte risi co-analyse was wel in het pand aan wezig, maar zat niet in de gebruike lijke map; de LOI wijzigde tussen tijds de lesstof van de opleiding, waardoor Van Loon volgens eigen zeggen opnieuw moest beginnen en in de auto worden niet te veel kinderen vervoerd, want er zijn ne gen zitplaatsen. De ouders die gebruikmaken van Jabbe Dabbe Doo geloven in de goede bedoelingen van Van Loon en vinden de maatregel van de GGD overtrokken. De GGD en ge meente niet. „Als het een keer goed fout was gegaan, hadden wij het verwijt gekregen dat we niet hebben ingegrepen." Dinsdag is er een gesprek over de maatregelen die Van Loon moet treffen voor heropening. Van Loon: „Ik ben misschien laks met administratie, maar dat komt om dat ik met de kinderen bezig ben." door Wout Bareman BIERVLIET - De PvdA-fractie van Terneuzen maakt zich zorgen over de verpaupering van leegstaande panden in Biervliet. Raadslid Wim ten Hoor vindt dat "burgemeester en wethouders huis eigenaren erop moeten wijzen dat slecht onderhouden woningen een kern een negatieve uitstraling geven. Bij een recent bezoek aan Biervliet stuitte de fractie onder meer op een oud legervoertuig, ge parkeerd in een slecht onderhou den tuin aan de Singel. Ook daarte gen moet het college optreden, vindt Ten Hoor. En verder hamert de PvdA'er op snelle sloop van basisschool De Maatjes, want ook dat gebouw is om te huilen. De nieuwe brede school moet trouwens versneld worden verwezenlijkt. Dorpsraadsvoorzitter Ronald Lip pens kent de problemen, die Ten Hoor namens de PvdA aankaart. „Met de verpaupering valt het in Biervliet overigens reuze mee, een enkele uitzondering daargelaten. Dat zijn echt incidentele gevallen. Ook wij storen ons aan dat leger voertuig. Maar onze wijkbestuur- der, burgemeester Lonink, heeft de zaak grondig onderzocht en daaruit bleek dat het niet zo mak kelijk is die wagen daar weg te ha len." Aan de versnelde bouw van de brede school wordt gewerkt. foto Mark Neelemans Een slordig geparkeerd oud legervoertuig aan de Singel leidt tot grote ergernis bij de Biervlietenaren. Nog maar tot morgenmiddag 13.00 uur! Trekking 10 oktober Staatsloterij door Wout Bareman BRESKENS - Bij een eerste grote ac tie in Zeeuws-Vlaanderen tegen drugstoeristen uit Frankrijk en Bel gië heeft de politie vijf Belgen en één Fransman aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil, na sluiting van de coffeeshops in Ber gen op Zoom en Roosendaal, de eventuele toename van het aantal buitenlandse drugstoeristen in de kiem smoren door een streng ver- baliseringsbeleid toe te passen. Drugstoeristen die worden betrapt op de uitvoer van softdrugs, moe ten het spul direct inleveren en krijgen een boete van minimaal 300 euro. Datzelfde bedrag moet worden betaald voor kleine ge- bruikshoeveelheden tot 5 gram. Tot voor kort werd in dat soort ge vallen volstaan met inbeslagname en bleef een boete achterwege. Vier van de zes boetes die woens dag bij de controles werden opge legd, werden direct betaald. De twee overtreders die daartoe geen kans zagen, kregen een dagvaar ding mee. Met de actie wilden poli tie en justitie een duidelijk signaal afgeven aan de drugstoeristen. De controle werd 's middags en 's avonds uitgevoerd door negen poli tiemedewerkers in de omgeving van coffeeshop Miami en de zuide lijke uitgang van de Westerschelde- tunnel in Terneuzen en bij de veer haven in Breskens. De Mega Jackpot valt op een heel lot of een 1/5 lot' /alt de Jackpot op-een 1/5 lot (dit zijn ook unieke lotnummers;, dan schuift het resterende bedrag door naar de volgende trekking. Zié www.staatsioterij.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51