321 sport 'Een mindere lichting dan vier Bestuur Zeelandia Middelburg stapt op Advocaat roept Buffel op voor Tennisster Van der Meet duels met Turkije en Estland wint Nederlands onderonsje Samen inkopen ARNEMUIDEN Henk Ottens bezet met Arnemuiden de laat ste plaats in de tweede klasse. Toch is van paniek geen sprake bij de trainer. de ndernemer Groene Ster wint doelpuntrijk duel FM Sranang 2 verliest ook tweede wedstrijd Driebanders Pearle Sprinter Greipel wint simpel door in beker ook Parijs-Bourges PZC vrijdag 9 oktober 2009 door Jan Dagevos Lees er alles over op www.deOndememer.nl W Met twee doelpunten is Arjen Kats topscorer bij Arnemuiden. De club heeft nog maar vijf keer gescoord. MIDDELBURG - De voetbalvereni ging Zeelandia Middelburg kampt met een bestuurscrisis. Het voltalli ge bestuur heeft zijn ontslag inge diend en voor 23 oktober een bui tengewone algemene ledenverga dering uitgeschreven. Tijdens die bijeenkomst in het clubhuis zal het demissionaire be stuur tekst en uitleg geven aan de leden. Tot die tijd wil voorzitter Carel Peterson weinig tot niets zeg gen. „Dat hebben we zo afgesproken en daar houd ik me aan", zegt Peter son. „Het enige dat ik wil zeggen is dat het niets met de resultaten van het eerste elftal te maken heeft." Zeelandia Middelburg degradeerde afgelopen seizoen via de nacompe- titie naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. In die klasse be leeft de club een bijzonder moei zaam begin. De eerste wedstrijd tegen Divo werd nog overtuigende gewonnen (0-4), maar daarna volgden drie ge lijke spelen en een nederlaag tegen Kruisland (4-2). Na vijf wedstrij den staat de formatie van trainer Roy Hendriksen daardoor met slechts zes punten op een teleur stellende achtste plaats. Zondag komt koploper De Schutters naar Middelburg. Tijdens de buitengewone algeme ne ledenvergadering op vrijdag 23 oktober is het de bedoeling dat er een commissie wordt gevormd, die op zoek gaat naar een nieuw bestuur. Tot de tijd zal het demis sionaire bestuur de lopende zaken nog afhandelen. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - Henk Ottens is niet in paniek. De trainer uit Aarden burg weet heel goed waarom Arne muiden momenteel laatste staat in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal: „We hebben niet ge noeg kwaliteit in de ploeg, het is een mindere lichting dan vier jaar geleden." Arnemuiden eindigde in 2007, een jaar na de degradatie uit de eerste klasse, als tweede. Daarna volgden een derde en een vijfde plaats. Nu staat de ploeg na vier duels twaalf de en dus helemaal onderaan. Met slechts één punt. Alleen tegen FC Dauwendaele (2-2) werd gelijkge speeld. Verder waren er nederla gen tegen Bruse Boys (1-2), Zaam- slag (1-3) en Wieldrecht (1-6). „Het zit een beetje tegen", zegt Ot tens. „Op een selectie van twintig man heb ik zeven spelers die ge blesseerd of" geschorst zijn. Tja, dan wordt het al moeilijk, zeker als je de laatste jaren ook al heel wat routiniers hebt zien stoppen of vertrekken." Bart-]an Kroes is Henk Ottens waarschijnlijk een jaar kwijt, over Serge Nothen kon hij de afgelopen weken ook al niet beschikken en Jasper Prijussers, die zaterdag zijn enkelbanden inscheurde, zal hij ook wel even moeten missen. En dan zijn er nog de afwezigen door schorsingen. Henk Ottens: „Ik heb tegen mijn spelers gezegd dat ze soms te braaf zijn, dat ze best wat brutaler mo gen zijn in het veld. Maar dan is het natuurlijk niet de bedoeling dat je een kaart pakt in de midden cirkel, terwijl er nog een hele ver dediging achter je staat. Dat is dom." De nederlagen van de afgelopen VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster bleven ook in de thuiswedstrijd te gen Fusala Boyz/Poort 6 aan de goe de kant van de score. De Vlissin- gen titelkandidaat moest welis waar zeven tegentreffers incasse ren, maar zette daar tien doelpun ten tegenover (10-7). Halverwege de enerverende wedstrijd was het 4-2. De doelpuntenmakers voor Groene Ster waren Etienne Mallie (4-\), Said Bouzambou (2x), Salim Ben Selam (2x), André Siereveld en Abdoe Abdenbi. BRUSSEL weken komen door persoonlijke fouten, vindt de Zeeuws-Vlaamse oefenmeester, die aan zijn derde seizoen in Arnemuiden bezig is. Ottens geeft het duel met Wiel drecht als voorbeeld. „Daarin stond het al binnen een paar minu ten 1-1. Vlak voor rust maakt mijn beste speler, Leon van Belzen, een fout, waardoor het 1-2 wordt. En na rust was er weer iemand die de fout inging, wat de 1-3 tot gevolg had. Tja, toen knakte er iets bij ons. Die vierde, vijfde en zesde te- gengoal tel ik niet eens mee. De trainer van de tegenstander zei ook: 'Ik dacht eerder dat de 2-2 zou vallen dan de 1-3'. Dat idee had ik ook. De nederlaag was nog al geflatteerd." De oplossing bij Arnemuiden is: heel hard trainen, vertrouwen uit stralen naar elkaar en bouwen aan een nieuw team. „Meer kunnen we niet doen", zegt Ottens. „Bij een club als Zaamslag halen ze een paar Belgen als de trainer consta teert dat zijn selectie te weinig kwaliteit heeft. In Arnemuiden is dat niet gebruikelijk, daar worden niet zomaar spelers gehaald. Dat vind ik prima. Maar dan moet men ook accepteren dat er een mindere lichting is en dat er in de competitie een pas op de plaats ge maakt wordt." Ottens gelooft wel dat de clubmen sen dat ook echt begrijpen. „Ik heb het nog niet horen romme len", zegt de inwoner van Aarden burg nuchter. „En binnen de selec tie is de sfeer ook nog goed." Morgen is het thuisduel met SSV'65, de nummer vijf uit Goes. Henk Ottens is positief gestemd. „Reken maar dat er een gemoti veerde ploeg van ons binnen de lij nen komt. Ik heb vertrouwen in een goede afloop." ROOSENDAAL Na de 3-0-nederlaag tegen Kanja/'t HvG van vorige week moesten de zaalvoetballers van FM Sranang 2 ook tegen Britsol T/B-Fit het onder spit delven. Ondanks een 2-o-voor- sprong bij rust verloor de Goese formatie in Roosendaal met 7-3. Na dat FM Sranang de eerste helft had gedomineerd werd het na de her vatting 2-2, waarna Bristol door stoomde naar 5-2. Via 5-3 werd het uiteindelijk dus 7-3. Voor FM Sra nang 2 scoorden Quassim (2x) en Peter Overdulve. Henk Ottens: „Op een selectie van 20 man heb ik 7 spelers die geblesseerd Tegelijkertijd weet hij dat het voor de jongste voetballers in zijn selec tie weer een moeilijke wedstrijd wordt. „In de zomer zijn er drie A-junio- ren doorgeschoven naar de selec tie. Normaal gesproken breng je die jonge jongens rustig en gedo- m SHMHMNMSI - OOSTERHOUT 1 mn 1 mmsa -4 i t: mm BOURGES De driebanders van Pearle Opti ciens bereikten in Oosterhout een voudig de volgende ronde van de nationale bekercompetitie. Buro Ba lans werd met 0-8 opzij gezet. Jens van Dam deed weer eens van zich spreken. Hij sloot de eerste set in de veertiende beurt met acht af, om vervolgens de tweede set met vijf te beginnen. Een onderbroken serie van dertien dus. Zijn moyen ne was 1.379. Eddie van Goethem, Dion Bergmans en Etienne van Damme wonnen eveneens. ANTALYA De Duitse wielrenner Andre Grei pel heeft gisteren Parijs-Bourges ge wonnen. Greipel versloeg na 193 ki lometer in de sprint de Argentijn Juan Jose Haedo en de Wit-Rus Aleksandr Oesov. Yersekenaar John ny Hoogerland was nog enige tijd mee in een grote vluchtgroep, die echter ruim voor het einde werd achterhaald. De Belg Philippe Gil bert schreef gisteren de 57e editie van de Italiaanse najaarskoers Cop- pa Sabatini op zijn naam. Hij won een sprint bergop. Dick Advocaat heeft oud-Feyenoor- der Thomas Buffel gisteren aan de selectie toegevoegd voor de WK- kwalifïcatiewedstrijden tegen Tur kije en Estland. De Belgische bondscoach had behoefte aan ver sterking door het afhaken van de geblesseerden Igor de Camargo (Standard) en Wesley Sonck (Club Brugge). Beiden zijn geblesseerd. De 28-jarige Buffel voetbalt sinds enkele maanden bij Genk, dat hem overnam van Cercle Brugge. Hij speelde dertig interlands. Tennisster Angelique van der Meet is tijdens het ITF-toernooi van An talya doorgedrongen tot de laatste acht. De achttienjarige inwoonster van 's-Heer Abtskerke was gisteren in de tweede ronde te sterk voor land genote Danielle Harmsen: 6-2 7-5. De qualifier is nu nog als enige over van de vijf Nederlandse speel sters in de Turkse badplaats. Angelique van der Meet treft nu de Portugese nummer twee van de plaatsingslijst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34